فرماندارمیبد:

رشد و اعتلا شهر در گروه همدلی و همراهی همه قشرهای جامعه تحقق می‌یابد

فعالان فرهنگی اجتماعی و هنری شهرستان میبد در نشستی با حضور امام‌جمعه و فرماندار در مصلی آیت‌الله اعرافی دورهم جمع شدند و با اظهارنظر درزمینهٔ های مختلف، راه‌های ارتقاء شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی را بررسی کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، در این نشست که بیش از 400 نفر از فعالان حضور داشتند تعدادی با حضور در پشت تریبون نظرات خود را در مقابله با آسیب‌های اجتماعی، عبور از رکود و بسترسازی زمینه‌های صادرات، حل معضل بیکاری، حفظ فرهنگ عفاف و حجاب، توجه به ظرفیت‌های تاریخی و صنعت گردشگری و رونق صنایع‌دستی، توجه به منویات رهبری در سیاست‌های کلان در مقابله با تهدیدها و تحریم‌ها و اسناد ملی ارائه کردند.

فرماندارمیبد در این نشست با قدردانی از حضور چشمگیر فعالان عرصه‌های مختلف و نخبگان گفت: امروز بزرگ‌ترین سرمایه کشور، همین شما جوانان و تحصیل‌کردگان و فعالان درزمینهٔ های مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی، هنری و انجمن‌ها و تشکل‌ها هستید.

حسین فلاح افزود: ما اگر به همین ظرفیت‌ها تکیه کنیم و بر اساس سیاست‌های دولت و نظام در جهت رشد و توسعه و آبادانی کشور گام برداریم هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع اقتدار ملت ایران شود.

فلاح با تشریح بخشی از عملکرد فرمانداری این شهرستان در 4 سال دولت یازدهم گفت: در 4 سال گذشته با پی گیری‌هایی که در سفرهای فراستانی با مقامات ارشد کشور صورت گرفته است ده‌ها میلیارد اعتبار در حوزه‌های میراث فرهنگی، راه و شهرسازی، عمران و آبادانی مناطق روستایی نصیب شهرستان میبد شده است.

فرماندارمیبد گفت: در دولت یازدهم فاضلاب شهری میبد با 210 میلیارد تومان اعتبار از بخش خصوصی به‌عنوان یکی از پروژه‌های مهم شهرستان کلید خورد.

فلاح احیاء آسیاب‌های آبی مزرعه بیده، یخدان، بفروئیه، ایجاد موزه علوم طبیعی و محیط‌زیست، پروژه پیست سوارکاران، فراهم شدن ثبت جهانی زیلوی میبد به‌عنوان فرش سلامت را تنها گوشه‌ای‌ از اقدامات فرمانداری در دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود: رشد و توسعه و پیشرفت در گروه همراهی و همدلی مسئولین و مردم به‌ویژه فعالین عرصه‌های فرهنگی، هنری و زمینه‌های دیگر اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: البته برگزاری سالانه این نشست و اظهارنظر عزیزان باید با نگاه سازنده، نه انتقادی، روحیه انقلابی و انجام خدمت به جامعه را تقویت کند.