به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد:  امام جمعه ميبد در خطبه هاي وحدت بخش نماز جمعه اين شهرستان با اشاره به حوادث و رويدادهاي منطقه ، گروه تروريستي داعش را از مهمترين گروه هاي جاهل متعصب و فتنه انگيز و دست پرورده امريكا و غرب در منطقه خواندند و افزودند: نسل جديد ما بايد با توجه به عمق اين قضايا كه امروز در منطقه رخ مي دهد بدانند كه اين جريانات تروريستي در دنياي اسلام ، سوريه و عراق و نقاط ديگر همه تابعي از يك نقشه بزرگ امريكايي و استكباري است.

به نقل از میبد آدینه ، آیت الله اعرافي با بيان اينكه جريانات تكفيري و استكباري قبل از اينكه اعتقادي و ريشه دار در افكار و عقايد دو عالم اسلام باشد ريشه در توطئه هاي بيروني دارد تصريح كردند : غالب اين جريانات دست پرورده خود امريكاست چرا كه صدام ، طالبان و القاعده  و تروريست هاي خونريز سوريه را خود امريكا پايه ريزي كردند و اگر امروز به فكر مقابله افتاده اند نقشه هاي ديگري در سر دارند .

خطیب جمعه ميبد با اشاره به ائتلاف ضد تروريستي جبهه استكبار اظهار داشتند : يكي از اهداف آنها مبرا كردن دوستانشان از اتهام حمايت از تروريسم است در حالي كه پول هاي نفتي شيطاني آنها كه در كيسه تروريست ها ريخته مي شود امروز چيز مخفي نيست و همه عالم مي دانند كه دست نشاندگان خود آنهاست كه اين تروريست ها را در منطقه پرورانده و مانند گرگ به جان ملت هاي منطقه انداخته اند .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با اشاره به اهداف شوم استكبار در منطقه افزودند : امريكا مي خواهد به اين بهانه به اشغال خود در منطقه ادامه دهد تا علاوه بر بالا بردن هزينه هاي نظامي منطقه ، پاي خود را در منطقه محكم كند و خطرهايي كه از ناحيه گرگ هاي دست پرورده خود كه امروزه متوجه امريكا و اروپا شده است دفع كند و از سوي ديگر امنيت اسرائیل را فراهم سازد .

آیت الله اعرافی با اشاره به تاكيد رهبر معظم انقلاب به توطئه هاي خبيثانه امريكا در باره دعوت ايران به ائتلاف ضد تروريستي غرب اظهار داشتند : آنها پشت پرده اصرار مي ورزند كه ايران در كنار آنها قرار گيرد اما به ظاهر هم اعلام مي كنند كه ما ايران را به اين ائتلاف دعوت نمي كنيم در حالي كه ايران علاوه بر اينكه دعوت آنها را نمي پذيرد بلكه در خط مقدم مقابله با جبهه تكفيري و اسرائيل قرار دارد و هرگز در كنار ظالمان و پايه گذاران ظلم و ستم نمي ايستد .

امام جمعه ميبد با بيان اينكه ما معتقديم بزرگترين تروريست ها خود شما آمريكاييها و اسرائيل شماست تصريح كردند : مبارزه واقعي با تروريست اين است كه شما خودتان را كنار بكشيد و دنياي اسلام خودش را اداره مي كند .

خطيب جمعه ميبد خاطرنشان كردند : مبارزه واقعي با فتواي يك مرجع در عراق است كه ميليونها انسان را به صحنه مي آورد .

ایشان تصريح كردند : عصري كه فكر مي كرديد همه چيز به دست شما رقم مي خورد گذشته است و امروز به فضل الهي دنياي اسلام و  ايران  نخواهد گذاشت كه شما سرنوشت عالم اسلام را مقدر كنيد .

اگر اين جامعه بزرگ علمي درست تربيت شوند آينده كشور تضمين مي شود

رئیس جامعه المصطفی العالمیه در بخش ديگر از بيانات شيواي خود با تبريك آغاز سال تحصيلي و بازگشايي مدارس ، دانشگاهها و حوزه هاي علميه در سراسر كشور اظهار داشتند : با شروع سال تحصيلي جديد ميليون ها نونهال و نوجوان ما پا به عرصه علم و فرهنگ و اخلاق و كلاس هاي درس مي گذارند .

آیت الله  اعرافي افزودند : اين جامعه بزرگ علمي ، سرمايه بزرگي است كه اگر درست پرورانده شوند آينده كشور را تامين مي كنند .

خطيب جمعه ميبد تصريح كردند : اگر در حوزه هاي علميه ، عالمان بزرگ و مهذب و پاك تربيت شوند ، و در دانشگاه ، دانشمندان و دانش آموختگان و تحصيل كردگان داراي قدرت علمي و اخلاقي پرورش يابند و اگر ميليون ها  فرزند اين ملت در آموزش و پرورش درست رشد كنند آينده كشور تضمين است .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينكه بايد آغاز سال تحصيلي جديد را هم به معلمان و مربيان ، استادان ، كارگزاران ، مسئولين در آموزش و پرورش ، دانشگاهها ، حوزه هاي علميه و هم به دانش آموزان و دانشجويان تبريك گفت و دانش آموزان بزرگترين امانت هاي خدا و ملت در دست متوليان علم و فرهنگ در جامعه است و ملت بزرگ ما به معلم و استاد و نظام آموزش و پرورش و دانشگاه و حوزه اعتماد كرده و پاره هاي تنشان را به آنها سپرده است تصريح كردند : انتظار مي رود كه وزارت آموزش و پرورش ،‌ وزارت علوم ، ‌بهداشت و درمان و نظام آموزش دانشگاهي و حوزوي ما و سياست گذاران اين جريانات بزرگ علمي و فرهنگي عميق و دقيق فكر كنند تا اين كشور بزرگ از همه مخاطراتي كه بيگانگان جلوي پاي او گذاشته اند عبور كند .

امام جمعه ميبد با بيان اينكه بايد در علم و صنعت فناوري و اشتغال و اخلاق و الگوهاي ايماني و همه اين آرزوها و ايده هايي كه اسلام و انقلاب دارد بايد در نهادهاي فرهنگي ما پايه ريزي شود خاطرنشان كردند : اين كشور و نسل ۲۰ ميليوني ما بايد الگوهاي سرآمدي براي تداوم انقلاب اسلامي ، عزت و عظمت و استقلال اين كشور باشند چرا كه ما بايد در ابعاد علمي در دنياي امروز حرفي براي گفتن داشته باشيم .

ایشان افزودند : مبادا با نگاه به حواشي از متن تعليم و تربيت غافل شويم و به اموري اشتغال پيدا كنيم كه ما را  از حقايق دور مي كند.

جريان علم در كشور بايد با شتاب پيش رود

امام جمعه ميبد با تاكيد بر اينكه جريان علم در كشور ما بايد پرشتاب باشد و همزمان با آن جريان فرهنگ ،‌ اخلاق و معنويت و هوشياري و بيداري اجتماعي و سياسي فعال باشد تصريح كردند : انتظار ما از مراكز علمي در سطح كشور و منطقه اين است كه به جريان علمي و ارتقاء شاخص هاي آن در كشور  اهتمام ويژه داشته باشند .

نبايد به سادگي از كنار اين همه ايثار و از جان گذشتگي عبور كرد

آیت الله  اعرافي در بخش ديگر از بيانات خود با گرامي داشت هفته دفاع مقدس ، ‌جنگ تحميلي و ۸ سال دفاع جانانه رزمندگان اسلام از ارمانهاي انقلاب و خاك پاك ميهن را حادثه مهمي در تاريخ كشورمان دانستند و یادآور شدند : نبايد به سادگي از كنار اين همه ايثار و از جان گذشتگي و مقاومت و پايداري عبوركنيم.

امام جمعه ميبد افزودند : دفاع مقدس اگر با همت ملت بزرگ و با تقديم سرمايه هاي عظيم هزاران هزار شهيد ، جانباز و آزاده و ايثارگر و تلاش بسيجيان و قشرهاي گوناگون ملت نبود امروز ما هم كشوري تجزيه شده و افتاده در دامن فتنه ها و آسيب ها بوديم.

خطيب جمعه ميبد ۸ سال دفاع مقدس را از اصول پر درخشش تاريخ كشور خواند و با اشاره به تاريخ دو قرن گذشته كشورمان خاطرنشان کردند : دفاع مقدس اولين جنگي بود كه ملت ما با جنگي مواجه شد كه از آن پيروز بيرون آمد و تجزيه نشد اما در دوره پهلوي ، قاجار و ادوار قبلي چند جنگ مهم در كشور ما رخ داد و در همه آن جنگ ها بخاطر اشكالات مهمي كه در نظام حاكميتي جور بود  شكست ،‌ تجزه و خزلان نصيب كشور شد.

ایشان با بيان اينكه ما هرگز در طول تاريخ مهاجم به كشوري نبوديم و هميشه با تمام توان و رشادت از خودمان دفاع كرديم افزودند : ۸ سال دفاع مقدس ،‌ دفاع همه جانبه ، ‌طولاني و نابرابر بود كه به فرماندهي امام و فقيه بزرگ عادل هم براي حفظ سرزمين و منافع ملي و هم براي حفظ آرمانهاي بزرگ اسلام و انقلاب بود كه بدنه اصلي آن بسيج و نسل جوان بود.

آیت الله  اعرافي با بيان اينكه  در ۸ سال دفاع مقدس ، فرماندهان بزرگ ما از ميان همان نوجوانان و جوانان بود گفت : در شرايطي كه همه مي گفتند شكست مي خوريد اين نوجوانان و جوانان در دفاع مقدس بودند كه  قدرت انقلاب و اسلام بودند و اوج اخلاص و ايمان و جهاد در راه خدا در ملت ما متجلي شد و همه عالم مبهوت اين مقاومت و شجاعت و ايثار شدند..

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاكيد بر اينكه در هفته دفاع مقدس بايد همه مساجد و ادارت و كارخانه ها و كلاس هاي آموزش و پروش ، دانشگاه و حوزه هاي علميه اين الگوها را پرچم كنند افزودند : شهدا و ايثارگران از مفاخر اين ملت هستند كه با ايثار و فداكاري خود امنيت كشور را تامين كردند و بايد اين روحيه جهاد و شهادت را زنده نگه داشت.

ایشان تاكيد كردند : آموزش و پرورش و دانشگاه بايد روحيه الهي و معنوي و مقاومت در راه خدا را در بين نسل نوجوان و جوان نهادينه كند و از اين مقاومت بي نظير الهام بگيرند .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي خطاب به دشمنان نظام و انقلاب تصریح کردند : دشمنان بدانند كه ملت ايران امروز هم مثل ۸ سال دفاع مقدس ، در برابر هر تهاجم و  نگاه آلوده به كشور و در برابر هر نوع ظلم و ستم ها و خيال تعدي به كشور آماده دفاع ، مقاومت و ايستادگي است.

امام جمعه ميبد با بيان اينكه نداي تكبير ملت ما و روحيه جهاد و مقاومت امروز هم وجود دارد افزودند : دشمنان به برخي از ظواهر خوشبين نباشند و فكر نكنند تغييري در ايران  ايجاد شده است و اين ملت بزرگ ، استوار و پايبند به ميثاق بزرگ شهدا ، با لطف الهي و رهبري معظم با اقتدار اين راه را ادامه خواهند داد .

كشاورزي ما بايد با نگاه علمي پيش رود

آیت الله اعرافی در ادامه با تاكيد بر همكاري كشاورزي با ماموران سرشماري عموي كشاورزي ، سرشماري عموي كشاورزي را پايه و زيرساختي براي برنامه ريزي درست در كشاورزي خواندند.

امام جمعه ميبد تاكيد كردند : بايد كشاورزي را با نگاه علمي و قوانين و حمايت هاي درست مورد توجه قرار دهيم و در سراسر كشور با وجود كم آبي و مشكلات با نگاه جديد و تقويت پايه هاي اقتصاد مقاومتي در كنار صنعت و فناوري ها به حوزه كشاورزي بپردازيم .

دهه نخست ذي الحجه مشتمل بر اسرار و ظرفيت هاي ويژه معنوي و عرفاني است

آیت الله اعرافي در آغاز اين خطبه هم با اشاره به اينكه در روزهاي پاياني ماه مبارك ذي القعده و در آستانه ماه شريف ذي الحجه و دهه نخست آن قرار داريم ؛ دهه نخست ماه مبارك ذي الحجه را يكي از فرصت هاي مهم و گرانبها بيان كردند و افزودند : قطعه هاي خاصي در طول سال از زمان است كه يك نوع طلعلو و  موج آفريني معنوي و تشعشع الهي و درخشندگي عرفاني دارد و دهه ذي الحجه در اوج اين درخشندگي معنوي و عرفاني است كه بخش عمده اي از اعمال يك عبادت بزرگ مثل حج در اين دهه مقرر شده است .

خطيب جمعه ميبد ، حج را يك دوره سير و سلوك عرفاني و مناسك رازآلود عنوان كردند و افزودند : حج مناسكي پر راز و رمز و حاوي اسرار پيچيده معنوي و عرفاني است و گام به گامي كه حاجي در مناسك حج و مراسم بزرگ حج بر مي دارد در مسير سلوك الي الله است و حجاجي كه در آستانه عزيمت به خانه خدا هستند به اين اسرار و رازهاي بزرگ حج عنايت بورزند .

ایشان خاطرنشان كردند : دهه مبارك ذي الحجه كه مشتمل بر اين اسرار است و ظرفيت هاي ويژه معنوي و عرفاني است در پيش روي ماست و اين فرصت ها هميشه بايد بعنوان يك سرمايه اي بزرگ تلقي شود ؛ چرا به فكر نيستيم عمر و فرصت هاي گرانبهايي كه شايد تكرار نشود از دست مان مي رود و سرمايه هاي بي بازگشت ما در حال تمام شدن است و بازهم غافليم .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي بر توجه به دعاي عرفه ، عيد قربان و نماز شب در اين دهه و این ماه تاكيد كردند و گفتند : براي بهره گيري از فيوضات اين ماه ، از الان بايد تصميم گرفت و سحرهاي دهه نخست ذي الحجه را بيدار شد و دعاي عرفه خواند . امام جمعه ميبد شهادت امام جواد سلام الله عليه را تسليت و تعزيت گفتند . خطيب جمعه ميبد در ادامه ياد و خاطره مرحوم آيت الله اعرافي امام جمعه فقيد ميبد را گرامي داشتند .