امام جمعه ميبد:


امام جمعه ميبد در خطبه هاي نمازجمعه اين هفته اين شهرستان كه در مسجد دوازده امام فيروز آباد برگزار شد؛ با گرامي داشت فرارسيدن هفته دفاع مقدس گفت : جوانان و نسل امروز كه شكوه و عظمت حماسه ملت ايران و پدران خود را درك نكردند بايد بدانند پيشرفت و تعالي كشور و عظمت نظام اسلامي كه امروز در جهان مي بينند حاصل مقاومت نسل پيشين در برابر دشمنان غدار است .
آیت الله اعرافي با اشاره به جنگ تحميلي كه قدرت هاي استكبار جهان به نمايندگي صدام بر ايران اسلامي كه نوپا و از هر گونه آمادگي رزمي برخوردار نبود تحميل كردند گفت :جنگي كه همه قدرتهاي جهاني با هدف سرنگوني نظام اسلامي ، تجزيه كشور و زمين گير كردن انقلاب اسلامي بر عليه ملت ايران آغاز كردند تا از تابش انوار انقلاب اسلامي در جهان جلوگيري كنند و راه نفوذ در افكار جهاني را ببندند با شجاعت رزمندگان اسلام و ملت غيور ايران به پيروزي رسيد.
خطيب جمعه ميبد با بيان اينكه جنگ 8 سال دفاع مقدس يكي از جنگ های نابرابر در طول دو قرن گذشته است تصريح كرد : جنگي كه 8 سال طول كشيد استكبار جهاني و قدرتهاي منطقه با دلارها و سلاح هاي پيشرفته ، قدرت لجستيكي ، ‌آواكس ها و ماهواره ها از صدام حمايت و پشتيباني كردند تا شايد اين انقلاب را كه بازگشت به اسلام ناب است نابود كنند.
وي ، دفاع ملت ايران با منطق عقلي و بين المللي در اين جنگ ، جنگ دفاعي و آرماني براي ملت ايران و بيداري نسل جوان در جنگ تحميلي را از ويژگي هاي جنگ 8 سال دفاع مقدس خواند و افزود: جنگي كه از 200 هزار شهيد 70 درصد آن پايين 25 سال بودند و نسل با ايمان و مجاهد در راه خدا در آن شركت داشتند بزرگترين دستاورد اين جنگ بود.
عضو عالی شورای انقلاب فرهنگی ، شهداء ، جانبازان و آزادگان و بسيجيان را بدنه اصلي و موتور محركه در دفاع مقدس دانست و تصريح كرد : پشتوانه ملت ايران از رزمندگان اسلام و نقش آفريني نسل جوان با حضور عارفانه در دفاع از ارزشهاي الهي از ديگر ويژگي 8 سال دفاع مقدس بود كه دشمن نتوانست هيچ كدام از اهدف خود را تحقق بخشد.
امام جمعه ميبد خاطرنشان كرد : در دفاع مقدس ، جهان به حقانيت ملت ايران اعتراف كرد و انقلاب اسلامي الگويي براي آزادگان عالم شد و به همه مسلمانان روح شجاعت بخشيد.
رئیس دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه تصريح كرد : آموزش و پرورش ، دانشگاهها و مراكز علمي و حوزه هاي علميه و طبقات مختلف مردم بايد اين صحنه باشكوه و سرمايه بزرگ يعني دفاع مقدس را قدر بدانند و بعنوان يك تجربه بزرگ تحليل و به نسل جوان منتقل كنند.
وي ، خطاب به دولت و مسئولين نظام هم يادآور شد: پيام مهم دفاع مقدس به دولت مردان ،‌ كارگزاران و مسئولين نظام و همه كساني كه وارث انقلاب بزرگ اسلامي هستند اين است كه بدانند اين انقلاب حاصل خون و مجاهدت هزاران شهيد است و بايد ارزشهاي انقلاب و آرمانهاي امام و رهبري را حفظ كنند .
آیت الله اعرافي در بخش ديگر از بيانات خود ، آغاز بهار تحصيل و تهذيب را به دانش آموزان ،‌ دانشجويان و طلاب و معلمان و مربيان تبريك گفت و افزود: آنچه مهم است اين است كه مسئولان نظام هاي آموزشي و مراكز علمي و آموزش و پرورش بايد همراه هم به يك نگاه علمي و عميق اخلاقي و معنوي تلاش كنند.
خطيب جمعه ميبد ، تربيت نسل قوي ،‌آگاه ،‌عالم ،‌شجاع ، نوآور، مبتكر، خلاق و مجاهد در راه خدا را ضامن آينده كشور خواند و تصريح كرد : كشوري كه الگوي همه عالم است ؛‌ دهه پيشرفت و توسعه را با آموزش و پرورش و دانشگاه قوي مي توان رقم زد .
امام جمعه ميبد در ادامه با گرامي داشت ياد و خاطره مرحوم آيت الله اعرافي رحمه اله عليه امام جمعه فقيد ميبد ،   از همه مسئولين استان و شهرستانها و اقشار مختلف مردم كه در مراسم بيست و يكمين سالگرد اين عالم رباني و شخصيت وارسته شركت داشتند قدرداني كرد .
وي با اشاره به شخصيت وارسته امام جمعه فقيد ميبد گفت : مرحوم آيت الله حاج شيخ محمد ابراهيم اعرافي رحمه الله عليه از نوادر زمانه ، در زهد ، تقوا ، شجاعت و انقلابي بود كه تقريبا مقام معظم رهبري در همه ديدارها يادي از اين چهره روحاني مي كنند كه نشانگر عنايت خاص وي به ايشان است .
عضو عالی شورای انقلاب فرهنگی خاطرنشان كرد : اخلاق ، تواضع ، شجاعت و زهد اين عالم بزرگ هميشه در ذهن مقام معظم رهبري برجسته است و اين افتخاري براي همه ماست كه بايد اين چهره تابناك و گرانقدر و همچنين شهدا را كه بعنوان الگوي عالمان بزرگ ما هستند براي هدايت نسل جوان معرفي كنيم.
امام جمعه ميبد در بخش پاياني بيانات خود به معرفي جايگاه مردم فيروزآباد در انقلاب اسلامي و دفاع مقدس پرداخت و افزود: فيروزآباد دژ استوار و پايگاه مهم براي حمايت از نظام و انقلاب اسلامي و دفاع مقدس بود كه شهداي بزرگي را تقديم انقلاب كرد .
خطيب جمعه ميبد با برشمردن نام بزرگاني چون مرحوم سعيدي ، رشيقي ، نقيبي ، حاج شيخ عباس امامي ،  حجت الاسلام روحاني و مرحوم حجت الاسلام يحيي زاده گفت : فيروزآباد حس حسين براي اسلام بود و اين بزرگان و عالمان در طول انقلاب خدمات ارزنده و قابل ستايشي را در منطقه براي مردم و نظام انجام دادند.
وي تصريح كرد : به حمدالله چهره هاي علمي و شخصيت هاي دانشگاهي و فعالان اقتصادي و خيران نيك انديش زيادي در اين منطقه نورافشاني مي كنند .
رئیس دانشگاه جامعه المصطفی العالمیه ، در ادامه با اشاره به درخشش سه پزشك شهرستان ميبد و كسب رتبه كشوري در سه رشته پزشكي فوق تخصص گفت : كسب رتبه اول كشوري توسط دكتر رضا دهستاني در رشته فوق تخصص بيماري هاي كليوي ، رتبه اول كشوري در رشته فوق تخصص بيماري ها ريوي توسط خانم دكتر فاطمه السادات آقايي ميبدي و رتبه دوم كشوري در رشته فوق تخصص بيماري هاي غدد توسط خانم دكتر ريحانه عزيزي مهرجردي نقطه عطفي در حوزه پزشكي است كه اين اتفاق بزرگ را به دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد و مردم ميبد تبريك مي گويم .