به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد:  امام جمعه موقت میبد در خطبه هاي اين هفته نماز جمعه گفت : سخنان رئيس جمهور امريكا در خصوص اعتلاف ۴۰ كشور بر عليه تروريست هاي خونخوار داعش در منطقه ننگي بر پيشاني آنهاست چرا كه آنها كه پايه گذار تروريست و گروهاي القاعده ، يازده سپتامبر و چندين توطئه عليه ملت ها در منطقه هستند چگونه مي توانند دم از ضد ترويست و حقوق بشر بزنند .

امام جمعه موقت ميبد در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با اشاره به عمل جراحي رهبر معظم انقلاب اسلامي در روزهاي اخير در يك بيمارستان ساده دولتي گفت : اين اقدام مقام معظم رهبري براي انجام يك عمل جراحي در يك بيمارستان ساده دولتي بايد درسي براي همه ما مسئولين و مردم باشد .

به نقل از میبد آدینه ، حجت الاسلام محمد اعرافي با بيان اينكه برخي براي انجام يك عمل ساده گاها به خارج از كشور هم اعزام مي شوند تصريح كرد : اما رهبر معظم انقلاب كه نمونه و الگوي زاهدانه براي همه ماست به بيمارستان دولتي مراجعه كردند و ما بايد سجده شكر بجاي بياوريم كه چنين رهبري داريم و از خداي تبارك و تعالي براي سلامت ايشان دعا كنيم .

خطيب جمعه ميبد در ادامه با اشاره به بوق هاي استكباري ، مبني بر تشكيل اعتلاف ضد داعش و تروريست ، اين اقدام آنها را مضحكه آور و خنده دار خواند و تصريح كرد : سخنان اوباما رئيس جمهور امريكا در خصوص اعتلاف ۴۰ كشور بر عليه تروريست هاي خونخوار داعش در منطقه ننگي بر پيشاني آنهاست چرا كه آنها كه پايه گذار تروريست و گروهاي القاعده ، يازده سپتامبر و چندين توطئه عليه ملت ها در منطقه هستند چگونه مي توانند دم از ضد ترويست و حقوق بشر بزنند .

وي با بيان اينكه آنها با ايجاد نامني در منطقه به دنبال خاموش كردن بيداري هاي اسلامي هستند افزود : وقتي كه جگر انسانهاي بي گناه در سوريه از سوي تروريست ها به دندان گرفته مي شد و ملت عراق زير چكمه هاي خونخواران داعش و تروريست ها لگدكوب مي شدند و اقليت ها ذبح مي شدند ؛ امريكا و مستكبران كه داعيه حقوق بشري هستند كجا بودند.

امام جمعه موقت ميبد ، اعتلاف ضد تروريست و داعش مستكبران را توطئه و مضحكه و بر عليه مقاومت و ايستادگي ملت ها دانست و افزود : آنها مي خواهند روحيه مقاومت و ايستادگي را از مردم بگيرند و با تحت الشعاع قرار دادن مقاومت مردم ، با ايجاد اختلاف ميان امت اسلام به منافع خود در منطقه دست يابند .

حجت الاسلام محمد اعرافي خاطرنشان كرد : ملت هاي منطقه ديگر زور و تزوير و دسيسه مستكبران عالم را فهميده اند و گول توطئه هاي آنها را نخواهند خورد .

خطيب جمعه موقت ميبد تصريح كرد : چگونه مي توان اعتلاف ضد تروريست و داعش را در كشوري مانند عربستان قابل توجيه دانست در حالي كه بيشتر تروريست هاي داعش از همين كشورهاي  عربستان ، قطر و تركيه هستند كه مردم منطقه را به فلاكت كشانده است .

وي با بيان اينكه هدف فعاليت گروه تروريستي داعش در كشورهاي اسلامي ، عملياتي كردن نقشه اسرائيل در گمراه كردن اذهان مردم از قضيه فلسطين بود تصريح كرد : اما آنها با مقاومت مردم غزه و كمك هاي مادي و معنوي ملت بزرگ ايران به اهدافشان نرسيدند .

امام جمعه موقت ميبد در بخش ديگر از سخنان خود بيست و يكم شهريور سالروز شهادت شهيد شيخ محمد خياباني از مبارزان و مجاهدان قيام بر عليه حكومت قاجار را گرامي داشت .

خطيب جمعه موقت ميبد ، بيست و دوم شهريور سالروز درگذشت آيت الله شيخ عبدالكريم حائري موسس حوزه علميه قم را گرامي داشت و بابيان اين كه اين عالم بزرگ ، افتخار استان يزد ، ايران ، تشيع و عالم اسلام است تصريح كرد :اين فقيه بزرگ استاد امام (ره) و موسس حوزه علميه قم است و انقلاب اسلامي به بركت او در عالم نورافشاني مي كند .

حجت الاسلام اعرافي با اظهار ناخرسندي از اينكه كاري براي شناساندن اين فقيه جامع و افتخار تشيع هنوز در سطح كشور و استان انجام نشده است گفت : فقيهي كه موجب تاسيس حوزه فقيه پرور قم ، ‌انقلاب و امام و بركات فراوان در جهان اسلام شده است بايد كنگره ها و همايش هاي بزرگي براي معرفي و شناساندن آن انجام بگيرد .

وي در ادامه با اشاره به سالروز امضاي قرارداد ننگين كمپ ديويد بين سازمان به اصطلاح آزادي بخش فلسطين و رژيم صفاك اسرائيل گفت : امضاي همين قراردادهاي ننگين و وادادگي ها در مقابل دشمنان و مرتجعين عرب ، امروز باعث به تاخير افتادن آزادي قدس شريف و بيت المقدس شده است .

امام جمعه موقت ميبد در ادامه سالروز اشغال بيروت توسط صهيونيست ها و پيروزي مردم مسلمان لبنان به رهبري شيخ نصرالله و همچنين روز كشتار مردم بي گناه صبرا و شتيلا توسط رژيم صفاك اسرايئل و شارون ملعون و همچنين مردم فلسطين از سوي شاه حسين اردني را گرامي داشت .

حجت الاسلام اعرافي در ابتداي خطبه هاي نماز جمعه اين هفته هم نمازگزاران را به تقوا و پارسايي سفارش كرد و افزود: بايد با پيشه كردن تقواي الهي و ذخيره نكو براي خود ، ‌در دادگاه عدل الهي رو سفيد باشيم چرا كه در اثر تقواي الهي و دوري از گناه و معاصي و شبهات و اطاعت از اوامر الهي در همه عرصه هاي قيامت و معاد مي توانيم روسفيد باشيم .