حجت الاسلام اعرافي امام جمعه موقت ميبد :


حجت الاسلام محمدآقا اعرافی با اشاره به بهانه‌های واهی امریکا در استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیای گفت : امروز اگر امریکا احساس می کند با این خیالات واهی محور مقاومت را مورد حمله قرار دهد ؛ منطقه مانند آتش بر علیه آنها شعله ور خواهد شد و محور مقاومت چنان پاسخ دندان شکنی به آنها خواهد داد که دیگر جرات حضور در منطقه را نداشته باشند.
وی تصریح کرد : اگر یک موشک به سمت سوریه روانه شود موشک‌های فروانی از محور مقاومت به سمت امریکا و اسرائیل روانه خواهد شد که خواب راحت را از چشم اشغالگران خواهد گرفت.
حجت الاسلام محمد آقا اعرافی،مقاومت و ایستادگی و عدم انفعال در مقابل دشمن و خواسته‌های رژیم اشغالگر قدس را نقشه راهبردی و استراتژیک در موفقیت‌های سیاسی ، نظامی و اقتدار داخلی و خارجی خواند و افزود : نعره مستانه و تهدید آمریکا در منطقه به علت بی غیرتی جهان عرب و تن آسایی حاکمان منطقه و غفلت کشورهای اسلامی است .
امام جمعه موقت میبد با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در نشست مجلس خبرگان رهبری گفت : اگر اسرائیل بر منطقه مسلط شود تمام کیان اسلامی را بر باد خواهد داد بنابراین باید همه حاکمان کشورهای اسلامی نقشه راه را گم نکنند و در مقابل دشمن ایستادگی کنند.
حجت الاسلام محمدآقا اعرافی در ادامه با تحلیل يازدهم  سپتامبر ۲۰۰۱ سالروز انفجار برج دوقلوی امریکا و ساختمان تجارت جهانی و وزارت جنگ امریکا گفت : در واقع انفجار این ساختمان از سوی خود امریکاییها و لاوی صهیونیستی بود تا از این طریق چهره اسلام را در دنیا خدشه دار کنند.
امام جمعه موقت میبد ، هدف از انفجار ساختمان تجارت جهانی امریکا را بهانه ای از سوی امریکا برای اسلام ستیزی در مقابل مسلمانان خواند و افزود: امریکا با این بهانه و با خدشه دار کردن چهره مسلمانان و شعار مبارزه با تروریست به عراق و افغانستان حمله کرد تا صدای مسلمانان را در نطفه خفه و مسلمانان را در جهان تروریست جلوه دهد .
وی افزود: یکی دیگر از بهانه‌های امریکا نابودی کامل حزب الله لبنان بود تا این گروه که بعد از ایران سردمدار مبارزه با استکبار است را نابود و محور مقاومت را قطع نماید .
حجت الاسلام محمدآقا اعرافی اظهار داشت : بر خلاف میل امریکا ،‌ این حملات و اشغالگری‌های امریکا نتیجه بر عکس داد و موجب بیداری اسلامی و آگاهی ملت‌های مسلمان شد و به وضوح در جنگ ۳۳ روزه دیدیم که حزب الله لبنان ماشین جنگی قدرتمند اسرائیل را چگونه به زانو درآورد .
حجت الاسلام محمدآقا اعرافی در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به افتتاح بزرگترین کتابخانه جنوب شرق کشور در میبد گفت : این حرکت عظیم فرهنگی ظرفیت مناسبی در ارتقاء شاخص‌های علمی و فرهنگی شهرستان میبد است و امیدواریم دانشجویان ، استاتید ، حوزه‌های علمیه و دانش آموزان از این ظرفیت به نحو مناسب استاده کنند.
امام جمعه موقت میبد ، مطالعه همزمان هزار نفر، وجود یکصد هزار جلد کتاب ، معماری سنتی و برخورداری از بخش کودکان را از ویژگی‌های این کتابخانه برشمرد .
خطيب جمعه ميبد  در ادامه ، میلاد با سعادت حضرت معصومه سلام الله علیها و ثامن الحج حضرت علی بن موسی الرضا (ع) را به دوستداران خاندان عصمت و طهارت تبریک گفت و افزود: دهه کرامت فرصتی برای تبیین اندیشه‌های معصومین و رضوی است و باید با اجرای برنامه‌های غنی و پرمحتوا در این ایام در مساجد و اماکن عمومی زمینه عمل به معارف رضوی را فراهم کرد .
امام جمعه موقت میبد ، هفده شهریور سالروز به خاک و خون کشیده شدن مردم  در میدان ژاله از سوی رژیم ستم شاهی را گرامی داشت و افزود:  خون این شهدا موجب بارور شدن نهال انقلاب شد .
وی سالروز وفات آیت الله طالقانی اولین امام جمعه تهران و شهادت  آیت الله مدنی به دست منافقین کوردل  دومین شهید محراب را نیز گرامی داشت .
حجت الاسلام اعرافی ، سیزدهم تا نوزدهم شهریور هفته تعاون را هم گرامی داشت و افزود: ایجاد تعاونی و سوق دادن سرمایه‌های سرگردان به سمت تعاونی موجب شکوفایی اقتصادی، زمینه‌های اشتغال ، بهره وری و تولید  در جامعه می شود .
امام جمعه موقت میبد گفت : به حمدالله امروز ۳۶۰ تعاونی در شهرستان میبد ایجاد شده است که زمینه اشتغال ۲ هزار و ۳۰۰ نفر را فراهم آورده است .