آشنایی بانوان با اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی و سفره‌آرایی

بیش از 30 نفر از بانوان ساکن مسکن مهر و بهزیستی شهرستان میبد با شیوه اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی و سفره‌آرایی که از سوی جهاد کشاورزی در مسجدالنبی مسکن مهر برگزار شد آشنا شدند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، کارشناس واحد آموزش و ترویج جهاد کشاورزی میبد گفت: شرکت‌کنندگان در این دوره 2 ماه که از اول خردادماه آغازشده بود علاوه بر سفره‌آرایی با انواع مواد غذایی مفید در سبد غذایی خانواده و روغن‌گیری مغزی جات و گیاهی و همچنین راه‌های صرفه‌جویی و مدیریت سفره‌های غذای خانواده آشنا شدند.

سمیه اسماعیلی کیا گفت: جهاد کشاورزی تلاش می‌کند با برگزاری این دوره‌های آموزشی و مهارت افزایی به خانواده‌ها، آن‌ها را به سمت سفره‌های غذایی سالم و مدیریت در مصرف هدایت کند و کسانی که در این دوره‌ها شرکت کنند گواهی اصلاح الگوی مصرف مواد غذایی دریافت می‌کنند.

معاون فرماندارمیبد، خانم خواجه پور مشاور بانوان فرمانداری و خانم فلاح عضو شورای پنجم از سفره‌آرایی این بانوان بازدید و از نزدیک با مسائل و مشکلات آن‌ها آشنا شدند.

عدم دسترسی به نانوایی و اماکن خرید، نبود خط واحد و نداشتن آسفالت کوچه‌ها و معابر و روشنایی خیابان‌ها از عمده مشکلات ساکنین مسکن مهر و واحدهای بهزیستی بود که مطرح و معاون فرماندار و عضو شورا قول پی گیری دادند.

120 خانواده در فاز یک مسکن مهر و 36 خانواده هم در مسکن بهزیستی اقامت دارند.