بد نیست که این مطلب را بخوانید
آیا می دانیدکه ایران با داشتن 60 هزار وبلاگر فارسی یکی از بزرگترین کشورهای "وبلاگ باز" دنیا و اولین کشور در خاورمیانه است.
آیا می دانید که زنان و دختران، سه پنجم جمعیت یك میلیاردی فقیرترین افراد دنیا را تشكیل می دهند؛ زنان دو سوم از 960 میلیون نفراشخاص بالغی در جهان هستند كه سواد خواندن و نوشتن ندارند؛ و دختران 70% از 130 میلیون كودكی كه به مدرسه نمی روند را تشكیل می دهند.
آیا می دانید که هشت نفر از اعضای 290 نفره مجلس شورای اسلامی را زنان تشکیل می دهند.
 آیا می دانید که بیش از 95 هزار زن در وزارت وزارت بهداشت و آموزش پزشکی مشغول به کار هستند که 55 درصد کل کارکنان آن را دربرمی گیرد.
آیا می دانید که 53 درصد از کل دانشجویان دانشگاهی ایران، دختر هستند و بیش از 80 درصد کل زنان ایرانی نیز باسوادند.  
آیا می دانید که تعداد زنانی كه دراثر بارداری و زایمان می میرند، از دهه 1980 تا كنون تغییری نیافته و حدود 536000 نفر است و آیا می دانید که چندین برابر این تعداد، یعنی بین 10 تا 15 میلیون نفر، از بیماری یا جراحت رنج می برند.
آیا می دانید که مهاجرین بین المللی که حدود 191 میلیون نفر در سال 2005 می باشند، سالانه حداقل 251 میلیارد دلار پول به خانه هایشان می فرستند.
آیا می دانید که برج میلاد بلندترین برج ایران، چهارمین برج مخابراتی و هشتمین برج بلند جهان است و این برج با ۱۳ هزار متر زیربنا از نظر وسعت کاربری سازه‌ی رأس برج در میان تمامی برجهای دنیا مقام نخست را دارد.
آیا می دانید که که بزرگترين پیست شهری اسکیت روی یخ جهان در شهر مکزیکو سیتی پایتخت مکزیک قرار دارد و مساحت اين میدان یخی 3200 متر مربع است.