خطیب جمعه میبد:

مسئولین باید با قاطعیت با نقض عهد و یاوه‌گویی‌های امریکا برخورد کنند

خطیب جمعه میبد حمله مقتدرانه موشکی سپاه سرافراز به مقر تروریست‌ها در دیرالزور سوریه را فصل درخشانی در اقتدار دفاعی ایران اسلامی خواندند و گفتند: همه دنیا بداند ملت ایران روی مسئله موشکی، توان دفاعی و اقتدار نظامی کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت در سوریه و عراق گفتند: فرمان پذیری از مراجع و بزرگان در عراق در مقابل تروریسم و حضور مردم درصحنه‌های مختلف دریکی دو سال گذشته جلوی تسلط تروریست‌های وابسته به استکبار را در عراق و سوریه گرفت.

حضرت آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: اگر یکی دو سال قبل حضور مستشاری سپاه قدس و شکوه مرجعیت در عرصه مبارزه با تروریست نبود داستان 200 سال پیش تکرار می‌شد و تروریست‌ها مناقب نجف و کربلا و زینبیه را با خاک یکسان و مردم شهرها را ترور و قتل‌عام می‌کردند.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه کسانی اشتباه محاسبه نکنند افزودند: تروریست‌ها به دنبال تسلط بر بغداد بودند تا بقیه نقشه خود را عملی کنند و آن‌سوتر اسرائیلی‌ها و آمریکایی‌ها بر پیروزی آن‌ها خوشحال بخندند؛ اما قدرت مستشاری ما، اقتدار نظام اسلام، دولت و مردم عراق و حشدالشعبی جلوی تروریست‌ها را گرفت.

ایشان اظهار داشتند: نیروهای جبهه مقاومت این روزها در نقاط اصلی و مرکز تروریست‌ها، آن‌ها را به زمین افکنده است و به فضل خدا تمام جلثومه تروریست‌ها از عراق پاک خواهد شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان کردند: همین قصه با نهایت قدرت، در برابر همه مستکبرانی که در سوریه جمع شده بودند ایستاد و روزبه‌روز آن‌ها را به عقب راند.

امام‌جمعه میبد با اشاره به شکافی که در جبهه مزدوران امریکا در جهان عرب رخ‌داده است تصریح کرند: این شکاف ضربه‌ای بر پیکره مزدوران وارد کرده است.

آیت‌الله اعرافی حضور چشمگیر مردم در راهپیمایی روز قدس امسال در داخل و خارج از ایران را پیروزی بزرگ برشمردند و افزودند: این حضور باشکوه نشان داد که ملت و امت اسلام همچنان قصه فلسطین را قصه اصلی جهان اسلام می‌دانند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور حمله مقتدرانه موشکی سپاه سرافراز به مقر تروریست‌ها در دیرالزور سوریه را فصل درخشانی در اقتدار دفاعی ایران اسلامی خواندند و گفتند: همه دنیا بداند ملت ایران روی مسئله موشکی، توان دفاعی و اقتدار نظامی کوتاه نخواهد آمد.

ایشان بابیان اینکه ما اهل منطق و گفتگو هستیم افزودند: کسانی دچار اشتباه محاسباتی نشوند اگر اقتدار نداشته باشیم دیگران ما را زیر چکمه‌های خود له خواهند کرد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه سفر ترامپ به عربستان، اجلاس ریاض و تلاش سعودی برای تطهیر از تروریست، قرار گرفتن اسرائیل در حاشیه امن را از خاطرات تلخ ماه‌های اخیر برشمردند و خاطرنشان کردند: آنچه برای ما امروز لازم است انسجام بیشتر، پیروی دقیق از رهنمودهای رهبری، صیانت از دستاوردهای انقلاب، افزایش اقتدار ملی، اهتمام به اقتصاد مقاومتی، دقت در معاهدات و قراردادها و مراودات بین‌المللی در مباحث فرهنگی و اقتصادی است.

* ملت ایران همچنان بر سر پیمان خود با انقلاب و شهیدان استوار ایستاده است

امام‌جمعه میبد با تأکید بر اینکه نباید در این دنیای آشفته، با مسائل به‌سادگی و خامی برخورد کنیم، به تحریم‌های بیشتر امریکا اشاره کردند و گفتند: مسئولین باید با قاطعیت با نقض عهد و یاوه‌گویی‌های امریکا برخورد کنند.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه راه طولانی را در پیش داریم بر انسجام هرچه بیشتر تأکید کرند و افزودند: دنیا بداند، ملت ایران همچنان بر سر پیمان خود با انقلاب اسلامی و شهیدان سرافراز خود استوار ایستاده است.

* صرفه‌جویی در مصرف آب و برق

آیت‌الله اعرافی بر صرفه‌جویی در مصرف آب و برق هم تأکید کردند و گفتند: با شرایط آب و هوایی گرمی که بر کشور حاکم است خانواده‌ها تلاش کنند با 10 درصد کاهش مصرف در آب و برق خود به کشور کمک کنند.

* مقصود از حجاب تنها بانوان نیستند

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به در پیش بودن هفته حجاب و عفاف اظهار داشتند: وقتی از حجاب و عفاف سخن می‌گوییم، مقصودمان فقط بانوان نیستند و همه جامعه در پوشش که یک پدیده انسانی است باید برخی خطوط را رعایت کنند.

ایشان بابیان اینکه عدم رعایت زیبای منطقی در حجاب موجب تحریک بی‌جا و فروپاشی روابط سالم جامعه می‌شود، افزودند: رعایت حجاب باید از ایمان و اعتقاد آدم‌ها برخیزد و تلاش بر این باشد دختران و پسران ما منطق انسانی و اخلاقی را دریافت کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفتند: آموزش‌وپرورش و مساجد و خانواده‌ها درزمینهٔ فرهنگ عفاف و حجاب نقش مهمی و بنیادی دارند و باید پوشش منطقی، درست و رعایت هنجار را در نوجوان و جوان نهادینه کنند.

امام‌جمعه میبد با تأکید بر اینکه یکی از فصول تفاوت ما با تمدن امروز غرب این است که هنجارهای پوششی را مهم می‌شماریم اظهار داشتند: البته در ترویج آن باید تذکر لسانی، توجیه و اقناع حرف اول را بزند.

خطیب جمعه میبد تصریح کردند: پذیرفته نیست که هنجارهای مهم دینی در جامعه اسلامی زیر پا گذاشته شود و بدون تعارف باید تذکر داد چراکه تذکر لسانی در هر جا اثر خود را می‌گذارد.

ایشان یادآور شدند: هفته حجاب و عفاف همزمان با حادثه گوهرشاد است که رضاشاه قلدر با نقشه شومی که ریخته بود می‌خواست حجاب را از سر بانوان ما بردارد اما ما تسلیم فرهنگ غرب نشدیم.

* با مالیات باید از نفت و خام فروشی جدا شد

آیت‌الله اعرافی با گرامی داشت روز مالیات گفتند: مالیات مقوله‌ای است که اسلام در قوانین اولیه خود در قالب خمس و زکات و واجبات فقهی به آن تأکید داشته است.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه با اخذ مالیات در جامعه باید از نفت و خام فروشی جدا شد گفتند: البته مالیات باید از سطوح متوسط به بالا به اجرا دربیاید تا افراد کم‌درآمد مورد ستم قرار نگیرند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بر معالجه فرار مالیات تأکید کردند و گفتند: همان‌طور که در برابر قاچاق کالا باید با جدیت ایستاد، در مقابل فرار مالیات و دغل‌کاری‌های آن‌هم باید ایستاد

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کردند: در دوره‌ای که مواجه با رکود در صنعت هستیم هم انتظار می‌رود، مسئولان درصدد معالج مشکلات صنایع باشند.

* ادبیات کودک و نوجوان در ساختن شخصیت آن‌ها مهم است

امام‌جمعه میبد روز ادبیات کودک و نوجوان را که بانام و چهره آذر یزدی ارتباط دارد، با قدردانی از تلاش کسانی که در تولید ادبیات درست برای کودک و نوجوانان تلاش می‌کنند اظهار داشتند: باید در کشور، استان و شهر ما افراد خوش‌ذوق، دست‌به‌قلم و تولیدکننده محتوا برای کودک و نوجوان شوند.

خطیب جمعه میبد با اشاره به اینکه ادبیات کودک و نوجوان در ساختن شخصیت آن‌ها بسیار مهم است بر دقت در تولید محتوا و کتاب با محوریت اخلاق تأکید کرد و افزود: باید کتابخانه‌های مدارس و دانشگاه‌ها بخش خوبی داشته باشند.

ایشان گفتند: آموزش‌وپرورش و خانواده‌ها باید ادبیات فاخر فارسی که مشهور از مسائل اخلاقی و معنوی را برای رشد و ارتقاء علمی، اخلاقی و معنوی نسل نوجوان و جوان امروز تأمین کنند.

* ورزش زورخانه‌ای بااخلاق اسلامی نزدیک است

حضرت آیت‌الله اعرافی با گرامیداشت روز فرهنگ پهلوانی و زورخانه‌ای هم گفتند: نسل جوان ما امروز نیازمند ورزش سالم و زورخانه‌های مناسب برای سلامت جسمی و روحی است و مسئولین باید در این زمینه همت بلند به خرج دهند.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه باید زیرساخت‌های ورزش و سلامت جسمی و روحی نسل جوان را چه دختر و چه پسر تأمین کنیم گفتند: همان‌طور که به مسئله عفاف و حجاب تأکید می‌کنیم به ورزش و توجه به زیرساخت‌های ورزش هم تأکیدداریم.

مدیر حوزه‌های علمیه میبد از ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی به‌عنوان ورزشی همراه با اخلاقیات اسلامی یادکردند و افزودند: شهرستان میبد با 15 ورزشگاه باستانی و زورخانه به همت خیرین، دستاوردهای خوبی را در قلمرو این ورزش و ورزش‌های دیگر داشته است و ورزش باید همگانی و در دسترس همه باشد تا نسل نوجوان و جوان ما از آسیب‌های اخلاقی مصون بمانند.