افتتاح آب‌انبار 3 بادگیر مهرآباد میبد

همزمان با چهاردهم تیرماه روز دهیاری‌ها، آب‌انبار سه بادگیر مهرآباد از روستاهای بخش مرکزی شهرستان میبد با حضور معاون فرماندارمیبد و جمعی از مسئولین پس از احیاء و مرمت افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، بخشدار مرکزی میبد در این مراسم گفت: این آب‌انبار که براثر بی‌توجهی در حال تخریب و نابودی بود به همت دهیاری، بخشداری مرکزی، میراث فرهنگی و با یک میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات دهیاری‌ها مرمت و بازسازی شد.

محمد شیبانی بابیان اینکه آب‌انبار سه بادگیر مهرآباد علاوه بر حفظ شکل ظاهری، ساباط و مجموعه آن با 300 متر زیربنا، به‌عنوان کارگاه آموزش و تولید صنایع‌دستی مورداستفاده قرار می‌گیرد افزود: درواقع این مجموعه یکی از پروژه‌های طرح اقتصاد مقاومتی بخش مرکزی در حوزه صنایع‌دستی محسوب می‌شود.

شیبانی خاطرنشان کرد: یکی از اولویت‌های بخش مرکزی، توجه به صنعت گردشگری و توسعه صنایع‌دستی در مناطق روستایی و اشتغال پایدار با ایجاد کارگاه‌های صنایع‌دستی است.

بخشدار مرکزی میبد افزود:8 روستا در بخش مرکزی شهرستان میبد با حدود 7 هزار نفر جمعیت وجود دارد که ظرفیت‌های متفاوت و مطلوبی در حوزه‌های مختلف گردشگری، دامی و کشاورزی دارند.