معاون فرماندارمیبد:

بیش از یک و نیم میلیون نفر در ایام نوروز از آثار تاریخی میبد بازدید کردند

معاون فرماندارمیبد در نخستین جلسه خدمات سفر از رشد 30 درصدی مسافران نوروزی در عید امسال در این شهرستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد؛ سید محسن فلاح گفت: با برنامه‌ریزی ستاد خدمات سفر شهرستان میبد ویژه نوروز در اسفندماه با کمک دستگاه‌ها، این ستاد آمادگی خوبی را نسبت به برنامه‌ریزی، استقبال از مسافرین نوروزی و ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف ستاد اسکان نوروزی و سایر بخش‌ها داشت.

فلاح افزود: تنها در ستاد اسکان فرهنگیان آموزش‌وپرورش بیش از 21 هزار نفر در ایام تعطیلات عید اسکان داده شدند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی شهرستان میبد خاطرنشان کرد: بیش از یک و نیم میلیون نفر مسافر نوروزی و گردشگران داخلی و خارجی در این ایام از بناهای تاریخی و ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

معاون فرماندارمیبد افزود: ازجمله بناهای تاریخی که بیشتر مورد استقبال مسافرین نوروزی بود کهن دژ نارین قلعه میبد بزرگ‌ترین قلعه خشتی جهان بود که به لحاظ تعداد بازدیدکننده مقام نخست استان را به خود اختصاص داد.

فلاح گفت: مجموعه کاروانسرای شاه‌عباسی، یخچال خشتی، مجموعه برج کبوتر خانه، قلعه بار جین، قلعه مهرجرد، آسیاب‌های آبی از دیگر بناهای تاریخی شهرستان میبد بود که در ایام عید موردتوجه و بازدید مسافران و گردشگران بود.

وی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی بازارچه‌های صنایع‌دستی، بیش از 50 غرفه در مجموعه برج کبوتر خانه و یخچال خشتی و شهرک صنایع‌دستی سفال و سرامیک از دیگر جاذبه‌های گردشگری میبد بود که در ایام عید مورد استقبال مسافران بود.