شهردار شهر بفروئیه معرفی شد

در جلسه‌ای با حضور فرماندارمیبد، مدیرکل دفتر امور شهری، روستایی و شوراهای استانداری یزد و جمعی از مسئولین از زحمات اباذر غفوری قدردانی و سید کمال طباطبایی به‌عنوان شهردار جدید شهر بفروئیه منصوب شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، شاکری شمسی در این مراسم با تأکید بر نظارت قوی در شهرداری‌ها گفت: شهرداران میبد و بفروئیه باید قبل از اینکه کار به کمسیون ماده 100 و 5 برسد باید نظارت‌های خود را در ساخت‌وسازها قوی‌تر کنند.

وی بابیان اینکه باید تکیه شهرداری‌ها بر اعتبارات دولتی هم کم شود گفت: شهرداری‌ها باید بر روی توانمندی‌های مردم و مشارکت‌ها متمرکز شوند و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در این دو شهر را شناسایی کنند.

مدیرکل دفتر امور شهری، روستای و شوراهای استانداری یزد بابیان اینکه راهی جز بسترسازی برای حضور بخش خصوصی و غیردولتی در پیشبرد اهدافمان نداریم افزود: شوراهای اسلامی به‌عنوان نهاد مردمی باید در تصمیم‌گیری‌های خود مصالح جامعه را در نظر بگیرند.

شاکری کاهش فرایند ارائه خدمات را در جلب اعتماد مردم مهم خواند و یکی از راه‌های ایجاد درآمد پایدار در شهرداری‌ها را مدیریت هزینه عنوان کرد.

وی سیمای شهرمیبد و بفروئیه را به‌عنوان شهر تاریخی و فرهنگی موردتوجه قرارداد و گفت: ثبت بافت تاریخی شهر یزد فرصت مناسبی است تا شهرهای میبد و بفروئیه هم از این ظرفیت‌ها بهره و منظر شهر را برای توسعه صنعت گردشگری را مهم بشمارند.