نجات یک میبدی از مرگ حتمی

صبح دیروز یک معدن کار حین حفاری در منطقه اشنیز میبد دچار گازگرفتگی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، جلال دهقانی یکی از نیروهای آتش‌نشانی گفت: حادثه زمانی اتفاق افتاد که فردی با آتش‌نشانی ایستگاه شماره 2 میبد تماس گرفت و از عدم بازگشت پدرخانمش از ارتفاعات کوه‌های اشنیز خبرداد و گفت: پدرزنش که برای کشف معدن صبح دیروز یعنی شنبه به کوه رفته و پس از حفاری با پیکور در کانالی به عمق 50 متر قله کوه براثر کمبود اکسیژن و گازگرفتگی گیر افتاده است.

وی افزود: بلافاصله نیروهای آتش‌نشانی و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر از همان لحظات اول صبح امروز ساعت 6 به محل حادثه اعزام و وارد صحنه شدند اما به علت باریکی کانال این عملیات تا ساعت 12 ظهر به طول انجامید و سرانجام این مرد گرفتار را از دل کوه درحالی‌که بی‌هوش بود را زنده بیرون و به بیمارستان اعزام کردند.

بخشدار بفروئیه میبد با حضور در محل حادثه و قدردانی از زحمات نیروهای آتش‌نشانی و جمعیت هلال‌احمر گفت: این فرد میبدی که در حال حاضر بی‌هوش است، از یک سال گذشته با حفاری در کوه‌های اطراف اشنیز به دنبال کشف معدن بوده است.

محمد اسماعیلی افزود: این فرد قبل از اینکه به معدن برسد در عمق 50 متری کوه و در کانال باریکی که کنده بود براثر کمبود اکسیژن بی‌هوش می‌شود و به خانه برنمی‌گردد.

وی خاطرنشان کرد: اگر خانواده وی از موقعیت مکانی این فرد آگاه نبودند و آتش‌نشانی و نیروهای امداد و نجات را خبر نمی‌دادند چه‌بسا که قادر به کشف وی نمی‌شدیم و امروز وضعیت طور دیگری بود.

اسماعیلی گفت: خوشبختانه با ورود به‌موقع نیروهای امداد و نجات و آتش‌نشانی، این فرد از مرگ حتمی نجات پیدا کرد و به آغوش خانواده برگشت.