فرماندار ميبد :ايشان افزود : در آستانه سالگرد جنگ تحميلي حزب بعث عراق به سركردگي استكبار بر عليه كشور عزيزمان ايران قرار داريم ، انقلاب اسلامي در يك شرايط ناباورانه اي كه غربيها حتي به ذهنشان هم خطور نمي كرد در 22 بهمن 57 به نتيجه رسيد و به بار نشست وليكن از همان زمان تمام قدرتهاي استكباري هم از غرب و شرق به رهبري اتحاد جماهير شوروي همه مكانيزم ها و ابزاري كه در دست داشتند به كار بردند تا اين انقلاب نوپا را از بين ببرند .
 منافقين كه اخيرا به لطف خداي متعال بيش از 70 نفر از آنان به دست دلاورمردان شيعه عراق به درك واصل شدند ، در بدو انقلاب به اتفاق ديگر گروهها همانند ، فدائيان ، كوموله ، پيكار  به جان مردم ايران افتادند و بسياري از مردم و بسيجيان ما را قتل عام كردند . هنگامي كه اين امر پليد جواب نداد بلافاصله غربيها با كمك دوستان شرقي اشان آْمدند و قائله تركمن صحرا ، حزب خلق مسلمان تبريز ، كردستان و سيستان بلوچستان را براه انداختند و عده زيادي از جوانان ما را قتل عام نمودند . آنها بعد از اين دسيسه ها به سراغ كوتادي نوژه رفتند و بعد از آنهم شاهد كودتاي طبس بوديم .
دشمنان  از همه امكانات و ترفندهايي كه در اختيارشان  بود استفاده كردند كه انقلاب نوپاي ما را از بين ببرند ولي به حول و قوه الهي موفق نشدند . به اين نتيجه رسيدند كه از همه امكانات سخت افزاري و نرم افزاري كه در اختيار قدرت شرق و غرب هست از طريق تحريك صدام اين هدف شوم خود را محقق كنند .
رجائي افزود : در اوايل انقلاب دشمن به شهرهاي ايران حمله كرد و بمباران نمود امام راحل (رض) مردم را به آرامش دعوت نمود و با سخنراني خود هراس را از دل مردم زدود در آن زمان ارتش آماده اي نداشتيم سران ارتش به دليل سركشي توسط انقلابيون از بين رفته بودند و فرماندهان آن اكثرا  دست نشانده هاي رژيم بودند و از طرفي سپاه و بسيج وجود نداشت . كمكهاي نظامي و انساني غرب در اختيار عراق قرار گرفته بود . اگر لطف و معجزات خدا نبود و اگر رهبري هاي معجزه آساي حضرت امام نبود اگر حضور بي دريغ و فداكارانه مردم نمي بود ما نمي توانستيم سربلند اين جنگ را پشت سر بگذاريم . در حقيقت ايران كل دنياي استكبار را به تسليم واداشت .
ايشان ادامه داد : اين جنگ موجب پايداري و بيمه شدن نظام گشت . علي رغم اينكه بارها ما را تهديد كردند ليكن جرأت حمله به ايران را ندارند . بوش قصد حمله به پنج كشور كه او آنها را محور شرارت مي خواند داشت كه به حول قوه الهي جمهوري اسلامي كاري كرد كه در عراق و افغانستان آنها زمين گير و در باتلاق اسير شدند . و بحمد الله  قدرت جمهوري اسلامي هر روز بيشتر و بيشتر شد . در حال حاضر دشمن در كلام هم جرأت گفتن كلمه جنگ با ايران را ندارد .