به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : ( به نقل از ميبد آدينه ) نماز باشكوه عيد سعيد فطر بعد از يك ماه عبادت و بندگي خالصانه در ماه مبارك رمضان امروز صبح ساعت ۸ بامداد به امامت حضرت آيت الله اعرافي در مصلي بزرگ شهرستان ميبد برگزار شد.

امام جمعه ميبد در خطبه هاي نماز باشكوه عيد سعيد فطر و در پايان ماه مبارك رمضان با تبريك اين عيد بزرگ به همه نماز گزاران و مسلمين جهان ، ‌راهپيمايي باشكوه ملت بزرگ ايران در همدردي با ملت مظلوم غزه و فلسطين را مايه عظمت ملت بزرگ ايران دانست و افزود : در شهرستان ميبد هم در روز جهاني قدس شاهد عزت و سرافرازي و حضور بي نظير مردم در حمايت از مردم فلسطين بوديم .

حضرت آيت الله اعرافي روز قدس ، نمازهاي جمعه و ۱۹۰ نماز جماعت در ماه مبارك رمضان را از برگ هاي زرين مردم ميبد برشمرد و افزود : شهرستان ميبد با هر ۴۰۰ نفر يك نماز جماعت ، از شهرهاي پيشگام در عبادت و بندگي خداست و نمازجمعه باشكوه مردم ميبد از نمازجمعه هاي باشكوه كشور محسوب مي شود كه شايسته تقدير و ستايش است .

خطيب جمعه ميبد با قدرداني از همه كساني كه در آفرينش صحنه هاي بزرگ عبادي ، اجتماعي و سياسي مشاركت كرده اند گفت : ملت ايران با تاسي به رهبري معظم انقلاب و با آگاهي و هوشياري كه از انقلاب خود ياد گرفته اند ؛ در مسير اسلام  و انقلاب اسلامي و دفاع از ارزشهاي الهي استوار خواهد بود.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در ادامه با اشاره به چند مساله مهم استان ، آب را يكي از مسائل مهم و راهبردي استان عنوان كرد و افزود : آب مسأله اي است كه دولت و مسئولان براي انتقال آن به اين منطقه بايد تلاش كنند.

امام جمعه ميبد با بيان اينكه وضع موجود رضايت بخش نيست گفت : دو طرح بزرگ در استان در حال پي گيري است و دولت و مسئولان كشور بايد روي اين دو طرح مهم آبرساني به استان تلاش كنند و مردم هم در مديريت مصرف آب در كشاورزي و خانگي بيش از اين بايد با مسئولين همكاري  كنند.

وي با اشاره به وضعيت نامطلوب زيست محيطي استان افزود : صاحبان صنايع و مردم و مسئولين بايد در حفظ محيط زيست و شرايط زندگي سالم و بهداشتي آينده تلاش كنند چرا كه وضع موجود وضع خطرناكي است .

حضرت آيت الله اعرافي ، توسعه فضاي سبز و كشاورزي با روش هاي علمي و كم آب خواه و رعايت قوانين محيط زيست از سوي صنايع را در استان ضروري خواند.

خطيب جمعه ميبد ، پذيرايي از مهاجرين با فرهنگ و مهندسي مهاجرت ها به گونه اي كه جامعه دستخوش دگرگوني ناسالم قرار نگيرد را نيازمند هوشمندي مردم و مسئولين دانست .

وي با اشاره به نيازهاي نسل نوجوان و جوان در مقوله هاي  مختلف ورزشي ،‌ شغلي ، ازدواج و مسكن گفت : براي تامين اين نيازهاي نسل جديد بايد همه تلاش كنند تا نسل جوان بتواند با آسايش و رفاه در مسير معنويت حركت كنند.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در بخش ديگر از بيانات خود با اشاره به تقسيمات حوزه هاي انتخابيه استان  تصريح كرد : انتظار ما از مجلس شوراي اسلامي و مسئولان كشور اين است كه در حوزه هاي انتخابيه مصالح همه استان را مورد توجه قرار دهند و جلوي تبعيض هاي ناروا و ناصحيح گرفته شود.

وي تاكيد كرد : امروز همه استان بايد با نگاه عاقلانه و جامع مديريت شود و طبعا شهرستان ميبد هم بعنوان بزرگترين شهرستان بعد از مركز استان و صاحب پيشينه درخشان تاريخي ، علمي و صنعتي انتظار دارد ؛ نگاه عادلانه و منطقي در تقيسمات و حوزه هاي انتخابيه مورد توجه باشد.

امام جمعه ميبد تصريح كرد : در موضوع تقسيمات حوزه هاي انتخابيه ، خط قرمزهاي ما قاتع ، بي برو برگشت است و انتظار مي رود مسئولان به اين خط قرمزها توجه كنند مبادا در كارنامه مجلس و مسئولان تصميمات ناروايي براي مجموعه استان گرفته شود چرا كه نگاه ما عاقلانه ، حكيمانه و همراه با مصالح همه استان است.

وي با توصيه به مسئولان ادارات و نهاها هم گفت : مسئولان دستگاها بايد قدردان اين مردم باشند كه در همه صحنه ها حضور دارند و اين ملت بزرگ شايسته خدمت هاي بزرگ است و ادارات و نهادها اين است كه سالم ، قوي ، پاسخگو و به دور از اشتباه باشند و اميدواريم كه اين ملت با رهبري معظم انقلاب و با شور و حماسه انقلابي و با نيرويي كه از رمضان گرفته است در همه صحنه هاي داخلي و خارجي موفق شود و بر توطئه ها و تحريم هاي ظالمانه و تهديدهاي توخالي دشمنان پيروز شود.

حضرت آيت الله اعرافي در خطبه عبادي نماز عيد سعيد فطر اين عيد بزرگ را پايان يكدوره بندگي و عبادت خداوند دانست و گفت : عيد فطر عيد توحيد و بندگي خداست و داراي دو بعد عبادي و اجتماعي است . در اسلام جامعه و فرهنگ و مسائل عمومي از عبادت ، مسجد، جمعه و عيد جدا نيست .

وي با اشاره به پيام عيد فطر به همه انسانها گفت : پيام عيد فطر به همه انسانها اين است كه تلاش كنيم زكات فطره را به عنوان نماد مردم خواهي و شفقت بر حال محرومان و نيازمندان بپردازيم  و عبادت را در قالب نماز و جماعت و جمعه حفظ كنيم .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي خاطرنشان كرد : ماه مبارك رمضان ماه بزرگي بود و شما مردم در اين ميدان بزرگ عبادت و بندگي خدا توفيقاتي پيدا كرده ايد و توحيد بالاترين حقيقتي است كه در عالم وجود دارد صفهاي به هم پيوسته و دلهاي دل داده شما به حضرت حق همه ناظر به توحيد است .

امام جمعه ميبد افزود : اما متاسفانه در اين عصر گروهاي جاهل و ناآگاهي توحيد را به غلط فهميده اند و به بهانه توحيد جاهلانه خودشان ، جمعيت زيادي از مسلمانان را تكفير مي كنند و با نگاه ناآگاهانه خود ، توسل به اولياي الهي را شرك مي دانند در حالي كه هرگز اين چنين نيست .

خطيب جمعه ميبد با اشاره به حضور باشكوه جمعيت هاي ميليوني شيعه در جهان در مصلي ها و در نماز عيد فطر گفت : اين جمعيت همه موحدند و توحيد ما ناب ترين توحيدهاست و با ولايت هرگز ناسازگار نيست و اميدواريم امت اسلام ، حقايق دين را به درستي بفهمند و از اين ناآگاهي ها و جهالت رهايي پيدا كند .

همچنين نماز عيد سعيد فطر در بخش ندوشن به امامت حجت الاسلام والمسلمين جوادي و با حضور گسترده مردم در مصلي اين بخش برگزار شد .