چهارمین دوره مسابقات استقامت اسب استان در میبد برگزار شد

چهارمین دوره مسابقات سوارکاری استقامت اسب استان با حضور 7 شرکت‌کننده در بیابان‌های امین‌آباد میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در این مسابقات شرکت‌کنندگان مسافت 40 و 60 کیلومتر را باهم دیگر به رقابت پرداختند و در پایان به نفرات اول تا سوم هدایایی به‌رسم یادبود با حضور سرپرست معاونت فرمانداری، شهردار و اعضای شورای اسلامی اهداء شد.

مسئول کمیته استقامت اسب استان یزد گفت: خوشبختانه شرکت‌کنندگان نسبت به گذشته از آمادگی خوبی برخوردار بودند و سوارکاران، اسب‌های خود را با تمرینات مناسب برای این مسابقه بهتر آماده کرده بودند و به قوانین آگاهی بهتری داشتند.

سید محمود هاشمیان افزود: سعی داریم طبق تقویمی که هیئت سوارکاری استان برای برگزاری مسابقات سوارکاری ارائه داده است؛ بتوانیم تیم خوبی را از استان تشکیل دهیم تا در قهرمانی کشور حرفی برای گفتن داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: با زمان‌بندی که انجام‌گرفته است قرار است تا سال آینده اعضای قابل‌توجهی را از استان برای اعزام مسابقات برون‌مرزی داشته باشیم.

قبل از برگزاری مسابقات که محمدجواد احمدی سرپرست معاونت فرماندارمیبد، شهردار، اعضای شورای شهر و تعدادی از علاقه‌مندان و صاحبان باشگاه‌های قدر پرورش و نگه‌داری اسب حضور داشتند بر حمایت هرچه بیشتر از صنعت پرورش اسب تأکید شد.

محمدجواد احمدی گفت: شهرستان میبد به‌عنوان قطب پرورش اسب‌های اصیل عرب به دنبال این است که به این صنعت فراتر از استفاده در تعزیه‌خوانی نگاه کند.

سرپرست معاونت فرمانداری میبد افزود: با پرورش اسب‌های اصیل می‌توانیم علاوه بر فعالیت باشگاه‌ها در آموزش سوارکاری به‌عنوان یکی از فرهنگ‌های پیشین، به‌عنوان یک صنعت گردشگری و سودآور و اقتصادی بهره به جوییم.

احمدی تصریح کرد: با ایجاد زیرساخت‌هایی چون پیست سوارکاری، برگزاری مسابقات کشوری در رشته‌های زیبایی، استقامت و حتی صادرات آن به مناطق دیگر این صنعت روزبه‌روز رونق بیشتری خواهد یافت.