رئیس پلیس راهور میبد معرفی شد

در جلسه‌ای‌ با حضور فرماندارمیبد، رئیس پلیس راهور استان، فرمانده انتظامی و جمعی از مسئولین، از زحمات سروان جعفر قراخانی قدردانی و سرهنگ دوم محمدحسین دهقانی فیروزآبادی به‌عنوان رئیس پلیس جدید راهور شهرستان میبد معرفی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، رئیس پلیس راهور استان در این مراسم گفت: با کمترین هزینه و با نصب دوربین‌های سرعت‌سنج، روفوژ میانی، آرام‌سازی ترافیک و اصلاح هندسی معابر و حل گره ترافیکی می‌توان جلوی مرگ‌ومیر مردم را گرفت.

سرهنگ جمشیدی بابیان اینکه 90 درصد جرائم در استان یزد و شهرستان میبد از طریق خودرو و موتورسیکلت انجام می‌شود تصریح کرد: کاهش حوادث ترافیکی همراهی تمام مسئولین و پای‌کار آمدن خانواده‌ها را می‌طلبد.

وی با اشاره به اینکه در سال 93 استان یزد رتبه اول تصادفات را داشت خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی و همراهی همه دستگاه‌ها و کنترل تخلفات، استان یزد در سال‌های 94 و 95 رتبه دوم کاهش حوادث ترافیکی را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.

فرماندارمیبد هم آگاه‌سازی و کار فرهنگی را مهم‌ترین راه کاهش آسیب‌های ترافیکی خواند و گفت: باید با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم به سمت هوشمند سازی ترافیک برویم.

حسین فلاح حجم بالای استفاده از موتورسیکلت را یکی از مهم‌ترین آسیب‌های میبد در بحث حوادث ترافیکی عنوان کرد و افزود: آموزش در مدارس، ورود خانواده‌ها و کنترل و نظارت پلیس راهور می‌تواند در این زمینه مؤثر ثمر واقع شود.

فرمانده انتظامی شهرستان میبد هم با قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته در کاهش تصادفات گفت: با خریداری و نصب 18 دوربین نظارتی و ترافیکی در سطح شهرستان میبد و اتاق مانیتورینگ، مدام وضعیت رانندگان و موتورسواران در شهر رصد می‌شود.

سرهنگ سید طاهر موسوی ایجاد سرعت‌گیر در 11 نقطه شهر، خریداری و نصب دوربین‌های کنترل سرعت در آینده نزدیک، برگزاری کلاس‌های آموزشی در مدارس، مساجد و مهدهای کودک، اجرای طرح‌های توقیف و احداث پارکینگ در محلات را از دیگر اقدامات پلیس راهور شهرستان میبد در راستای کاهش تصادفات ترافیکی برشمرد.