همزمان با ماه ضیافت الله و شب میلاد امام حسن مجتبی سلام الله علیه ، انجمن حمایت از زندانیان برای حمایت از خانواده های زندانیان نشستی را با حضور آیت الله اعرافی امام جمعه ، فلاح فرماندار و جمعی از صاحبان صنایع و سرمایه داران در مسجد النبی شهرک صنعتی جهان آباد برگزار کرد.

به نقل از  میبد آدینه ، حضرت آیت الله اعرافی در این نشست ، توجه به مستمندان و نیازمندان را از اولویت های اصلی مسئولین و متمکنین دانست و تصریح کرد : در بسیاری از شب ها با فکر به این که خانواده هایی در این شهر باشند و با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کنند و گرسنه سر بربالین بگذارند مرا می لرزاند.

ایشان تاکید کردند : حق محرومان و نیازمندان در اموال و اوقات و برنامه های ما نهفته است و باید برای رفع مسائل و مشکلات مستمندان و نیازمندان تلاش کنیم .

امام جمعه میبد با بیان اینکه شهری که درآمد سرانه اش دو برابر میانگین استان است نباید فقیر و نیازمند داشته باشد افزود : اگر شبی حتی یک خانواده برای تامین نیازهای حداقلی خود معطل باشد همه ما مسئولین و صاحبان سرمایه در پیشگاه خدا مسئولیم .

وی دستگاه های اداری را خادمان مردم و صنایع و سرمایه داران خواند و افزود : برای رفع بلند مدت مشکلات خانواده های زندانیان ، مسئولین باید مدیریت و برنامه ریزی کنند.

در ابتدای این نشست دادستان میبد با اشاره به آغاز فعالیت انجمن حمایت از زندانیان از سال ۹۰ تا به حال گفت : متاسفانه انجمن تاکنون نتوانسته است به اهداف خود در تامین نیازهای خانواده های زندانیان به صورت بلند مدت برسد و برای تامین زندگی خانواده های زندانیان تنها ۵۰ تا ۸۰ هزار تومان که مبلغ بسیار اندکی است توانسته است پرداخت کند.

حجت الاسلام قانعی خاطرنشان کرد : آمار زندانیان این شهرستان بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ نفر است که بیشتر این زندانیان سرپرست خانوار هستند و گاها به علت حبس های بلند مدت علاوه بر مشکلات روحی و عاطفی خانواده های آنها دچار مشکلات مالی هم هستند و از تامین نیازهای اولیه هم دچار مشکل اند .

وی خواستار حمایت انسان دوستانه خیرین و صاحبان سرمایه از خانواده های زندانیان شد و افزود :حمایت و کمک صاحبان سرمایه و کارخانه داران به صورت کوتاه مدت از این خانواده ها از برنامه های این انجمن است و امیدواریم در بلند مدت منبع درآمدی را برای این مشکل پیدا کنیم .

در این نشست تعدادی از مدیران عامل کارخانجات متعهد شدند ماهانه مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به خانواده های زندانیان کمک کنند.

امین ۵ خانواده از سوی دفتر امام جمعه  ، ۱۰ خانواده از طرف كارخانه کاشی ستاره ، ۳ خانواده از طرف كارخانه کاشی نارین ، از طرف كارخانه کاشی یاس ۵ خانواده ، از طرف كارخانه کاشی گلچین ۵خانواده ، از طرف كارخانه  كاشي خیام ۵خانواده ، از طرف كارخانه کاشی سهیل ۲ خانواده ، از طرف كارخانه کاشی رخ سرام ۲ خانواده ، تامین سبد کالا در ماه رمضان از سوی اوقاف و ۵ خانواده از سوی حاج آقای بابایی از مصوبات این نشست بود.