حسين فلاح فرماندار ميبد در سفر چهار روزه خود در هفته گذشته به تهران با هماهنگي هاي انجام شده از طرف حضرت آيت الله اعرافي امام جمعه شهرستان ميبد با تعدادي از روساي سازمانهاي مختلف ، معاونين وزرا ، مديران كل و ديگر مقامات مسئول  ديدار و پيرامون مسائل مربوط به شهرستان مذاكره و رايزني نمودند :
- ملاقات با مديركل حراست و مشاور وزير كشور و بحث و تبادل نظر پيرامون حوزه انتخابيه شهرستان از  برنامه هاي اين سفر بود كه حضرت آيت الله اعرافي نيز با آاقاي شوشتري در اين زمينه از طريق تلفني مذاكره و نظرات و توصيه هاي لازم را ارائه نمودند كه مورد توجه و استقبال ايشان قرار گرفت.
- در ديدار معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي كه آيت الله اعرافي نيز مذاكرات را از طريق تلفن پيگيري و توصيه هاي لازم را به معاون وزير ارائه مي نمودند اختصاص مبلغ 600.000.000 ريال بابت جبران قسمتي از هزينه هاي انجام شده در ارتباط با كنگره شعر توحيدي و همچنين اختصاص تعدادي كتاب به كتابخانه موزه شهدا و كتابخانه ارشاد ماحصل اين ديدار بود. در اين ملاقات رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي ميبد فرماندار را همراهي مي كردند.
- ملاقات با مديركل دفتر گسترش و برنامه ريزي و دبير شوراي گسترش وزارت علوم ، تحقيقات و فن آوري اولين ديدار فرماندار در مجموعه اين وزارتخانه بود كه انجام تمهيدات لازمه در خصوص واگذاري زمين دانشكده خبر ، أخذ مجوز چندين رشته تحصيلي در مقطع كارشناسي ، كارشناسي ارشد و دكتري و مشاوره در ارتباط با طرح جامع دانشگاه ميبد ماحصل مذاكره با آقاي دكتر حسيني بود كه حضرت آيت الله اعرافي نيز با آقاي حسيني بصورت تلفني مذاكره و توصيه هاي لازم را ارائه نمودند.
- در ديدار با آقاي دكتر اميد معاون اداري مالي و منابع انساني دانشگاه وزارت علوم موافقت شد مبلغي جهت تكميل و تجهيز برخي از پروژه هاي عمراني در شرف بهره برداري به دانشگاه ميبد اختصاص يابد.
- در ديدار با دكتر فريدون مديركل حوزه وزارتي ، توسعه آموزش عالي در شهرستان ميبد و تسريع در فعاليتهاي مختلف آموزشي ، پژوهشي ، فرهنگي و عمراني دانشگاه از مباحث مطرح شده در اين حوزه بود كه توافقات مفيدي در اين زمينه حاصل گرديد. لازم به ذكر است آقاي دكتر كلانتري رئيس دانشگاه آيت الله حايري ميبد در اين ديدارها فرماندار را همراهي مي كردند.
- ملاقات با مديرعامل راه آهن جمهوري اسلامي ايران از برنامه هاي سومين روز سفر فرماندار به تهران بود كه در اين ديدار نيز امام جمعه معزز شهرستان بصورت تلفني با آقاي پورسيد آقايي پيرامون مسائل مرتبط با راه آهن ميبد رايزني و توصيه هاي لازم را ارائه نمودند.
بهسازي و توسعه ايستگاه راه آهن ميبد و همچنين در اختيار قراردادن زيرساخت هاي لازم جهت سرمايه گذاري بخش خصوصي در راه اندازي قطار بين شهري ميبد - يزد و دوخطه نمودن مسير فعلي يزد به سمت ميبد و اردكان جهت تسريع در جابجايي مسافر و حمل بار از مباحث مطرح شده بود كه آقاي پورسيد آقايي قولهاي مساعدي در اين زمينه دادند.
- شركت در جلسه برگزاري انتخابات مياندوره اي مجلس شوراي اسلامي با حضور معاون سياسي - امنيتي استاندار و فرمانداران ميبد و تفت در دفتر مديركل وزارت كشور آخرين برنامه اين سفر بود كه برگزاري انتخابات و بحث و تبادل نظر پيرامون چگونگي برگزاري انتخابات سالم در موعد مقرر در شهرستان و زمينه سازي جهت حضور پرشور مردم در انتخابات مذكور از مباحث مطرح شده در اين جلسه بود.
در پايان فرماندار ميبد ضمن سپاس ويژه از امام جمعه محبوب شهرستان حضرت آيت الله اعرافي كه نقشي اساسي در انجام هماهنگي هاي لازم قبل از اين ملاقات ها ايفا نمودند و همچنين مذاكرات تلفني كارآمد و تأثيرگذار با مقامات مذكور حين انجام ملاقات ها و استفاده از ظرفيت و نفوذ كلام خود موجب استظهار و دلگرمي ايشان در اين سفر شدند ، آرزومندند كه با پيگيريهاي بعدي علاوه بر دستاوردهاي جديد در حوزه هاي مختلف شهرستان پيگيريهاي لازم در جهت تحقق موارد تصويب شده بعمل آيد.