90 درصد ادارات میبد به شبکه دولت متصل شده‌اند

فرماندارمیبد در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما درمیبد از اتصال 90 درصد ادارات دولت به شبکه دولت در این شهرستان خبرداد و گفت: در طرح توسعه شبکه دولت در سال 1390، مراکز مخابراتی شهرمیبد توسط فرمانداری برای اتصال ادارات شهرستان به شبکه دولت تجهیز و 90 درصد ادارات به شبکه دولت متصل شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد افزود: شهرستان میبد بعد از مرکز استان بیشترین تعداد ادارات متصل به شبکه دولت را  داراست و بالاترین ترافیک روی این شبکه و بالاترین تعداد نامه بعد از مرکز استان روی این شبکه انجام می‌گیرد.

فلاح خاطرنشان کرد: با واگذاری توسعه شبکه دولت به مخابرات و فراهم شدن امکان اتصال کلیه نقاط تحت پوشش مخابرات به شبکه دولت، توسعه این شبکه با اولویت اتصال دهیاری‌ها به شبکه دولت در دستور کار فرمانداری شهرستان قرار دارد.

فرماندارمیبد وی بابیان اینکه دهیاری روستاهای رکن‌آباد، مهرآباد و محمدآباد از بخش مرکزی میبد و دهیاری مزرعه بیده از بخش بفروئیه اولین دهیاری‌های استان هستند که به شبکه دولت متصل شده‌اند گفت: امکان ارتباط با ادارات شهرستان و استان برای آن‌ها فراهم گردیده است و به‌زودی تمام دهیاری‌هایی که امکان اتصال به شبکه دولت را داشته باشند با همکاری بخشداری‌های شهرستان به این شبکه متصل خواهند شد.

فلاح همچنین از بررسی سامانه سیماد 3 توسط فرمانداری میبد و دفتر فناوری اطلاعات استانداری خبرداد و گفت: با مناسب‌سازی جهت جایگزینی با سامانه امن مکاتبات فعلی شبکه دولت انشاء الله این سامانه به‌زودی در شهرستان و سپس در استان به‌کارگیری خواهد شد.

وی در پایان از همه‌کسانی که در این زمینه با فرمانداری همکاری داشتند ازجمله مدیریت فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری یزد، شرکت مخابرات استان، مخابرات شهرستان و بخشداران قدردانی کرد.