با حضور استاندار :


در اين مراسم ابتدا كربلايي مجتبي رمضاني مداح اهل بيت با خواندن اشعاري و ذكر مصيبت اهل بيت (س) حاضرانت را به فيض رساند .
در ادامه اين مراسم باشكوه  امام جمعه استان هرمزگان ضمن تسلیت بیست و یکمین سالگرد مرحوم آیت الله اعرافی (ره) به فضائل اخلاقی و ویژگی های شخصیتی این عالم ربانی پرداخت و افزود: مرحوم آیت الله اعرافی شخصیتی پرتلاش، شجاع، زاهد و با تقوا بود که نه در بین مردم بلکه در خدمت مردم و نگهبان عقاید مردم بود.
حجت الاسلام نعیم آبادی، با بیان اینکه همه مرگ ها در طول گذر زمان کهنه می شوند تصریح کرد: اما علیرغم گذشت بیست و یک سال از رحلت ملکوتی این عالم جلیل القدر، ‌مردم عالم دوست و فهیم میبد همچنان با عظمت و شکوه خاصی در مراسم این روحانی مجاهد شرکت می کنند.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با بیان اینکه چرا مردم بعد از این همه سال هنوز با جان و دل در مراسم این روحانی مجاهد شرکت می کنند افزود: برای اینکه نام مرحوم آیت الله اعرافی رحمه الله علیه در تاریخ میبد گره خورده است.
امام جمعه هرمزگان  خاطرنشان کرد: نشانه حیات یک ملت وجود چنین روحیه ها ست و این روحیه را تنها در همین حضور باشکوه و شرکت در بزرگداشت ها می توان شناخت.
              حجت الاسلام والمسلمین نعیم آبادی، در ادامه به عوامل نفوذ روحانیت در متن جامعه پرداخت و مردمداری، ساده زیستی، رسیدگی به امور مردم ، مدافع از دین مردم،‌ منادی و نگهبان اخلاقی، الگو در فضائل اخلاقی و حضور در متن مبارزه را از مهمترین عوامل نفوذ روحانیت در جامعه برشمرد و تصریح کرد: امروز روحانیت بیش از گذشته در متن جامعه نفوذ و حضور موجه دارند و اگر بتوانیم عالمان دینی خود را آنگونه که هستند به جهان معرفی کنیم عالیترین تبلیغ را در مکتب تشیع انجام داده ایم.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در تحولات مصر گفت: شکست مصر و آزادی حسنی مبارک و محاکمه مرسی به دلیل این است که مرسی از اصولش دست برداشت.
وی با بیان اینکه ما با اصل کودتا در مصر مخالفیم و آن را محکوم می کنیم اما کنار رفتن مرسی را هم به فال نیک می گیریم تصریح کرد: مرسی با تمایلات مردم مسلمان بازی کرد اما امیدواریم مصر قهرمان در یک حرکت سالم اسلامی و با یک جریان سالم روی کار بیاید و از زیر سلطه خارجی خارج شود.