طرح تفصیلی شهرستان میبد اصلاح و بازنگری می‌شود

در نشستی با حضور نماینده مردم تفت و میبد در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان، اعضای شورا و شهردار میبد، طرح تفصیلی شهرستان میبد بررسی و بر اصلاح و بازنگری آن تأکید شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، باوجوداینکه حدود 10 سال از تصویب طرح تفصیلی میبد می‌گذرد و تغییرات زیادی در شهرستان میبد به لحاظ کاربری و جمعیت ایجادشده است هنوز این طرح یکی از دغدغه‌های این شهرستان است که مشکلات زیادی را برای شهروندان در پی داشته است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان در این نشست گفت: با توجه به ابلاغ شدن طرح تفصیلی میبد تصمیم بر این شد که هرچه سریع‌تر با توجه به اتمام افق طرح جامع میبد که سال 95 بود و یک سال هم گذشته هرچه سریع‌تر بتوانیم با انتخاب مشاور و با شرح خدمات ویژه طرح جامع میبد را بازنگری کنیم.

محمدرضا نقصان محمدی افزود: امیدواریم مسائل و مشکلاتی را که بعضاً به دلیل طول کشیدن طرح تفصیلی به وجود آمده را در طرح جدید حل‌وفصل کنیم.

نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی هم بابیان اینکه از سال 75 طرح جامع تصویب‌شده و طرح تفصیلی هم باید شکل می‌گرفته اما بین آن فاصله افتاده و تغییراتی درمیبد ایجادشده است گفت: طرح تفصیلی لازم است اصلاح شود.

دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی افزود: کارها خوب پیش می‌رود و ردیف‌های اعتباری هم پیش‌بینی‌شده است و امسال احتمالاً موفق شویم اصلاح طرح را کلید بزنیم و نتیجه آن برای مدیریت اجرایی مناسب خواهد بود.