خطیب جمعه میبد:

ذات و شالوده حکومت امریکا پیمان‌شکنی است

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد گفتند: همه گزینه‌های ایران در برابر آمریکا روی میز است و ما آماده همه اقدامات در برابر زورگویی و تجاوزگری امریکا هستیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد به نقل از میبد آدینه، امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به‌قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی امریکا در لیست تروریست‌ها گفتند: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب بارها بر این تأکید داشتند که امریکا قابل‌اعتماد نیست و گاهی عده‌ای نمی‌خواستند درک کنند یا نمی‌خواستند عمق این مسئله را بفهمند، امروز همه می‌فهمند که در ذات، هویت و شالوده حکومت امریکا، پیمان‌شکنی و عهد ناشناسی است.
*
ملت ایران از دیوانه گری های ترامپ نمی‌ترسد
آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه امروز ما می‌بینیم که در تغییری که  در حکومت امریکا پیش‌آمده و آقایی سرکار آمده است که به قول خودشان تعادل روانی ندارد و گاهی هم گفته‌شده که جاهای دیگر بگویید که این مرد دیوانه است برای اینکه مردم بترسند، افزودند: ترامپ و دولت امریکا بداند ملت ایران از شما دیوانه‌ها هرگز نخواهند ترسید.
خطیب جمعه میبد با تأکید بر اینکه پیمان‌شکنی آمریکایی‌ها آشکارشده است و  هم‌پیمان‌های شما هم که امروز با دستکش‌های مخملین و چهره  ظاهری جذاب از خود نشان می‌دهند، باطنشان همین است، گفتند: امروز بر جام نمادی است که درجاهایی کوتاه آمدیم و اشکالات فنی در آن می‌بینیم ولی به همین هم بسنده نمی‌کنند.
*
همه گزینه‌های ایران در برابر زورگویی‌های امریکا روی میز است
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کردند: ملت ایران منتظر وعده‌های امروز و فردای شما نیست و مسئولین هم باید در برنامه‌ریزی‌شان، اقتصاد مقاومتی، نجات مردم و مقاومت را اصل بدانند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفتند: همه گزینه‌های ایران در برابر آمریکا روی میز است و ما آماده همه اقدامات در برابر زورگویی و تجاوزگری امریکا هستیم.
*
خواب‌های آشفته شما در منطقه تعبیر نخواهد شد  
رئیس جامعه المصطفی العالمیه بابیان اینکه شما آمریکایی‌ها از هزاران کیلومتر آن‌طرف‌تر عالم آمده‌اید مدعی هستید درحالی‌که ما و کشورهای منطقه صاحب‌خانه هستیم اظهار داشت: طبیعی است که امروز از سپاه سرافراز و سلحشور ما که نقشه خاورمیانه بزرگ شمارا نقش بر آب کرده و در مقابل داعش و عوامل شما و جلوی تجاوز به مقدسات اسلامی را گرفته و کشورش را امن کرده است عقده داشته باشید.
ایشان گفتند: سپاه، بسیج، ارتش، نیروی انتظامی و امنیتی ماتحت فرمان رهبری یک‌سخن و یک خط‌دارند و در برابر زیاده‌طلبی شما کوتاه نخواهند آمد.
امام‌جمعه میبد تصریح کرد: ملت و نیروهای مسلح و سپاه و بسیج ما همچنان راهشان را ادامه می‌دهند و نخواهند گذاشت خواب‌های آشفته شما تعبیر شود.
*
امریکا درصدد جبران شکست‌های خود در منطقه است
آیت‌الله اعرافی با اشاره به بهانه‌های مختلف امریکا در بحث خروج از بر جام و دامن زدن به قائله کردستان عراق و موضوع موشکی و دفاعی ایران اظهار داشتند: آمریکایی‌ها درصدد جبران شکست‌های خود در منطقه هستند اما این‌ها راه به‌جایی نخواهد برد و جبهه مقاومت و انقلاب اسلامی پیش می‌رود و شما بیگانه‌ها که میهمانان ناخوانده در منطقه هستید باید بساط خود را جمع کنید و با خفت و خواری بروید.
خطیب جمعه میبد گفتند: دفاع، موشک‌ها و امنیت ما قابل‌مذاکره نیست و مسئولان هم تلاش خواهند کرد و بیدار خواهند بود تا با تکیه‌بر نیروی خودمان کشور را با اقتصاد مقاومتی بسازند.
ایشان تأکید کردند: آماده همه‌چیز هستیم و تسلیم یاوه‌گویی‌های شما هم نخواهیم شد.
*
مهم‌ترین امنای جامعه مربیان و معلمان هستند
مدیر حوزه‌های علمیه کشور، هفته پیوند اولیا و مربیان را گرامی داشتند و گفتند: هر مدرسه‌ای اگر بخواهد در کار تربیت فرزندان مردم که امانت‌هایی در دستان آن‌هاست موفق شود، باید با اولیا و خانواده‌ها تعامل داشته باشد.
ایشان بابیان اینکه مهم‌ترین امنای جامعه مربیان و معلمان هستند که نسل نونهال به آن‌ها سپرده‌شده تا هم در علم و دانش و هم در ایمان و  تقوا پرورش پیدا کنند گفتند: در سنین زندگی انسان، وقتی مهم‌تر از کودکی و نوجوانی نیست چراکه مهم‌ترین فصل شکوفایی و رشد است.
آیت‌الله اعرافی با اشاره به اینکه معلمان و مربیان و آموزش‌وپرورش، لطیف‌ترین و خطیرترین مسئولیت را در قبال تربیت نسل نوجوان و جوان دارند افزودند: چراکه با یک نکته کم یا زیاد آینده این بچه سعادتمند یا شقاوتمند می‌شود.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشتند: برای ساخته‌شدن بچه‌های خوب که راه علم و دانش و کارآموزی و مهارت و فن را درست طی کنند، همزمان اخلاق و معنویت و بصیرت لازم است و این هدف به پیوند اولیا و مربیان برمی‌گردد.
خطیب جمعه میبد گفتند: تربیت موفق وقتی است که بین خانه و مدرسه تعارض و ناسازگاری نباشد و مدارس و خانواده‌ها با برگزاری کلاس‌های علمی و اخلاقی و اعتقادی دل بسپارند.
ایشان افزودند: امروز مدارس ما به امکانات نرم‌افزاری نیاز دارد و اولیا باید در کنار تعامل با مدارس در حوزه تربیت تلاش مضاعف در حمایت مالی از مدارس هم داشته باشند.
*
ورزش باید همگانی شود
امام‌جمعه میبد هفته تربیت‌بدنی و ورزش را هم گرامی داشتند و با تأکید بر همگانی شدن ورزش گفتند: زندگی امروز بشر به ورزش و اصول سلامت نیاز دارد.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه گفتند: دوم اینکه ورزش‌های باستانی و اصیل باید موردحمایت و عنایت باشد.
ایشان بابیان اینکه ورزش‌های دیگر هم باید دارای ارزش باشند به تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام ورزشی در شهرستان تأکید کردند و گفتند: ورزش و سلامت جامعه مهم است و مسئولین باید نسبت به اتمام طرح‌های نیمه‌تمام ورزشی توجه کنند.
*
نیروی انتظامی باید خودش را از آسیب‌ها سالم نگه دارد
آیت‌الله اعرافی با گرامی داشت هفته نیروی انتظامی و قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی خادمان و تلاش گران عرصه امنیت مردم در کشور و منطقه گفتند: نیروی انتظامی، نیروهای مسلح و امنیتی باید آسیب‌های مختلفی که در جامعه داریم و تهدیدهایی که بیرون از مرزهای ماست را معالجه کنند.
خطیب جمعه میبد تصریح کردند: نیروی انتظامی باید سالم، قوی و پا به کار، فهیم و ارزش‌دار باشند و با مبارزه با آسیب‌های مختلف و برقراری امنیت همه‌جانبه، جلوی باندهای فساد، فحشا و مخرب و امنیت اخلاقی و اجتماعی را بگیرد.
*
بیش از یک میلیارد نفر از جمعیت دنیا از غذا محروم‌اند
امام‌جمعه میبد روز غذا را هم گرامی داشت و با اشاره به آمار یک‌میلیاردی گرسنه در جهان گفتند: امروز فاصله طبقاتی موجب شده است عده‌ای از غذا محروم بمانند اما جامعه اسلامی، جامعه‌ای است که در آن گرسنه نیست، فردی بدون امکان ازدواج نیست و وظیفه مسئولین دولت، نظام و همه ماست که به این مسائل کلیدی مردم توجه کنیم.
*
استاندارد جنبه فقهی و اخلاقی دارد
آیت‌الله اعرافی روز جهانی استاندارد را هم تبریک گفتند و افزودند: یکی از اصول در تولید و ارائه خدمات این است که شاخص‌های سالم را باید رعایت کرد چراکه مقوله استاندارد جنبه فقهی، حقوقی و اخلاقی دارد و همه خدمتی را که به دیگران ارائه می‌دهیم یا کالایی را تولید می‌کنیم باید شاخص‌های استاندارد را در آن‌ها رعایت کنیم.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور شهادت امام سجاد (ع) را تسلیت و یا دو خاطره همه شهیدان اسلام و انقلاب، دفاع مقدس، مقاومت و بین‌الملل اسلامی، مدافعین حرم، شهدای گمنام و نام‌آور و شهید اشرفی اصفهانی از شهدای مهم روحانیت و شهید محراب را گرامی داشتند.