مروري بر برنانه اجلاسيه سرداران و 400 شهيد شهرستان ميبد

يادوراه سرداران و 400 شهيد شهرستان ميبد با نواختن مارش نظامي صبح روز پنج شنبه در محل مصلاي آيت الله اعرافي آغاز گرديد .

در مراسم اجلاسيه يادواره شهدا كه جمعي از مسوولين از جمله استاندار،نايب رئيس كميسيون امنيت ملي مجلس شوراي اسلامي،رئيس جامعه المصطفي العالميه، نماينده مردم ميبد و تفت در مجلس و جمعي از فرماندران شهرستانهاي استان كه در سالن اجتماعات مصلاي آيت الله اعرافي برگزار شد،حضور داشتند و اين مراسم شامل برنامه هاي زير بود:

سردار الله دادي فرمانده سپاه الغدير يزد اخلاص را يكي از خصلتهاي كليه رزمندگان برشمرد و افزود جوانان امروزي بايد بدانند كه رزمندگان چه رشادتهايي را انجام دادند و خط مشي آنها چه بوده است .

آيت الله اعرافي فرمودند : بزرگداشت ياد و خاطره شهدا يك مراسم تعارفي و رسمي نيست ،بلكه مراسمي به پاسداشت خون شهيدان و بيعت با خط و مشي امام و شهدا است .

امام جمعه شهرستان ميبد خاطر نشان كرد ما در جنگ افتخارهاي زيادي كسب نموديم چرا كه از جنگي پيروز و سربلند بيرون آمديم كه همه قدرتهاي دنيا در همه ابعاد سياسي،اقتصادي،لجستيكي و... بر عليه يك ملت دست تنها ، به ميدان آمده بودند.

وي افزود : ما دو پيروزي داشتيم يكي در جنگ و ديگري بعد از جنگ كه همان رسوايي دشمنان بعد از جنگ بود .

امروز ابرقدرتهاي دنيا از جمهوري اسلامي ايران به خاطر عظمت، اقتدار ، اراده ملي و و قدرت ملت ايران مي ترسند .

اجراي سرود توسط 400 نفر از دانش آموزان به ياد 400 شهيد شهرستان ميبد، اجراي سرود توسط گروه حزب الله لبنان به زبان عربي و نوحه سرايي مداح اهل بيت نبوي از ديگر برنامه هاي اجلاسيه بود و در ادامه نايت رئيس كميسيون امنيت ملي به سخنراني پرداخت .

محمد كوثري گفت : در طول دفاع مقدس شهدا و جوانان ايراني با شجاعت و رشادت خود، تمام تحليلها و پيش بيني هاي تمام ابرقدرتهاي دنيا را به هم ريختند. عراقيها آمده بودند تا در عرض يك هفته ايران را تصرف كنند اما رزمندگان ما با ايمان و اعتفاد به ائمه و چهارده معصوم حماسه اي را آفريند كه حتي تعداد كشته ها، مجروحين و اسراي عراق از ما بيشتر بوده و حتي ما در جنگ از 38 كشور دنيا اسير گرفتيم و اين نكته را دليل جنگ نا برابر همه ابرقدرتها عليه ملت ايران دانستند .

در ادامه اسوه مقاومت سرلشكر خلبان لشكري كه 18 سال را در زندانهاي رژيم بعثي عراق به سر برده به بيان خاطراتي از دوران اسارت و استقامت و همدلي رزمندگان ايراني پرداخت و آموزش، انضباط و يك پارچگي را اصول مقاومت و پيروزي در جنگ دانست .