رایزن درجه 3 اقتصادی وزارت امور خارجه:

کشورها در حال حل‌وفصل مشکلات بانکی خود با ایران هستند

در نشست فوق‌العاده رایزن درجه 3 اقتصادی وزارت امور خارجه با جمعی از سرمایه‌گذاران و مدیران صنایع شهرستان میبد، مهم‌ترین چالش‌های پیش روی صنایع کاشی و سرامیک این شهرستان بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، سید عبدالرضا موسوی بابیان اینکه بعد از بر جام خیلی از کشورها به‌سرعت در حال حل‌وفصل مشکلات بانکی خود با ایران هستند گفت: با توجه به اینکه، منافع اقتصادی این کشورها ایجاب می‌کند از بازار 80 میلیون نفری ایران استفاده کنند و علاوه بر آن بازار 400 میلیون نفری پیرامون کشورمان وجود دارد؛ تلاش مضاعف دارند تا مشکلات به‌سرعت مرتفع شود.

موسوی مشکلات بانکی و عرضه بیش از تقاضای تولیدات کاشی و عدم بازار مناسب خارجی را مشکلات عمده شرکت‌های کاشی و سرامیک دانست و گفت: ما به‌عنوان کارشناسان اقتصادی وزارت خارجه در خارج از کشور موظف هستیم در چارچوب وظایف و مقررات به رفع مشکلات صنعتگران کشورمان کمک کنیم و پاسخگوی نیازهای آن‌ها باشیم.

وی برگزاری همایش‌های مشترک و ایجاد زمینه‌های همدلی بین هیئت‌های داخلی و خارجی تجار و سرمایه‌گذاران را در بهبود روابط اقتصادی مهم خواند و گفت: اقدامات بسیار خوبی در این زمینه در وزارتخانه در حال انجام است.

رایزن درجه 3 اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به نقش اقتصادی ایران در روسیه، کشورهای آسیای میانه و ایتالیا هم گفت: ما در روسیه بازار بسیار بزرگ و گسترده 140 میلیون نفری و همچنین در حوزه آسیای میانه و قفقاز داریم که می‌توانیم با کارگروهی، سیستماتیک و علمی، بازار خودمان را که در آن، کشورهای ترکیه و چین هم فعالیت دارند حفظ کنیم.

موسوی خاطرنشان کرد: در رابطه با ایتالیا هم که دارای شرکت‌های کوچک و متوسط بسیاری هست و نگاه کلان و راهبردی به ایران دارند از تکنولوژی و پتانسیل آن‌ها استفاده کنیم.