همایش چالش‌های مدیریت و توسعه شهری درمیبد برگزار شد

همایش چالش‌ها و راهکارهای مدیریت و توسعه شهری به همت دانشگاه آزاد اسلامی و با همکاری فرمانداری در سالن کنفرانس فرمانداری میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میبد گفت: هدف از برگزاری این همایش آشنایی مدیران حوزه شهری، شوراها و بخش‌های مدیریت شهری با نظریات و راهکارهای جدیدی بود که در این همایش مطرح شد.

دکتر حسین اعرافی افزود: این همایش درواقع کارگاهی بود که به پرسش و پاسخ منتهی و توانست به‌صورت عملی خیلی از موضوعات را به مدیران تبین و آن‌ها را در جهت توسعه مدیریت شهری با تجارب شهرها و کلان‌شهرها آشنا کند.

مدیر مطالعات و پژوهش شهرداری اصفهان در این همایش به تشریح مدیریت شهری و عناصری که در حوزه مدیریت شهری اعم از شهرداری، شورا و نهادهای حکومتی در سطح محلی عمل می‌کنند پرداخت.

بحث مصرف، توانمندی در حوزه اجرا، شرکت‌های دانش‌بنیان، استفاده از ظرفیت‌های علم و فناوری و بحث مشارکت‌های مردمی از مهم‌ترین بحث‌های این همایش بود.

سعید ابراهیمی با تأکید بر شناسایی چالش‌ها و اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی مدیران در حوزه شهری گفت: یکی از بحث‌ها در این زمینه توجه به اقتصاد مقاومتی است که می‌تواند کمک‌کننده باشد.

ابراهیمی چندپارگی و تعدد کنشگران در حوزه مدیریت شهری، مدل اداره شهر، منابع مالی و ناپایداری درآمدها، تقسیم‌کارها در سطح ملی و محلی، بافت فرسوده و تاریخی به‌عنوان فرصت یا تهدید، حاشیه‌نشینی و معضلات اسکان غیررسمی و فقر و نابرابری را ازجمله چالش‌های پیش روی شهرها و مدیران شهری برشمرد و تصریح کرد؛ برای حل این چالش‌ها باید برنامه‌ریزی شود.