مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد:

از فعالیت بانوان در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری حمایت می‌کنیم

در نشستی که با حضور مدیرکل امور بانوان و خانواده استان، فرماندارمیبد، مشاور و عضو شورای اسلامی و تعدادی از بانوان کارآفرین در شهرستان میبد برگزار شد، مسائل و مشکلات آن‌ها بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، بانوان کارآفرین و فعال در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری در این نشست؛ با تشریح توانمندی‌ها و قابلیت‌های ویژه شهرستان میبد در حوزه هنر، میراث فرهنگی و گردشگری، خواستار اختصاص مکان دائمی برای فعالیت و عرضه محصولات تولیدی و صنایع‌دستی خود از سوی مسئولین شدند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری گفت: امروز فضا برای حضور بانوان در عرصه‌های مختلف در جامعه فراهم است و بانوان در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی نباید منتظر وعده‌ها و حمایت‌های شخص، نهاد یا مسئولی باشند.

رقیه کرمانیان افزود: ما تمام تلاش خود را در حمایت از بانوان و فعالیت‌های آن‌ها در سطح استان و شهرستان در همه حوزه‌ها به‌ویژه صنایع‌دستی و گردشگری به کارخواهیم بست.

کرمانیان تصریح کرد: باید بانوان توانمندی خود را در فعالیت‌های اقتصادی و درآمدزایی با ورود به حوزه میراث فرهنگی و صنایع‌دستی و گردشگری با الگو گیری از ظرفیت‌های تاریخی افزایش دهند.

فرماندارمیبد هم با اشاره به ظرفیت‌های بالای شهرستان میبد در حوزه میراث فرهنگی و صنایع‌دستی گفت: امروز با حمایت مسئولین، میراث فرهنگی و صنایع‌دستی در شهرستان میبد جان تازه‌ای‌ گرفته است.

حسین فلاح افزود: صنعت زیلو، کار بافی و سفال از صنایع ارزشمند دستی شهرستان میبد است که با ورود بانوان، این صنایع رونق خوبی به خود گرفته است و هرساله میلیون‌ها تومان از این راه، عاید شهرستان می‌شود.

اختصاص محل دائمی تولید و عرضه صنایع‌دستی بانوان و تشکیل شرکت تعاونی بانوان از مصوبات این جلسه بود.