خطیب جمعه میبد:

سعودی‌ها هر چه قدر رقص شمشیر و ظاهر بیارایند از درون پوسیده‌اند

آل سعود از درون پوسیده است و هرچقدر رقص شمشیر کند و ظاهر بیاراید، بداند که فریاد ملت‌ها آن‌ها را درهم خواهد کوبید و نقشه‌هایشان ره به‌جایی نخواهد برد.

* قدس نماد وحدت انسجام و همبستگی ملی است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، امام‌جمعه میبد در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، روز جهانی قدس را نماد وحدت، انسجام و همبستگی ملی، اسلامی وایمانی خواندند.

حضرت آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه قدس نه یک درس و درون‌مایه همبستگی درونی کشور و نظام، بلکه یک همبستگی جبهه مقاومت را در بردارد و امروز قدس در کشورهای گوناگون گرامی داشته می‌شود، گفتند: اولاً قدس پیام وحدت درونی، ثانیاً وحدت اسلامی و جبهه مقاومت، سوم پیام دفاع از کشور مظلوم فلسطین و چهارم پیام مقاومت جهانی در برابر جهان خواران را در خود دارد.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کردند: این به این معنی است که انقلاب اسلامی و ملت ایران راه امام و شهیدان را هرگز فراموش نکرده و بر سر آن پیمان ایستاده است و آنگاه‌که لازم باشد به شهید مدافع حرم مبدل و در جبهه مقاومت حضور پیدا می‌کند.

* هیچ‌وقت نباید این ظلم بی‌نظیر قرن معاصر در فلسطین را فراموش کنیم

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر اینکه هیچ‌وقت نباید این ظلم بی‌نظیر قرن معاصر در فلسطین را فراموش کنیم و امروز سال 2017 یک صدمین سال اعلامیه بال کور، آغاز غصب فلسطین است اظهار داشتند: بیش از 70 سال از تشکیل دولت جعلی و صهیونیستی می‌گذرد و انگلیسی‌ها بر اساس آن اعلامیه، بعد از جنگ جهانی دوم زمینه غصب فلسطین را فراهم کردند و در طول این 70 سال هم این غصب در پیرامون آن مضاعف می‌شود.

ایشان بابیان اینکه این غصب در صحرای جولان، سینا و مناطق مرزی در سوریه، اردن و لبنان همین‌جور توسعه داشت تصریح کردند: حزب‌الله و جریان مقاومت در درون فلسطین جلوی این توسعه را گرفت.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یادآور شدند: قبل از این‌که حماس و حزب‌الله از جریان انقلاب اسلامی درس بگیرند، همیشه اسرائیل روبه‌پیشرفت بود اما امروز دژ استوار حزب‌الله و جریان مقاومت، اسرائیل را در چنگال خود محدود کرده است.

* سه جریان مبارزه در فلسطین

آیت‌الله اعرافی با اشاره به سرگذشت غمبار اما آموزنده مبارزان فلسطین، جریان مارکسیستی، ناسیونالیسم عرب و اسلامی را سه جریان در مبارزات فلسطین برشمردند و گفتند: جریان اول یعنی مارکسیسم مقطعی در گروه‌های مبارز بود که ره به‌جایی نبرد و جریان ناسیونالیسم عرب هم گره ای را باز نکرد، اما جریان اسلامی ناب توانست اسرائیل را متوقف کند.

* در 25 سال آینده باید این خط نورانی، اسرائیل را از صفحه عالم محو کند

امام‌جمعه میبد تصریح کردند: جریان اسلام ناب، نه اسلام سازش‌کار و اسلام مسلمانان ترسو و مرعوب غرب و نه اسلام پادشاهان عیاش، وابسته و مزدور، بلکه اسلام امام و شهیدان مقاومت و سید حسن نصرالله‌ها بود که اسرائیل را در خانه خودش محصور کرد و به فضل خدا در خانه خودش او را از بین خواهد برد.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه یادآور شدند: سخن حماسه‌آفرینان قدس به مسلمانان و فلسطینیان این است که راه مبارزه در مارکسیسم و ناسیونالیسم عربی نیست بلکه راه عزت، عظمت، بزرگی، مبارزه و پیروزی در اسلام نهفته است نه در اسلام متحجرت داعشی، غرب گریان و پادشاهان عیاش.

خطیب جمعه میبد گفتند: در 25 سال آینده باید این خط نورانی، اسرائیل را از صفحه عالم محو کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به طرح‌های بسیار خطرناک جبهه عبری، عربی، غربی در برابر یک جبهه انقلابی مقاوم و رهبری بزرگ و شجاع که خط مبارزه را به مبارزان عالم آموخت و اسرائیل را در خانه خود محصور کرد افزودند: آن‌ها به دنبال تضعیف جبهه مقاومت و ایران هستند.

* طرح‌های خطرناک مستکبران عالم علیه جبهه مقاومت اسلامی

 آیت‌الله اعرافی گفتند: یک طرح بنیادی مستکبران عالم این است که روحیه جوانان و ذائقه جامعه و ملت مسلمان را با فساد و تخریب اعتقادات آلوده و پایه‌های فکری و بصیرت سیاسی نسل جوان و جامعه در فساد غوطه‌ور کنند.

امام‌جمعه میبد، هویت زدایی جوانان مسلمان را دومین طرح جبهه عبری، عربی، غربی عنوان کردند و افزودند: آن‌ها در فلسطین، لبنان، سوریه و سایر کشورهای اسلامی تلاش می‌کنند، جوان ما غرور ملی و حفظ روحیه انقلابی، استقلال و فرهنگ مبارزه و جهاد و شهادت را از دست بدهند.

ایشان اظهار داشتند: طرح دوم برانگیختن اختلافات قومی، مذهبی، تکفیر و ترور و تعرض به مقدسات همدیگر است تا امت بزرگ واحده را به ملت‌های پراکنده و دچار جنگ مبتلا کنند و ما باید این راه را بر آن‌ها ببندیم.

امام‌جمعه میبد افزودند: سوم؛ تضعیف جبهه مقاومت در سوریه، لبنان، عراق و جاهای مختلف است چراکه آن‌ها دیدند که در جنگ 22 و 33 روزه این جبهه مقابل آن‌ها می‌ایستد و همه جمع شدند این جبهه را بشکنند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تقویت جریان اسلام آمریکایی و وابسته را چهارمین طرح مستکبران عالم خواندند و گفتند: امروز بعد از 200 سال که یک عده فرتوت بی‌عرضه که در عربستان حاکم بودند می‌خواهند با اعمال قدرت بیشتر به یک جوان بی‌تجربه، مغرور و نادان تغییراتی انجام بدهند درحالی‌که در درون خاندان آل سعود اختلافات جدی وجود دارد.

* سعودی‌ها هر چه قدر رقص شمشیر و ظاهر بیارایند از درون پوسیده‌اند

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه آل سعود با بذل و بخشش 500 میلیارد دلاری به امریکا از معادن و منابع جهان اسلام و دست دادن به اسرائیل و ریختن خون ملت‌ها می‌خواهند خود را رو پا نگه‌دارند، تصریح کردند: آل سعود از درون پوسیده است و هر چه قدر رقص شمشیر کند و ظاهر بیاراید، بداند که فریاد ملت‌ها آن‌ها را درهم خواهد کوبید و نقشه‌هایشان ره به‌جایی نخواهد برد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفتند: ارائه اسلام‌های بدلی به‌جای اسلام انقلابی پنجمین نقشه جبهه استکبار است و داعش را به‌عنوان جریان اسلامی جا انداختند، جوان‌های ساده‌لوح را اسیر دام این تفکر کردند تا به اسلام ناب ضربه بزنند.

آیت‌الله اعرافی اظهار داشتند: ششم ایجاد جنگ‌های انحرافی است و در یمن، بحرین، لبنان، سوریه و نقاط دیگر جنگ‌های ساختگی، تفرقه‌های مذهبی، ترور و تکفیر به راه انداختند؛ برای اینکه نگاه‌ها از اسرائیل برداشته شود و آن‌ها بتوانند منابع و معادن را غارت و جلوی پیشرفت اندیشه انقلابی اسلامی را بگیرند.

* یکی از طرح‌های جبهه استکبار تضعیف ایران است

خطیب جمعه میبد، عادی‌سازی روابط با اسرائیل را طرح هفتم جبهه عبری، عربی و غربی دانستند و خاطرنشان کردند: اگر این رابطه را پادشاهان و مزدوران آن‌ها درگذشته پنهانی و خیلی محرمانه انجام می‌دادند، امروز آرام‌آرام روی صحنه می‌آورند و فکر می‌کنند ملت‌های مسلمان آن را می‌پذیرند.

ایشان تضعیف ایران را مهم‌ترین و هشتمین طرح جبهه استکبار قلمداد کردند و گفتند: ایران پایگاه شیر مردان، جایگاه الهام‌بخش انقلاب اسلامی و الهی و مهد روز قدس است و تسلیم خواسته‌های نا به‌جا نمی‌شود.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه ملت بزرگ ایران در میانه راه و در نقطه عطف قرار دارد و پیشاهنگ آن‌هم رهبری عادل و الهی است گفتند: باید با حکمت و صبوری و شجاعت این راه را ادامه داد.

* مسئولین باید با نقض بر جام برخورد کنند

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه مسئله انرژی هسته‌ای که ایران هرگز دنبال سلاح اتمی نبوده است اظهار داشتند: ما فناوری انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای را می‌خواستیم و باید امروز هم داشته باشیم اما امروز مدعی هستیم که امریکا و قدرت‌های بزرگ هم باید سلاح‌های کشتارجمعی واتمی را برچینند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور به مسئولین نظام و کشور هشدار دادند: مسئولین ما باید مواظبت کنند و با نقض بر جام برخورد کنند.

* دشمنان بعد از مسئله هسته‌ای، بنیه دفاعی ما را هدف‌گیری کرده‌اند

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با تأکید بر صیانت از انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز و بنیه موشکی گفتند: آن‌ها بعد از انرژی هسته‌ای، بنیه موشکی و دفاعی کشور ما را هدف‌گیری کرده‌اند اما به فضل الهی این روزها اولین نشانه‌های اقتدار دفاعی و موشکی ایران در عالم تجلی پیدا کرد و در آینده هم اگر دشمنان بخواهند به ما حمله و تعرضی ولو در شکل‌های کور تروریستی کنند، خود تروریست‌ها و پشتیبانان آن‌ها در هدف دفاع و موشک‌های راهبردی و دفاعی ما خواهند بود.

* همه در کنار هم باید پیروی از رهبری را مطرح نظر قرار دهند

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه پیام الهام‌بخش روز قدس آن است که همچنان فلسطین در اولویت سیاست خارجی ایران و امت اسلام است اظهار داشتند: هرگز جبهه مقاومت متوقف نخواهد شد و بنیه دفاعی ملت ایران روزبه‌روز مستحکم‌تر خواهد شد.

ایشان گفتند: ملت ایران باید در کنار هم وحدت را صیانت و پیروی از رهبری را مطرح نظر قرار دهند.

عضو شورای عالی انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: پیام راه قدس این است که جریان مقاومت تقویت، اسلام آمریکایی و سعودی تضعیف و جبهه مقاومت پیروز شود.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به سلسله بیانات مقام معظم رهبری درزمینهٔ های رمضان، بنیه دفاعی، تقویت جبهه ارزشی و انقلابی در دانشگاه‌ها و اسناد بین‌المللی تصریح کردند: همه ما و مسئولین باید رهنمودهای امام و رهبری را گوش کنیم و با سندسازی، اسناد و گفتمان خودمان را عرضه کنیم.

* معالجه آسیب‌های جامعه به همه ارتباط دارد

امام‌جمعه میبد در بخشی دیگر از بیانات خود به پاره‌ای از آسیب‌های اجتماعی شهرستان میبد پرداختند و گفتند: امروز جامعه و شهر ما مواجه با یکسری آسیب‌هایی است که معالجه آن به همه ما ارتباط دارد.

ایشان فرار مغزها و نخبگان، فقر فاصله طبقاتی، مشکلات خانوادگی و فروپاشی ارزش‌ها، شیوع مظاهر فساد داری و اجتماعی، محیط‌زیست، صنعت و کشاورزی و آثار تاریخی و اعتیاد را بخشی از این آسیب‌ها برشمردند و اظهار داشتند: باید همه تلاش کنیم این آسیب‌ها را کاهش دهیم.

* امنیت کشور مسئله مهمی است

رئیس جامعه المصطفی العالمیه با قدردانی از نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی و در رأس آن بسیج و سپاه پاسداران گفتند: مسئله امنیت کشور بسیار مهم است و باید حافظ امنیت پایدار و سلامت جامعه و مواظب عدم نفوذ در جامعه باشیم و ارزش‌های الهی را حفظ و مقابل خطرها بایستیم.

آیت‌الله اعرافی از حضور باشکوه طبقات مختلف مردم در راهپیمایی روز قدس، برگزارکنندگان و متصدیان مراسم‌های ماه مبارک رمضان هم قدرانی کردند و افزودند: به فضل الهی در ماه مبارک رمضان و جمعه‌ها و جماعت‌ها مردم، روحانیت و هیئت‌امنای مساجد به اطعام فقرا و نیازمندان توجه داشتند که جای تقدیر دارد.

مناسبت‌ها:

خطیب جمعه میبد با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر بر نمازگزاران روزه‌دار بر پرداخت زکات و صله ارحام و رسیدگی به نیازمندان در روز عید فطر تأکید کردند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی یاد و خاطره آیت‌الله شهید بهشتی را گرامی داشتند و گفتند: شهید بهشتی ویارانش در سال‌های موج تروریستی و در یک تروریستی کور به شهادت رسیدند بنابراین ما موج بسیار سهمگین ترور را با 17 هزار شهید ترور که در کلبه آن عالم بزرگ شهید بهشتی بود درک کردیم.

امام‌جمعه میبد هفته قوه قضائیه را هم گرامی داشتند و از همه خادمان ملت در این قوه در مقام رسیدگی به مشکلات و دعوای مردم آرزوی توفیق کردند و افزودند: امیدواریم بخش قضا و قوه قضائیه ما روزبه‌روز به سمت شاخص‌های اسلامی و ارزش‌های الهی و انقلابی نزدیک‌تر شود.