صعود بانوان میبد به ارتفاعات کوه‌های کذاب

به مناسبت هفته دولت 45 نفر از بانوان عضو هیئت کوهنوردی و بسیج کارمندان شهرستان میبد صبح امروز با صعود به ارتفاعات کوه‌های کذاب این هفته را گرامی داشتند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، شرکت‌کنندگان پس از عبور از میان باغات زیبا و دل‌انگیز کذاب، مسیر خود را، از حاشیه رود جاری، به مدت یک ساعت و نیم تا چشمه جوشان کذاب ادامه دادند شور شور آب، عطر پونه و سکوت طبیعت و گاه جیک‌جیک بلبل‌های کوهی خستگی را از جسم کوهنوردان بیرون می‌کرد.

فرمانده بسیج پایگاه شهید میرباقری گفت: یکی از برنامه‌های این پایگاه در ایام و مناسبت‌های مختلف، کوهنوردی است.

سرهنگ عباسعلی غفوری افزود: هیئت کوه‌نوردی بانوان و بسیج خواهران، از تیم‌های فعال در کوهنوردی هستند که صعود ارتفاعات و کوه‌های نقاط مختلف کشور را در دستور کار قرار داده‌ایم.

غفوری بابیان اینکه کوهنوردی علاوه بر ورزش، درافزایش نشاط و شادابی و روحیه بانوان مؤثر است گفت: کسانی که در این ورزش در دامنه طبیعت آشنا می‌شود دیگر آن را ترک نمی‌کند.

فرمانده پایگاه بسیج شهید میرباقری میبد گفت: سحرخیزی و اقدام به ورزش خود امید به زندگی را در بانوان تقویت می‌کند و بانوان با حضور در دل طبیعت علاوه بر ورزش و آشنایی با بانوان دیگر، با انواع گونه‌های جانوری و گیاهی و خاصیت آن‌ها هم آشنا می‌شوند.