صبحگاه مشترک نیروهای مسلح به مناسبت هفته ناجا درمیبد

همزمان با آغاز هفته نیروی انتظامی، صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان میبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد در این مراسم با قدردانی از تلاش‌های نیروهای نظامی و انتظامی، اساس توسعه پایدار در کشور را برقراری نظم و امنیت خواند و افزود: اگر قراراست توسعه‌ای‌ دریک جامعه صورت گیرید این توسعه درگرو تلاش‌های بی‌وقفه سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و اطلاعاتی است که خوشبختانه در شهرستان میبد تحقق‌یافته است.

حسین فلاح افزود: شهرستان میبد با فراهم کردن زیرساخت‌های صنعتی و آموزش عالی و اشتغال، میزبان هم‌وطنانی از نقاط مختلف کشور است که گاها حضور برخی از آن‌ها، دغدغه‌هایی را به دنبال دارد که با تلاش نیروی انتظامی باانگیزه و روحیه فداکارانه، با متخلفان، امنیت را در شهرستان برقرار می‌کند.

فرمانده انتظامی شهرستان میبد هم با اشاره به شعار امسال هفته ناجا "پلیس برای امنیت و امنیت برای همه گفت: امروز نیروی انتظامی با تمام توان و امکانات، دفاع از ارزش‌های انقلاب اسلامی، استقرار نظم در جامعه، مبارزه با قاچاقیان مواد مخدر، مبارزه با ناامنی و پیشگیری از کلیه جرائم را با جدیت در دستور کار خودش قرار داده است.

سرهنگ سید محمدطاها موسوی تصریح کرد: اگر امروز مردم در شهرستان میبد احساس امنیت می‌کنند بدانید که نیروی انتظامی بیدار است و با متخلفین، مجرمین، بزهکاران و ناامن کنندگان جامعه با جدیت برخورد می‌کند.

وی با تشریح عملکرد یک‌ساله نیروی انتظامی میبد در حوزه‌های مختلف از کاهش 8 درصدی سرقت و متلاشی شدن 19 باند سرقت خبرداد.

سرهنگ موسوی گفت در 6 ماهه امسال نسبت به سال گذشته 47 درصد آمار دستگیری و 154 درصد آمار کشفیات مواد مخدر افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی میبد همچنین گفت: درزمینهٔ کشف کالای قاچاق هم امسال کالای قاچاق به ارزش 3 میلیارد و 850 میلیون تومان در این شهرستان کشف‌شده است.

 سرهنگ موسوی تصادفات را ازنظرانی های اساسی در شهرستان میبد عنوان کرد و گفت: متأسفانه آمار تصادفات درمیبد نگران‌کننده است و نسبت به سال گذشته امسال در 6 ماهه اول سال 285 مورد تصادف جرحی رخ‌داده است که آمار افزایش 16 درصدی را نشان می‌دهد و آمار فوتی هم 9 درصد افزایش داشته است.

تقدیر از عوامل نیروی انتظامی، همیاران پلیس، رانندگان نمونه، پدران شهدای نیروی انتظامی و نمایشگاهی از کشفیات پلیس از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.