فرماندار ميبد :


وي افزود اين امر زماني اتفاق افتاد كه هنوز بيش از يكسال از انقلاب نگذشته بود وما در دوران نقاهت پس از پيروزي انقلاب اسلامي بسر مي برديم و نياز به آرامش و آسايش داشتيم . دوراني كه ارتش ما آمادگي براي رويارويي جنگ نداشت و سپاه نيز براي اين منظور سازماندهي نشده بود .
ايشان افزود : در آن زمان تمام دشمنان اسلام اعم از استكبار غرب و شرق به رهبري امريكا و اتحاد جماهير شوروي علي رغم  اختلافاتي كه در  جنگ سرد داشتند به دليل خطراتي كه از ناحيه انقلاب اسلامي آنها را تهديد مي كرد آمدند و يك انسان قدرت طلب و بي عقلي همچون صدام را تجهيز نمودند و جنگ براه انداختند . و صدام با توجه به جريانات مصر و سازش سران اين كشور با اسرائيل امكان رهبري  دنياي عرب را ندارد  ، براي به دست گرفتن قدرت در جهان عرب و اينكه بتواند به آبهاي آزاد دسترسي پيدا كند و انقلاب ايران را ساقط نمايد  با تحريك غرب و شرق وارد جنگ تمام عيار با ايران اسلامي شد .
رجائي افزود : صدام به هيچ يك از قوانين و معاهدات بين المللي پايبند نبود ، حمله شيميايي ، حمله به مناطق مسكوني ، حمله به چاههاي نفتي در دستور كار وي قرار مي گيرد در حالي كه غرب و شرق تنها نظاره گر حوادث هستند .
وي با اشاره به تجهيز شدن صدام از طرف 4 كشور عضو دائم شوراي امنيت افزود : بيشترين سلاحها از طرف كشورهاي چين ، فرانسه ، انگليس و اتحاد جماهير شوروي و همچنين تسليحات شيميايي از طرف دولت آلمان  در اختيار رژيم بعث عراق قرار گرفت . و در اواخر جنگ مداخله مستقيم آمريكا را در جنگ داشتيم . و سقوط هواپيماي مسافربري ما به دست نيروهاي امريكايي از جمله جنايات آنها مي باشد .
حضور بسيج در تمامي صحنه هاي نبرد توازن را به نفع ايران اسلامي رقم زد و تغيير داد . اين جنگ براي ايران اسلامي هم گران تمام شد و ما بيش از 200 هزار شهيد  تقديم انقلاب اسلامي كرديم هزاران نفر ساليان دراز در زندانهاي رژيم بعث عراق اسير بودند و دهها هزار نفر جانباز گشتند  .

وي تصريح كرد: دشمن هنوز نيز دست از جهان اسلام و جمهوري اسلامي برنداشته ،  بايد توجه داشت كه دشمن به بهانه هاي مختلف به بلاد اسلامي لشكر كشي مي كند بويژه ادعاي بي اساس امريكا در خصوص استفاده رژيم اسد از سلاح شيميايي . اينها براي به چالش كشاندن جبهه مقاومت با محوريت سوريه و لبنان است بايد بيدار بود .