امام‌جمعه میبد در جلسه شورای اداری شهرستان:

باهدف‌های بلند می‌توان سازمان و ادارات را از خواب‌زدگی نجات داد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه شورای اداری شهرستان میبد رقابت سالم، فعال و سازنده در دستگاه‌ها را مایه پویای و روبه‌جلو حرکت‌های مثبت و درخور مردم در ادارات خواند و گفت: ایجاد رقابت‌های سالم و نگه‌داشتن دستگاه از رقابت‌های ناسالم باید در اولویت رؤسای دستگاه‌ها باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حضرت آیت‌الله اعرافی در نشست شورای اداری شهرستان میبد با اشاره به مسئولیت‌های مدیران در صیانت از سازمان‌ها، ادارات و دستگاه‌ها گفت: سازمان‌ها و ادارات مثل یک انسان دچار افسردگی، پژمردگی و پیری می‌شوند بنابراین این پیکر فعال و ارزشمند را نباید با عملکرد ضعیف دچار افسردگی کرد.

امام‌جمعه شهرستان میبد با تأکید بر سرزنده نگه‌داشتن سازمان‌ها و ادارات از سوی متولیان و مسئولین آن افزود: از مهم‌ترین مسئولیت‌های مدیر یک سازمان، تلاش برای نجات آن از پژمردگی، خواب‌زدگی، غفلت زدگی و پیری است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی زنده نگه‌داشتن دستگاه اداری و صیانت سازمان از غفلت و خواب‌زدگی، آفت‌زدگی، افسردگی و پیری از مهم‌ترین وظایف یک رئیس و مدیر دانست و گفت: روح و اساس زنده نگه‌داشتن و ثابت نگه‌داشتن دستگاه‌های اداری این است که دستگاه اداری اهداف بلند و دائم داشته باشد.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه باهدف‌های بلند و نوسازی هدف‌ها و انگیزه‌ها، می‌توان سازمان و ادارات را از خواب سازمان‌ها جلوگیری خواهد کرد افزود: اگر در یک سازمان افراد فعال و خوب حس کنند که قدر آن‌ها در تشکیلات خرد یا کلان دانسته نمی‌شود، نتیجه این عامل عدم به وجود آمدن انگیزه در آن‌ها است و آن‌ها به آدم‌های خراب و انگیزه داری تبدیل می‌شوند که به کارهای نادرست می‌پردازند.

وی توانایی حل اختلافات، گره‌گشایی، عقده‌گشایی و باز کردن گره‌ها در تشکیلات اداری با سرپنجه عدل، حکمت را از ویژگی مدیر توانمند عنوان کرد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه توجه به اخلاق مدیریتی مدیران ادارات تأکید کرد و تصریح کرد: ادارات باید اخلاق به‌خصوص اخلاق مردم‌داری و اخلاق اداری را یک اصل بدانند.

حضرت آیت‌الله اعرافی سپس با قدردانی از حضور باشکوه مردم در انتخابات و تبریک به برگزیدگان شوراهای جدید گفت: شورای جدید باید در ابعاد گوناگون مشکلات مردم را در روستاها و شهرها رفع کنند.

در این جلسه 40 محور اساسی از سوی امام‌جمعه میبد مطرح گردید که شوراهای شهر و روستا باید با همبستگی این محورها را در توسعه و آبادانی شهرها و روستاها باید در نظر بگیرند.