سارقین منازل در دام پلیس میبد

فرمانده انتظامی شهرستان میبد از کشف اموال مسروقه و دستگیری 3 نفر از 5 نفر سارق منازل و ساختمان‌های نیمه‌ساز در این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، 5نفر سارق غیربومی که در ماه‌های اخیر اقدام به سرقت از منازل و ساختمان‌های نیمه‌ساز درمیبد می‌کردند سرانجام پس از انجام اطلاعات و عملیات غافلگیرانه، در دام پلیس آگاهی میبد گرفتارش‌اند و از محل اختفاء آن‌ها، مقدار زیادی طلا و جواهر، گوشی‌های موبایل، لب تاپ و ابزارآلات ساختمانی کشف شد.

سرهنگ سید محمد طاهر موسوی گفت: بعد از وقوع چندین فقره سرقت از منازل در شهرستان میبد و شهرستان‌های هم‌جوار و شکایت مال‌باختگان، پلیس با جدیت وارد کار شد و اقدامات مؤثر در بحث پیشگیری از جرم را در دستور کار خود قرارداد.

سرهنگ موسوی افزود: پلیس جهت شناسایی و دستگیری سارقین با انجام کارهای اطلاعاتی وارد عمل شد و در یک عملیات غافلگیرانه نسبت به شناسایی و محل اختفا سارقین اقدام شد.

وی بابیان اینکه اموال مسروقه از منازل و ساختمان‌های نیمه‌ساز، طلا و جواهر، گوشی‌های موبایل، لپ‌تاپ و ابزارآلات ساختمان بوده گفت: سارقین که 5 نفر بودند و سلاح سرد همراه داشتند، 3 نفرشان دستگیر و 2 نفر هم تحت تعقیب هستند.

فرمانده انتظامی میبد ارزش طلا و جواهر کشف‌شده را یک‌صد میلیون تومان اعلام کرد و افزود: پلیس خود را موظف می‌داند باکسانی که سعی دارند امنیت جامعه را زیر سؤال ببرند بااقتدار برخورد کند.

سرهنگ موسوی به شهروندان توصیه کرد: هنگام ترک منزل لامپ بیرونی خانه را روشن نگه‌دارند، از نگه‌داری اشیاء قیمتی اعم از پول و طلا در منزل خودداری و یا در گاوصندوق‌های مطمئن نگه‌داری کنند، به حفاظت فیزیکی خانه توجه کنند و اگر افراد مشکوکی در کوچه‌ها و محلات خود مشاهده کردند موضوع را با پلیس 110 در میان بگذارند.

فرماندارمیبد صبح امروز با حضور در پلیس آگاهی میبد و در جمع تعدادی از مالباختگان ضمن قدردانی از هوشمندی و اقتدار پلیس گفت: اجازه نمی‌دهیم یک عده، با ورود به منازل مردم و سرقت اموال آن‌ها که عموماً هم غیربومی هستند؛ ناامنی ایجاد کنند.

حسین فلاح افزود: به حمدالله، پلیس آگاهی میبد، بااقتدار و هوشمندی این سارقین را دستگیر و اموال سرقت شده را کشف و آن را به مالباختگان تحویل داد.

فرماندارمیبد با اهداء لوح تقدیر، از زحمات و تلاش‌های سرگرد امیری و دیگر عوامل پلیس آگاهی تجلیل کرد.