فرماندارمیبد:

بانوان باید خودشان را باور کنند

با افتتاح پارک بانوان در شهرستان میبد، فعالیت‌های مختلف ورزشی، فرهنگی، آموزشی، آشپزی، پزشکی و مشاوره‌ای، دانش آموزان، دختران و بانوان میبد در این مجموعه امروز با حضور فرماندارمیبد، مشاور بانوان و اعضای شورا و شهرداری در این مجموعه رسماً آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، دانش آموزان و دختران کار خود را با ورزش و نمایش‌های دینی از رشته‌ها و سبک‌های طناب زنی، اسکیت و کاراته به اجرا گذاشتند.

فرماندارمیبد در این مراسم گفت: بانوان باید خودشان را باور کنند و با حضور اجتماعی خود و فعالیت در عرصه‌های مختلف فرهنگی و ورزشی، امید به زندگی را در خود و خانواده خود بالا ببرند.

حسین فلاح بابیان اینکه هیچ‌کس، الگویی به کشورهای توسعه‌یافته نداده است بلکه آن‌ها با فعالیت و ورود به عرصه‌های مختلف، امروز از خیلی از کشورها جلو افتاده‌اند افزود: دختران و بانوان ما باید از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود به نفع خود بهره ببرند.

فلاح تصریح کرد: آداب‌ورسوم و فرهنگ ایرانی اسلامی بهترین الگو و شیوه برای یک زندگی شاد و بانشاط و هدفمند است.

وی افزود: باید بانوان به‌جای تمرکز روی فضاهای مجازی و هدر دادن عمر خود و یا فرهنگ‌های وارداتی کشورهای غربی در ظاهر غیر اسلامی که کار کردن را به‌نوعی از انسان دور می‌کند کنار گذاشته و با تکیه‌بر سنت‌ها و آداب‌ورسوم و فرهنگ اسلامی زندگی سعادتمندی داشته باشند.

فرماندارمیبد خاطرنشان کرد: متأسفانه ما از بسیاری از ارزش‌های زندگی و دور همی های گذشته فاصله گرفتیم و با آسیب‌های زیادی مواجهیم.

مشاور امور بانوان فرمانداری میبد هم گفت: در اولین روز از فعالیت بانوان در پارک، فعالیت ورزشی برنامه‌ریزی شد.

خانم خواجه پور افزود: امروز دانش آموزان دختر و بانوان در رشته‌ها و سبک‌های مختلف ورزشی، توانمندی و استعداد خود را با تمرینات و حرکات نمایش در حضور مسئولین به نمایش گذاشتند.

مشاور بانوان فرمانداری میبد تصریح کرد: برای ایجاد روحیه نشاط و شادابی بانوان، برنامه‌های فرهنگی، آموزشی، آشپزی، همسر داری، پزشکی و مشاوره‌ای‌ در پارک بانوان برنامه‌ریزی‌شده است.

وی با قدردانی از همکاری فرمانداری و شهرداری، جهاد کشاورزی، اداره ورزش و جوانان و برخی ادارات و ارگان‌ها گفت: از همه دختران و بانوان شهرستان میبد دعوت می‌شود در فعالیت‌های بانوان در پارک بهاران در صبح روزهای چهارشنبه هر هفته حضور یابند.