معاون هماهنگی برنامه‌وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد:

سهم میبد از اعتبارات استانی سال96، 21میلیارد تومان تعیین شد

در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان میبد که با حضور معاون هماهنگی برنامه‌وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد، فرماندارمیبد، و مدیران ادارات برگزار شد؛ سهم اعتبارات استانی این شهرستان در سال 96 مشخص و بین دستگاه‌ها توزیع شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، معاون هماهنگی برنامه‌وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در حاشیه این جلسه با تأکید بر رعایت الزامات و بررسی پروژه‌های پیشنهادی گفت: بر اساس مصوبه شورای برنامه‌ریزی استان، برای به سرانجام رسیدن حدود 175 پروژه، 21 میلیارد تومان در شهرستان میبد اختصاص‌یافته است.

محمدرضا نبی افزود: عمده این اعتبارات در حوزه میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری و راه و آب فاضلاب، آموزش‌وپرورش اختصاص‌یافته است و بقیه ادارات هم هرکدام طبق بررسی‌های انجام‌شده در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

معاون هماهنگی برنامه‌وبودجه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد افزود: علاوه بر این اعتباراتی که امروز توزیع شد؛ یکسری اعتبار تحت عنوان اعتبارات توسعه اقتصادی که جداگانه به‌عنوان سهم شهرستان مشخص‌شده و در کمیته‌ها پیش‌بینی‌شده است؛ پس از تصویب در اختیار شهرستان قرارمی گیرد.

حسین فلاح فرماندارمیبد در ابتدای این جلسه ضمن تبریک هفته دولت و قدردانی از تلاش‌های مدیران ادارات گفت: رشد و توسعه و آبادانی، به جدیت، برنامه‌ریزی و پی گیری امور مدیران ادارات هر شهر برمی‌گردد.

حسین فلاح افزود: مدیرانی که به کار روزمره ادارات خود مشغول و نشستن در پشت میز عادت دارند هرگز نمی‌توانند آن اداره را در مسیر تحول و رضایت جامعه را جلب کنند.

فلاح تصریح کرد: رؤسای ادارات باید هرروز به دنبال طرح نو و روزنه‌های جذب اعتبار و اجرای طرح‌های بزرگ باشند.

فرماندارمیبد بابیان اینکه ما در شهرستان میبد در حوزه‌های مختلف، ازجمله میراث فرهنگی، آموزش‌وپرورش، سلامت و بهداشت و راه، با کمک خیرین دستاوردهای مهمی داشتیم گفت: اما همچنان به‌عنوان شهر نمونه و خلاق گردشگری به تأمین زیرساخت‌های مطلوب در همه حوزه‌ها هستیم.

فلاح خاطرنشان کرد: در حوزه ایجاد اشتغال و اقتصاد پایدار در مناطق روستایی و احیاء ارزش‌های تاریخی و ارتقاء شاخص‌های سلامت و معیشت روستاها هم باید بیش از گذشته تلاش کنیم.