خطیب جمعه میبد:

قدم‌به‌قدم شاهد پایان سیطره داعش در منطقه هستیم

حضرت آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به مسائل مهم منطقه و جهان اسلام گفتند: این روزها در منطقه و جهان اسلام، قدم‌به‌قدم شاهد نزدیک شدن به پایان سیطره نظامی داعش و حرکت تروریستی هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، امام‌جمعه میبد بابیان اینکه این حرکت‌های تروریستی با علائم و کدهای فراوان که دارد معتقدیم، خود آمریکایی‌ها پایه آن را ریختند و مزدوران آن‌ها در منطقه فکر آن‌ها را تولید کردند، تصریح کرد: آن‌ها درصدد بودند که تمام جهان اسلام را به آتش و خون بکشند و ضربه‌های بزرگی هم به حیثیت و آبروی جهان اسلام وارد کردند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشتند: در برابر این حرکت تروریستی تنها محور قوی، محور مقاومت و ایران اسلامی بود و ما لاسف امروز آن‌هایی که خودشان سلسله‌جنبان حرکت‌های تروریستی در عالم‌اند، اما شعارهای ضد تروریستی می‌دهند، چشم را بر واقعیت آشکار بستند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند: اگر قدس، مقاومت اسلامی، حشدالشعبی و جریان انقلاب اسلامی در منطقه نبود، امروز داعش بر همه مجاری قدرت سیطره پیداکرده بود درحالی‌که جبهه مقاومت قدم‌به‌قدم آن‌ها را خلع سلاح می‌کند و آخرین مسائل در دیرالزور و باکمال و بخش‌هایی دیگر عراق و سوریه در حال انجام است و به فضل خدا بساط آن‌ها ازنظر سیطره نظامی جمع خواهد شد.

ایشان با تأکید بر اینکه اگر امروز بغداد و شام در دست داعش بود بقیه حرم‌های ما ویران می‌شد و امنیت همه کشورها و کشور ما زیر سؤال می‌رفت گفتند: امروز باقدرت فکری، مستشاری و نظامی مقاومت و ایران همه این‌ها نابود شدند.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه حضور بیست میلیون جمعیت عاشقانه در پیاده‌روی بزرگ اربعین را مهار داعش و برقراری امنیت در عراق عنوان کردند و گفتند: درحالی‌که چند سال قبل همه این مناطق زیر بمباران قرار داشت.

* چندین میلیون یمنی در شرایط قحطی کم‌سابقه قرار دارند

امام‌جمعه میبد با اشاره به تجاوز آل سعود و کشتار بی‌دفاع مردم در یمن و بحرین هم گفتند: هرچند اصل این تجاوزات به خارجی‌ها برمی‌گردد اما آنچه در یمن می‌گذرد و خود سازمان ملل دیروز اعتراف کرد، چندین میلیون نفر در یمن دچار قحطی کم‌سابقه قرار دارند و اگر این محاصره یمن ادامه پیدا کند انسان‌های زیادی قربانی می‌شوند.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه آل سعود در مقابل هیمنه و سیطره انقلاب اسلامی و مقاومت بهت‌زده هستند گفتند: حکومت عربستان در حال فروپاشی است و شاهزاده‌های عیاش سعودی درحالی‌که خود در درون کشور و جهان اسلام فاسدند دنبال اصلاحات هستند.

امام‌جمعه میبد افزودند: آل سعود در لبنان رئیس‌جمهور وابسته به خود را که ضعیف‌النفس است مجبور به استعفا کردند تا به‌اصطلاح با فراخوان دادن به اتباع خود جبهه مقاومت را تضعیف کنند.

* خواب‌های شما آمریکایی‌ها هرگز در منطقه تعبیر نخواهد شد

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشتند: حزب‌الله و جبهه مقاومت جریان مقتدری است که در طول این سال‌ها مقابل تروریست و اسرائیل ایستاد و امروز همه شما باطلان جمع شدید تا جبهه مقاومت را مهار کنید، ولی به فضل خدا و به‌رغم همه تلاش‌های شما و باهمت والای حزب‌الله و مقاومت اسلامی و ملت بزرگ ایران ما به‌پیش خواهیم رفت و این خواب‌های شما هرگز تعبیر نخواهد شد.

* اسرائیل از این معرکه جان سالم به درنخواهد برد

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کردند: این را هم بدانید اسرائیل از این معرکه جان سالم به درنخواهد برد و این فریاد رسای مقاومت و ملت ایران است که صنایع دفاعی و موشکی، سپاه و ارتش و نیروهای نظامی و امنیتی مقتدر ما هیچ‌کدام چه در ایران و چه در سرتاسر منطقه قابل معامله نیستند و ما در این زمینه‌ها هرگز کوتاه نخواهیم آمد و به فضل خدا اقتدارمان را حفظ، همبستگی و اراده پولادینمان را صیانت و بر همه این توطئه‌ها غالب خواهیم شد.

* انتظارات مردم استان یزد از استاندار جدید

حضرت آیت‌الله اعرافی در بخش دیگر از بیانات خود با تبریک به استاندار جدید گفتند: آنچه استان یزد از مدیریت جدید استان انتظار دارد یک تحرک اقتصادی، ارتقاء تولید و درآمد سرانه در استان مستعد یزد است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزودند: دوم پیشبرد مسائل مربوط به انتقال آب برای ادامه حیات در این استان مهم و تاریخی، سوم مسائل محیط‌زیست چهارم مقوله مهاجرت و مهندسی درست مهاجرت و جذب نخبگان و توسعه علمی و فرهنگی استان و پنجم توازن و عدالت در همه استان است.

ایشان تصریح کردند: توازنی که در مناطقی از استان کمتر موردتوجه قرارگرفته است و انتظار می‌رود با نگاه فرهنگی، انقلابی و معطوف به ارزش‌های مهم تاریخی استان و ارزش‌های اسلامی این محورها موردتوجه قرار بگیرد و همه برای ارتقاء و اعتلای استان در همه ابعاد همت کنند.

امام‌جمعه میبد با گرامی داشت روز و هفته کتاب و کتاب‌خوانی، از همه‌کسانی که برای توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی و فضاهای کتابخانه‌ای تلاش کردند قدردانی کرد و بابیان اینکه همچنان سرانه مطالعه در کشور پایین است برقرار گرفتن کتاب‌خوانی در سبد زندگی خانه و محیط کار تأکید کردند.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه برای این مسئله باید زمینه‌های فراوانی فراهم کرد گفتند: در مدارس، کارخانه‌ها و اماکن عمومی، باید جزء وظایفمان بدانیم که کتاب‌های خوب، جذاب و سازنده تهیه کنیم.

خطیب جمعه میبد اظهار داشتند: هرچند امروز بخشی از مطالعات در فضای مجازی و دیجیتال است که اهمیت دارد اما نمی‌تواند جای کتاب متعارف را بگیرد.

ایشان بر انتخاب کتاب سازنده برای مطالعه تأکید کرد و گفت: در مطالعه باید انتخاب درست کتاب، کتابی که راه زندگی را نشان دهد، مهارت‌های زندگی را افزایش دهد، ارزش‌های اخلاقی و معنوی را تقویت کند باید در صدر اولویت‌های ما قرار بگیرد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه بابیان اینکه کتاب‌هایی که آگاهی و اطلاعات ما را تقویت و توانمندی ما را در انجام کار وزندگی بیشتر کند مهم هستند افزودند: البته هزینه بالای کتاب و گرانی هم یکی از موانع توسعه فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی است که باید این هزینه‌ها پایین بیاید و خدمات ارائه کتاب در مدرسه، مسجد، کارخانه و اماکن عمومی توسعه پیدا کند.

آیت‌الله اعرافی هفته وقف را هم گرامی داشتند و بابیان اینکه ما در وقف سابقه دیرین داریم و بخش زیادی از منافع عامه و خدمات عمومی می‌تواند بر پایه وقف و کارهای خیر ماندگار استوار شود اظهار داشتند: دستگاه وقف در کشور باید احیاء و ارتقاء پیدا کند و نظام اداری وقف که با مواجه با مشکلاتی مواجه است از این موانع رهایی یابد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفتند: اگر وقف درست اداره شود و جریان وقف اصلاح و مقررات و موازن آن تکمیل و موانع نظام اداری وقف برداشته شود، کارهای خیر را می‌توان توسعه داد.

امام‌جمعه میبد در آغاز خطبه هم بابیان اینکه دهه آخر صفر از اربعین سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) شروع می‌شود و با روزهای پایانی که ایام ارتحال و شهادت پیامبر خدا و امام مجتبی و امام رضا سلام‌الله‌علیه است پایان می‌پذیرد و همزمان ماه صفر و این ایام حزن و عزای آل الله و آل ال رسول است را به همه نمازگزاران تسلیت گفتند.

ایشان یاد و خاطره شهدا و شهدای مدافع حرم و مقاومت اسلامی به‌ویژه مرزبانان که در این ایام در دفاع از امنیت کشور به شهادت رسیدند را گرامی داشتند.

امام‌جمعه میبد همچنین از همه آن‌ها که از سر شوق سر از پا نشناختند و در زیارت اربعین حضور پیدا کردند و بار دیگر حماسه میلیونی انسان‌های عاشق سالار شهیدان را خلق کردند آرزوی قبولی و سلامتی کردند.