معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور:

به میزان کمک شهرستان به طرح منارید درمیبد اعتبارمی گذاریم

معاون سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در بازدید از اردوگاه فرهنگی تفریحی آیت‌الله خامنه‌ای بنستان شهرستان میبد، اجرای پروژه منارید و کنترل آب‌های روان سطحی را در این منطقه بررسی کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، پروژه منارید در چارچوب برنامه توسعه پایدار و یکپارچه‌سازی کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا در هفت‌کشور اردن، الجزایر، ایران، تونس، مراکش، مصر و یمن اجرا می‌شود که این پروژه در ایران با مشارکت تسهیلات جهانی محیط‌زیست، برنامه توسعه ملل متحد و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از شهریورماه سال 90 شروع‌شده است.

دکتر پرویز گرشاسبی گفت: در تداوم اقدامات انجام‌شده در این راستا، با کمک سازمان منابع طبیعی و فرمانداری، برای توسعه طرح منارید در سال جاری در شهرستان میبد اقدامات اساسی صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به کنترل روان آب‌های سطحی هم گفت: در راستای بحث کنترل روان آب‌های سطحی و عملیات آبخیزداری بازنگری مطالعات قبلی به‌صورت جامع موردمطالعه قرار می‌گیرد.

دکتر گرشاسبی بر تفاهم‌نامه مشترک بین منابع طبیعی و آموزش‌وپرورش برای پیشبرد اهداف دوجانبه در منطقه بنستان تأکید کرد و افزود: با انعقاد این تفاهم‌نامه و تأمین اعتبارات لازم از محل سازمان منابع طبیعی و آموزش‌وپرورش، از سال آینده به‌عنوان کار الگویی نو برای نخستین بار، اهدافمان را برای بازدیدکنندگان، دانش آموزان و مخاطبین ارائه خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 50 میلیون تومان برای اجرای مطالعات طرح منارید تخصیص‌یافته است و در ادامه هم هر میزان اعتباری که فرمانداری به این پروژه در شهرستان اختصاص دهد به همان اندازه هم ما از اعتبارات ملی و استانی برای بهتر اجرایی شدن طرح منارید درمیبد در نظرخواهیم گرفت.