به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد جلسه شوراي آموزش و پرورش با حضور حضرت آيت الله اعرافي ، فلاح معاون فرماندار در محل اردوگاه آموزش و پرورش در روستاي بنستان برگزار شد .

امام جمعه ميبد در نشست شوراي آموزش و پرورش اين شهرستان كه در اردوگاه بنستان تشكيل شد با اظهار خرسندي از پيشگامي آموزش و پرورش ميبد در طراحي برنامه هاي متنوع آموزشي ، فرهنگي و تربيتي گفت : بسياري از اين برنامه ها كه در دو دهه گذشته در آموزش و پرورش ميبد اجرا شده است بعدها استاني و ملي شده است و اين از نقاط ممتاز آموزش و پرورش ميبد است .

 

به نقل از میبد آدینه ، آیت الله اعرافي با تاكيد بر نگاه به افق هاي بلند در آموزش و پرورش ميبد گفت : انتظار داريم كه دستگاه ستادي آموزش و پرورش هميشه نگاهشان به افق هاي بلند ، خلاقيت ، ابتكار ، طرح هاي نو و كيفيت بالا در اجراي اين طرح ها باشد.

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي با بيان اينكه اين پيشتازي و پويايي در آموزش و پرورش ميبد نبايد لحظه اي مورد غفلت قرار بگيرد تصريح كرد : مدارس و آموزشگاهها بخصوص ستاد آموزش و پرورش دائم بايد قوي پيشگام ، خلاق و مبتكر باشد .

وي همراهي خيرين در برنامه هاي آموزش و پرورش ميبد را ممتاز خواند و گفت : با پيگيري هايي كه ستاد آموزش و پرورش در اين راستا داشته خيرين و بخش خصوصي حضور پررنگي در زمينه آموزش و پرورش داشته اند كه بايد اين حضور علاوه بر حوزه هاي سخت افزاري و زيرساخت ها در حوزه برنامه اي و نرم افزاري هم تقويت شود .

امام جمعه ميبد با تاكيد بر اينكه همه بايد كمك كنيم مردم در صحنه آموزش و پرورش حضور داشته باشند ، افزود : ادارات و دستگاهها هم تا جايي كه قانون اجازه مي دهد بايد آموزش و پرورش را در صدر جدول كاري خود قرار دهند .

آیت الله اعرافي گفت : اقتضاي شهر فرهنگي و علمي اين است كه نگاه ادارات همراه با آموزش و پرورش باشد .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي در ادامه با قدرداني از برگزاري المپياد خواندن بر آشنايي نسل نوجوان و جوان با فرهنگ و ادب عميق و تاريخي فارسي تاكيد كرد و گفت : اين آشنايي بركات علمي ، اخلاقي و معنوي دارد و نسل نوجوان و جوان ما در مدارس بايد با ديوان و آثار شعرا كه تضمين كننده پيشرفت ادبي ، اخلاقي و معنوي جامعه است آشنا شوند .

رئس جامعه المصطفي العالميه توجه به مقوله مشاوره در آموزش و پرورش را هم ضروري خواند و با اشاره به افتتاح مركز مشاوره آموزش و پرورش در يك ماه گذشته تاكيد كرد : مشاوره آموزش و پرورش هميشه قوي بوده است و بايد بازهم مشاوره با نگاه اخلاقي و ديني ادامه يابد تا جلوي آسيب هاي اجتماعي گرفته شود.

امام جمعه ميبد در ادامه ، اوقات فراغت خوب را مستلزم برنامه ريزي دقيق و جامع خواند و افزود : اميدواريم همه دستگاههايی كه در صحنه اوقات فراغت فعالند با محوريت آموزش و پرورش برنامه هاي درستي را طراحي كنند تا دانش آموزان در تابستان بار معنوي و اخلاقي و فرهنگي علمي بيشتري را ببندند .

آیت الله اعرافي يكي ديگر از مسائل مهم آموزش و پرورش را آسيب هاي اجتماعي عنوان كرد و گفت : آموزش و پررش بايد اين آسيب ها را بشناسد و از مدرسه جلوي گسترش اين  آسيب ها را بگيرد.

وي با بيان اينكه ستاد آموزش و پرورش در تابستان تعطيل نيست بلكه گاها فعاليت هايش مضاعف است گفت : انتظار داريم با انگيزه وافر و وقت گذاري خوب در تابستان برنامه جامع در مسائل آموزشي ، تحقيق و پژوهش و فرهنگي و تبليغي در آموزش و پرورش دنبال شود .

عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي از اقدامات آموزش و پرورش در ساماندهي اردوگاه بنستان هم قدرداني كرد و با تاكيد بر تهيه جدول وظايف هر اداره نسبت به همكاري با آموزش و پرروش در تكميل اين اردوگاه گفت : اين جدول وظايف بايد ظرف دو هفته تهيه تا بر اساس آن وظايف هر اداره نسبت به تامين زيرساخت هاي لازم در اردوگاه مشخص شود تا سرآغاز برنامه جديد براي توسعه و ارتقاء اردوگاه باشد .

امام جمعه ميبد در بخش پاياني با بيان اينكه به حمدالله آموزش و پرورش ميبد مانند گذشته و با عزم جدي در مسير رشد و تعالي و ترقي بوده و اين به همت والاي معلمان و مربيان و مديران و كاركنان و ستاد آموزش و پرورش و حمايت هاي بخش خصوصي و اداره كل بر مي گردد افزود : به طور خاص از بخش خصوصي و خيري كه همچنان در عرصه آموزش و پرورش همراه هستند بايد تشكر كرد.

توجه به مناطق روستايي و بخش ها بويژه بخش ندوشن ، حفظ رتبه كنكور ، طرح هاي نيمه تمام و ساختمان هاي فرسوده ، برنامه هاي فرهنگي و تبليغي و نماز و احكام شرعي و توجه به امور وقفي از ديگر مباحثي بود كه در اين نشست بر آنها تاكيد شد .