فرماندارمیبد:

مهار اعتیاد و مواد مخدر به تلاش جهانی نیاز دارد

فرماندارمیبد در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، مواد مخدر را عامل اصلی بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و جرائم خواند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح گفت: امروزه با تغییر ذائقه مصرف‌کنندگان مواد مخدر از سنتی به صنعتی، فضا برای اعتیاد در جامعه به‌ویژه در بین قشر نوجوان و جوان افزایش‌یافته است.

فلاح بابیان اینکه مهار اعتیاد در جامعه به آگاهی خانواده‌ها و تلاش جهادی و اعتقادی مسئولین نیاز دارد افزود: همه دستگاه‌های فرهنگی باید با تبین مضرات مواد مخدر در سلامت افراد و آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی آن، در کاهش این پدیده شوم تلاش کنند.

وی بابیان اینکه مواد مخدر چقدر باید به جامعه ضرر بزند که مدیران ما احساس خطر کند تصریح کرد: همه نهادها و ارگان‌ها باید مواد مخدر صنعتی را به‌عنوان مهم‌ترین تهدید جامعه بشناسند و آن را مهار کنند.

فرماندارمیبد با اشاره به کشف بیش از 200 کیلو انواع مواد مخدر در سال گذشته و دستگیری 26 نفر در این راستا گفت: 60 درصد آمار زندانیان مستقیم و 30 درصد به‌صورت غیرمستقیم به مواد مخدر برمی‌گردد بنابراین باید پیشگیری را در اولویت قرارداد و با آموزش خانواده‌ها از این معضل اجتماعی جلوگیری کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در این جلسه گفت: قرار گرفتن ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر این کشور را در معرض تهدید و آسیب جدی قرار داده است و اگر به‌صورت جدی با آن مبارزه نشود جامعه را به نابودی می‌کشاند.