فرماندار ميبد :


رجايي در خصوص مناسبتهاي پيش رو بيان داشت : ياد و خاطره شهداي پانزده خرداد و همچنين با عنايت به اينكه در آستانه بيست و چهارمين سالگرد ارتحال بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي هستيم اين روز را نيز گرامي بداريم و يادي نمائيم از نماينده فقيد ديارمان حضرت حجت الاسلم والمسلمين يحيي زاده كه امسال در اين انتخابات جالي خالي ايشان را احساس مي كنيم و براي اين عزيز سفر كرده از خداوند متعال علو درجات  را خواستاريم .
وي در خصوص بيست و چهارمين سالگرد امامن راحل (رض) گفت : در آستانه بيست و چهارمين سالگرد رحلت بنيانگذار انقلاب هستيم كه جا دارد به خاطر معجزه اي كه ايشان خلق نمودند و  بركت اين نهضت  كه موجب رها نمودن ملت ايران از يوغ استكبار جهاني گرديد  سپاسگذار باشيم . كساني كه قبل انقلاب را درك كرده اند متوجه اوج عظمت انقلاب مي شوند ما قبل از انقلاب نقش ژاندارم منطقه داشتيم و عليرغم جمعيت 35 ميليوني و صادرات 6 ميليون بشكه نفت به قيمت 37 دلار ،  خبري از رشد و توسعه و پيشرفت نبود و فقر و استضعاف حدود 85 درصد جامعه را فرا گرفته بود .
ليكن به بركت انقلاب اسلامي مردم و رهنمودهاي امام خميني ما از استثمار و استعمار غرب رهايي يافتيم و علي رغم اينكه با صدها توطعه از جمله توطعه هاي مختلف مثل تجهيز گروهكهاي ضد انقلاب و مسلح كردن آنها و انداختن آنها به جان ملت امثال : پيكار ، كوموله  ، دموكرات ، توده اي ها ، منافقين ، حزب خلق مسلمان و همچنين چندين كودتا از جمله كودتاي نوژه و طبس را هم داشتيم و علي رغم جنگ تحميلي 8 ساله و فتنه هاي مختلف از جمله 88 و تحريم بسيار سنگين ،  مي بينيم كه انقلاب اسلامي راه رشد و تعالي اسلامي را نه تنها در ايران دنبال مي كند بلكه دكترين حضرت امام مبتني بر صدور انقلاب به بار نشسته و نتيجه اش بيداري اسلامي است كه قدرتهاي دست نشانده اي مثل مبارك را در منطقه سرنگون كرد . اينها همه و همه ناشي از معجزه قرن يعني انقلاب اسلامي به رهبري معمار كبير انقلاب حضرت امام خميني (رض ) و ادامه رهبري هاي امام گونه حضرت آيت الله امام خامنه اي است .
انقلاب ما هم دنيا را و هم آخرت را براي ما انشا الله تضمين كرده و خواهد كرد و وقتي خودمان را با كشورهاي پيرامون مقايسه مي كنيم كشورهايي كه در نوكريشان براي صهيونيزم جهاني و غرب هيچ ترديدي وجود ندارد در مسائل علمي ما بسيار جلوتر هستيم .  در بخشهاي مختلف علوم پزشكي ، نانو ، بيو ، سلولهاي بنيادي ، هوا فضا و پرتاب موشك ، تجهيزات نظامي و همچنين تكميل چرخه سوخت هسته اي .
اينها به اتكاي جوانان دانشمند ايران اسلامي و به اتكاي ارزشهاي اسلامي و به اتكاي حكومت ولايت فقيه  و علي رغم همه فشارها  بدست آمده است .
رجايي فرماندار ميبد  از افتخارات نظام مقدس جمهوري اسلامي را انقلابي برگرفته از رأي و نظر مردم دانست و افزود :   افتخار جمهوري اسلامي اين است كه مقبوليت خود را با رأي و نظر مردم به دست آورده و تاكنون 29 انتخابات پرشور و مردمي را برگزار نموده در صورتي كه اكثر كشورهاي منطقه كه مورد حمايت غرب و صهيونيزم جهاني هستند عملا چيزي به نام رأ ي و نظر مردم جايگاهي ندارد و يا زنان در حكومت آنها هيچ نقش و منزلتي برايشان قائل نيستند ليكن با اين وجود غربيها از حكومتهاي ديكتاتوري آنها حمايت همه جانبه مي كنند ولي حكومت اسلامي ايران كه اتكايش به رأي و نظر مردم هست توسط آنها مورد سئوال قرار مي گيرد و تحت عناوين حقوق بشر و دموكراسي اين نظامي كه از صدر تا ذيل برگرفته از رأي مردم هست و مشروعيت آن هم از برپايي ارزشهاي الهي است مورد سئوال قرار ميگيرد ليكن كشورهايي مثل عربستان ، بحرين ، يمن مصر و غيره كه براي رأي مردم ارزشي قائل نيستند حكومتهاي آنها مورد حمايت غرب قرار ميگيرد و حتي سازمانهاي بين المللي هم از اين حكومتهاي ديكتاتوري حمايت مي كنند .
در سالي كه سالي كه توسط مقام معظم رهبري سال  حماسه سياسي ،  حماسه اقتصادي  نام گرفته شده يكي از مولفه ها انتخابات  يازدهمين  دوره رياست جمهوري و چهارمين دوره انتخابات شوراي شهر و روستا است كه در 24 خرداد ماه امسال برگزار خواهد شد .
وي در خصوص كانديداها گفت : اينجانب سپاسگذاري مي كنم از همه كساني كه در خودشون احساس تكليف كردند و به عنوان كانديداهاي شهر و روستا نامزد نمودند و تائيد صلاحيت شدند و همچنين از 8 كانديداي محترم رياست جمهوري هم كه احساس تكليف نمودند و خودشان را در برابر  رأي و نظر مردم قرار دادند ممنون هستيم . و براي همه اينها آرزوي توفقيق داريم .
وي در پايان به روند برگزاري انتخابات در شهرستان ميبد اشاره نمود و افزود : هيات اجرايي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري شهرستان با همكاري خوب و ارزنده هيات نظارت محترم شوراي نگهبان در شهرستان و همچنين هيات اجرايي چهارمين دوره انتخابات شوراي شهر و روستا با همكاري هيات نظارت شهرستان همه تمهيدات و تدابير لازم براي برگزاري يك انتخابات سالم قانونمند و باشكوه را در سطح شهرستان آماده كرديم .
ما مجري انتخابات هستيم و وظيفه ما صرفا بستر سازي و ظرفقيت سازي و تمهيد اقدامات لازم براي برگزاري انتخابات باشكوه  و حد اكثري سالم و قانونمند است و لذا بنده به عنوان رئيس هيات اجرايي و ساير عزيزان حق اينكه از كانديدي دفاع كنيم نداريم همه اعضاي اجرايي و نظارت و شوراي نگهبان و همه كساني كه پاي صندوقهاي اخذ رأي هستند مجري قانونند و وظيفه آنها صرفا شمارش رأي است كه مردم در صندوق مي ريزند .
اينجانب ضمن سپاس از كانديداهاي رياست جمهوري كه تاكنون ستادهاي خودشان را در سطح شهر برپا كرده اند انتظار داريم كه ساير كانديداها هم روساي ستادي خودشان را معرفي كنند و با آغاز تبليغات مجاز خودشان تنور انتخابات را داغ و پر شور و حرارت نمايند .
از تاريخ 16 خرداد بمدت يك هفته تبليغات شوراها شروع مي شود شاهد شور انتخاباتي گسترده و فراگيري خواهيم بود .  
بنده به نوبه خودم از همه مردم ، اساتيد ، فرهنگيان ، پزشكان ، مهندسين كارگران ، كارمندان ، پرستاران ، علما روحانيت معظم انتظار دارم كه با توجه به نقش حماسي گسترده باشكوه توأم با هوشمندي و بصيرت مردم در پاي صندوقهاي رأي در تقويت و تضمين امنيت پايدار جامعه و در اقتدار و عزت و سربلندي ايران اسلامي در جهان معاصر در بستر سازي توسعه رشد سياسي اقتصادي اجتماعي و بويژه اقتصادي جامعه و در تضمين امنيت پايدار حكومت ايران اسلامي و ايجاد نا اميدي در جبهه استكبار و ايجا اميد و نشاط در جبهه مقاومت يك حضوري با شكوه را داشته باشند كه به فرموده رهبر معظم انقلاب به عنوان حماسه سياسي و خلق آن برگ زرين ديگري در تاريخ انقلاب اسلامي ثبت و ظبط شود . همه نگاههاي مستضعفان عالم و كساني كه در خط مقدم مقاومت در سوريه و بحرين و شيعيان عربستان هستند به 24 خرداد است .
انتخابات شوراها نبايد تحت الشعاع انتخابات رياست جمهوري قرار بگيرد . از كانديداها ي شوراي شهر و روستا دقيقا به اين نكته بپردازند كه براي ترافيك شهر و مبلمان شهري ، احياء و توسعه فضاي سبز  و حاشيه شهري كه كمتر مورد توجه قرار گرفته نظير شاه جهان آباد و ده آباد خانقاه و غيره چه برنامه هايي دارند . براي افزايش درآمد شهرداري ها چه برنامه اي دارند كه فشاري به اقشار كم درآمد جامعه وارد نكند چرا كه گراني و تورم سايه اش بر دوش مردم سنگيني مي كند و امكاني كه ماليات و عوارض افزايش پيدا كند نيست و اين كار توجيه شرعي و قانوني ندارد .
كانديداها بگويند كه با توجه به اين نكته كه شهر ما رو به توسعه و پيشرفت هست چه كمكي مي توانند به ساير دستگاههاي دولتي و نهادهاي انقلاب اسلامي و همچنين بويژه به دانشگاهها در مباحث فرهنگي و اجتماعي داشته باشند . در خصوص مهاجرت و آسيب ها و فرصت هايي كه در اين بخش مي تواند وجود داشته باشد چه برنامه اي دارند كه كمترين آسيب را داشته باشيم .
در شهرستان ميبد تعداد 69 شعبه اخذ رأي داريم كه 55 شعبه ثابت در حوزه شهري و روستايي و 14 شعبه سيار شهري و روستايي . تبليغات رياست جمهوري آغاز شده و از ستادهايي كه فعال شده كمال تشكر را داريم ليكن تبليغات شوراها از 16خرداد آغاز مي شود . اسامي نهايي كانديداهاي تائيد صلاحيت شده را در 15 خرداد خواهيم داشت . در حوزه شهري تعداد 50 نفر تائيد صلاحيت شده اند و در حوزه شهر بفروئيه 15 نفر و 89 نفر در روستاها تائيد صلاحيت شده اند .
تعداد كثير كانديداها مي تواند به انتخاب را از بين افكار مختلف و دانشهاي متعدد كمك كند .   
در اين نشست همچنين هدايي رئيس ستاد انتخابات شهرستان ميبد به سئولات خبرگاران پاسخ گفت .