سردار فرهنگ دوست در مراسم رژه میبد:

در 8 سال دفاع مقدس دشمن به هیچ‌کدام از اهدافش نرسید

به مناسبت سی و یکم شهریورماه و آغاز هفته دفاع مقدس، مراسم رژه نیروهای مسلح در شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، گردان‌های امام حسین، بیت‌المقدس و نیروهای نظامی سپاه و نیروی انتظامی در این مراسم، توانمندی و آمادگی خود را با اجرای رژه به نمایش گذاشتند.

رژه پهباد پادگان نبی اکرم میبد برای نخستین بار، اقتدار دیگری از رژه شهرستان میبد را در انجام عملیات شناسایی و حفاظت از حریم هوایی در این شهرستان به نمایش گذاشت.

سردار فرهنگ دوست از یادگاران 8 سال دفاع مقدس در این مراسم با تسلیت ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) و گرامی داشت هفته دفاع مقدس بابیان اینکه برای خیلی‌ها به‌ویژه نسل نوجوان و جوانی که دوران جنگ را ندیده‌اند سؤال است که کدام کشور پیروز جنگ شد افزود: جنگ به کشور ما تحمیل شد و ما شروع‌کننده جنگ نبودیم و این جنگ را حزب بعث عراق به سرکردگی صدام کافر با پشتوانه استکبار جهانی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی شروع کرد.

سردار فرهنگ دوست بابیان اینکه دشمنی که جنگ را شروع می‌کند اهدافی دارد تصریح کرد: دشمن بعثی در اهداف کوتاه‌مدت خود می‌خواست اروندرود را به تصرف خود دربیاورد.

وی جدا کردن خوزستان را هدف میان‌مدت دشمن بعثی خواند و افزود: هدف سوم و بلندمدت دشمن ساقط کردن نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بود.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: به فضل خدا، ملت ایران با رهبری‌های امام رضوان‌الله تعالی علیه متحد و یکدل در مقابل دشمن دفاع مقدس کردند نه جنگ و توانستیم در هشت سال دفاع مقدس دشمن را به‌زانو دربیاوریم و نگذاریم به هیچ‌کدام از اهدافش برسد.

سردار فرهنگ دوست گفت: امروز به‌خوبی می‌توانید جایگاه حزب بحث و صدام لعنت الله علیه را ببینید و عظمت جمهوری اسلامی ایران را هم در سراسر عالم مشاهده کنید.

وی با اشاره به راز پیروزی ملت ایران در 8 سال دفاع مقدس به رهنمودهای حضرت امام رحمه‌الله علیه پرداخت و گفت: اولین کلیدواژه پیروزی رزمندگان اسلام در 8 سال دفاع مقدس توکل به خدا بود.

فرهنگ دوست توسل واقعی به اهل‌بیت را یکی از کارسازترین موارد در دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: وحدت و همدلی ملت ایران و نیروهای مسلح، ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و کمیته باعث شد که پیروزی شویم.

وی خاطرنشان کرد: تبعیت پذیری بدون چون‌وچرا از ولی‌فقیه زمان حضرت امام (ره) یکی دیگر از عوامل پیروزی ما در دفاع مقدس بود.

سردار فرهنگ دوست تصریح کرد: امروز هم اگر ملت ما به این عوامل را مدنظر قرار دهند حتماً دشمن در مقابل ما به‌زانو درمی‌آید همان‌طور که ما امروز دشمن را در عراق، عربستان و جاهای دیگر به‌زانو درآوردیم.

این یادگار هشت سال دفاع مقدس افزود: ما باید در این ایام، ایثار و فداکاری را به مردم یادآوری و بیش از همیشه به یاد خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان و آزادگان و رزمندگان باشیم و بدانیم که اگر این‌ها نبودند امروز این امنیت و آرامش در کشور ما نبود و باید همیشه شکرگزار ایثارگران دوران دفاع مقدس باشیم.