نماینده مجلس : انضباط مالی در اجرای پروژه ها ضروری است

حجت الاسلام والمسلمین " سید جلال یحیی زاده" روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان میبد اظهار داشت:در شش ماه نخست سالجاری هر بشکه نفت ایران به طور متوسط 107 دلار به فروش رسید اما در روزهای اخیر این میزان به بشکه ای 40 دلار رسیده است که این مساله ضرورت انضباط مالی را بیش از پیش روشن می سازد.

وی افزود:مبالغ موجود در صندوق ذخیره ارزی شاید برای انجام کامل تعهدات دولت در قبال مردم کافی نباشد اما این مساله دلیل خوبی برای سیاه نمایی نیست.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: غیر از صندوق ذخیره منابع مالی دیگری نیز وجود دارد که می توان بدان تکیه داد.

یحیی زاده در ادامه ضمن انتقاد از ایرادتراشی برخی از سیاسیون ومخالفان دولت نهم ، سفرهای استانی را یکی از ظرفیت های مثبتی دانست که دولت نهم در ایجاد آن موفق بوده است.

رییس جامعه المصطفی العالمیه که در این مراسم حضور داشت نیز گفت: مسئولین دستگاه ها در چند ماه باقی مانده از سال اهتمام بیشتری به خدمت رسانی به مردم داشته باشند.

آیت الله  "علیرضا اعرافی" اظهار داشت:صاحبان صنایع شهرستان با آتیه نگری ،صنایع شهرستان را به سمت صنعت پیشرفته و سبز سوق دهند.

امام جمعه شهرستان میبد از مسئولان استان خواست تا صنایع را از بن بست های موجود رهایی بخشند.

  فرماندار شهرستان میبد نیز اظهار داشت:مسئولین نهاد ها و دستگاه ها تمام اهتمام خود را در راستای رفع مشکلات مردم و به ویژه اقشار محروم مصروف دارند.

"محمدرضا رجایی" افزود:دولت نهم به دولت عدالت محور نامبردار گردیده است لذا مسئولین ادارات تا مهرورزی با ارباب رجوع و عدالت در توزیع امکانات را بیش از پیش رعایت نمایند.

وی در پایان برلزوم استفاده از توانمندی نخبگان و جوانان در پیشبرد برنامه های توسعه شهرستان تاکید کرد.

رجائي در پايان از زحمات برگزاركنندگان يادواره سرداران و 400 شهيد شهرستان ميبد و همچنين جشنواره مطلع عشق قدرداني و تشكر كرد .

در ادامه این جلسه کارگاه آموزشی مدیریت و برنامه ریزی راهبردی تشکیل شد .

دکتر "رحمانی" اظهار داشت: برنامه ریزی راهبردی عبارت است از علم وهنر استفاده از فرصت های محیطی برای نیل به اهداف مورد نظر.

وی افزود:در این نوع از برنامه ریزی علاوه بر توجه به آینده و همه جانبه نگری ،کیفیت اثربخشی نیز مد نظر است.

رحمانی اظهارامیدواری کرد: مدیران با برنامه ریزی به شیوه نوین از وارد شدن آسیب به روان خود و فضای اطراف جلوگیری نمایند.