پیام فرماندارمیبد به مناسبت روز خبرنگار

همزمان با 17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار فرماندارمیبد پیامی صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، حسین فلاح در این پیام آورده است:

یکی از پدیده‌های عصر حاضر، که به‌شدت معادلات جهان را در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی تغییر داده گسترش ارتباطات و فناوری و ابزارهای رسانه‌ای است.

در این میان خبرنگاران و اصحاب رسانه هستند که با تسلط بر این ابزارها، با استفاده از شم خبرنگاری و مهارت‌های ادبی، تصویری و مکتوب از دل هر رخداد و خبری، بهترین مفهوم را باصداقت و درستی پردازش و برای افکار عمومی جامعه ارائه می‌کنند.

امروز با ابزارهای قوی که در دنیا در راستای آگاهی بخشی و اطلاع‌رسانی به کار گرفته می‌شود جهان به دهکده‌ای‌ کوچک تبدیل‌شده است و چه‌بسا، کوچک‌ترین حوادث و خبر در کمترین زمان از طریق ماهواره، اینترنت و شبکه‌های مجازی به سراسر دنیا مخابره می‌شود.

درواقع امروز می‌توان یک جنگ رسانه‌ای‌ را در جهان شاهد بود که استکبار با تمام توان با استفاده از ابزارهای رسانه‌ای‌ و بنگاه‌های خبری درصدد تغییر معادلات جهان و افکار عمومی برای به دست آوردن منافع خود است.

بنابراین یکی از رسالت‌های خطیر طلایه‌داران عرصه اطلاع‌رسانی و خبر، که کشف خبر، صداقت و حق‌طلبی است باید اصحاب رسانه ما هم با قلم‌فرسایی، در مسیر عمق‌بخشی به گفتمان مقدس جمهوری اسلامی ایران پرداخته و در بیداری ملت‌های آزاده جهان در دفاع از حقوق مستضعفین و امت اسلام تلاش کنند.

همان‌طور که این قشر تأثیرگذار در عرصه‌های مختلف جنگ، سازندگی، اقتصاد مقاومتی و تحریم نقش بی‌بدیل خود را ایفا کرده‌اند؛ باید با ادامه این مسیر و بااطلاع رسانی و آگاهی بخشی به هنگام از وقایع و رخدادها و نقد منصفانه امید و نشاط را در فضای جامعه بیشتر کند.

همراهی و همکاری باسیاست‌های دلت دوازدهم، تحقق اقتصاد مقاومتی، تکیه‌بر تولید داخلی و اشتغال و پرداختن به ظرفیت‌های مناطق روستایی و همدلی و هم‌افزایی اصحاب رسانه و خبر با مدیران و مسئولین سطوح مختلف می‌تواند دست‌مایه خبرنگاران و اصحاب رسانه قرارگرفته و به بهترین نحو موجب تقویت نظام و امید در جامعه شود.

در پایان لازم دانستم 17 مرداد که یکی از روزهای تأثیرگذار و روز مبارک و میمون برای طلایه‌داران عرصه خبر و اصحاب خبر و رسانه است را به همه‌کسانی که در طول سال در این سنگر افکار سازی عمومی تلاش می‌کنند تبریک گفته و از آستان حضرت حق آرزوی موفقیت دارم.