خطيب جمعه ميبد :


امام جمعه موقت میبد در خطبه های وحدت آفرین نمازجمعه این هفته شهرستان، سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به فرمان حضرت امام رحمه الله علیه را به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران تبریک گفت و با بیان اینکه شهید و شهادت در فرهنگ وحی و ولایت موضوع مهم، ریشه دار و عمیقی است؛ با استناد به آیاتی از قرآن کریم به جایگاه رفیع شهدا پرداخت و افزود: شهدا را نباید در زمره مردگان به حساب آورد چرا که کسانی که در راه خدا جان داده اند در نزد پروردگار خود حیات جاویدانی دارند و روزی می خورند.
حجت الاسلام حسین نبی پور تصریح کرد: امروز ملت ایران هر آنچه دارد مدیون خون پاک شهداست که با عزم و اراده و انتخاب خود قدم در جبهه های نبرد گذاشتند و مردانه جنگیدند تا به مقام رفیع شهادت نائل شدند.
خطیب موقت جمعه میبد در ادامه، میلاد با سعادت اسوه صبر و استقامت و ایثار و پایداری حضرت زینب کبری سلام الله علیها و روز پرستار را به جامعه پرستاری کشور تبریک گفت و افزود: بعد از حادثه عاشورا و شهادت اباعبدالله الحسین (ع) و یارانش، حضرت زینب را از کنار جسد مطهر شهدا حرکت دادند که حضرت زینب با حرکت بی نظیر خود پیام مظلومیت امام حسین(ع) و یارانش را به خوبی به گوش مردم رساند و نقشه های شوم دشمن را نقش برآب کرد.
وی تصریح کرد: پرستاران و زنان مومن و متدین ایران اسلامی باید با الگوگیری از این اسوه صبر و استقامت، نقش خود را نسبت به فرزند،‌ خانه و همسر در سطح جامعه ایفا کنند.
حجت الاسلام نبی پور در بخش دیگر از سخنان خود با گرامی داشت سالروز کمیته امداد امام خمینی رحمه الله علیه گفت: به حق باید گفت: نهادهایی که به فرمان امام راحل تاسیس شده است از جایگاه خوبی در رفع نیاز نیازمندان و ارائه خدمات به محرومین برخوردار است.
امام جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد: این نهادها علاوه بر رفع نیازهای مادی به پرورش شخصیت محرومین و مددجویان خود می پردازد که کار بسیار بزرگ و با ارزشی است.
خطیب موقت جمعه میبد در ادامه، جشن احسان و نیکوکاری را گرامی داشت و با تاکید بر رفع نیاز نیازمندان در آستانه سال جدید گفت: در شرایطی که در کشور حاکم است باید همه ما در حد توان به کمک فقرا و محرومین بشتابیم تا در ایام نوروز مشکلات خاصی نداشته باشند.
وی با بیان اینکه مصرف کردن هنر نیست بلکه در جای خود مصرف کردن هنر است بر تقویت روحیه ایثار و فداکاری در جامعه تاکید کرد و افزود: باید با پرهیز از تشریفات و تجمل گرایی و بریز و بپاش ها و چشم و همچشمی در محافل و مجالس به فکر نیازمندان و محرومین باشیم.