فرماندار میبد:

ساختمان جدید دانشگاه علمی کاربردی در مهرماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد


فرماندارمیبد با اشاره به دیدار خود با دکتر اخباری رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی در تهران از بررسی مسائل و مشکلات این دانشگاه در میبد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری میبد، فرماندارمیبد بابیان اینکه در این دیدار مشکلات ساختمان و تأسیسات دانشگاه جامع علمی کاربردی میبد موردبررسی قرار گرفت افزود: با توجه به اینکه ساختمان فعلی دانشگاه علمی کاربردی میبد متعلق به آموزش‌وپرورش است و خود آموزش‌وپرورش هم با کمبود فضای آموزشی مواجه است قرار شد این ساختمان تا اول مهر به خود آموزش‌وپرورش تحویل داده شود.

وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی 70 درصدی ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی میبد از تأمین اعتبار برای تکمیل و تجهیز این دانشگاه از سوی رئیس دانشگاه علمی کاربردی کشور خبر داد و گفت: امیدواریم با تأمین اعتباری که دکتر اخباری و معاون ایشان در این سفر قول دادند شاهد بهره‌برداری از ساختمان دانشگاه علمی کاربردی میبد در اول مهر باشیم.

حسین فلاح از حضور کارشناسان عمرانی دانشگاه علمی کاربردی طی هفته آینده در شهرستان میبد خبر داد و افزود: قرار است پس از ارزیابی کارشناسان عمرانی اعتبار لازم جهت تکمیل و تجهیز پروژه ساختمان اداری و آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در میبد اختصاص و فاز اول آن‌که حدود 2 هزار مترمربع است به اتمام برسد.

وی در ادامه از توجه و عنایت و پیگیرهای ویژه حضرت آیت‌الله اعرافی و همچنین همکاری دفتر ایشان در قم و همکاری دکتر ابرقویی رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان و پی گیری‌های مسئولین شهرستان در این راستا قدردانی کرد.

فرماندارمیبد بابیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی میبد در زمینی به وسعت 16 هکتار در کمربند غربی این شهرستان واقع‌شده است گفت: در فاز اول این پروژه کارگاه‌های آزمایشگاهی این دانشگاه با زیربنای دو هزار و یک‌صد مترمربع به بهره‌برداری رسیده است و ساختمان آموزشی واداری آن‌هم با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در حال احداث است.

فلاح عدم دسترسی مناسب به دانشگاه و زیرساخت‌های مخابرات و گاز را از عمده مشکلات این دانشگاه عنوان کرد.

در حال حاضر 750 دانشجو در 25 رشته کاردانی و کارشناسی در دانشگاه جامع علمی کاربردی میبد مشغول تحصیل‌اند.

فرماندارمیبد همچنین اختصاص 110 میلیون تومان به دهیاری‌های شهرستان را از دستاوردهای این سفر یک‌روزه خود به تهران عنوان کرد و گفت: با رایزنی‌هایی که در خصوص پروژه‌های عمرانی در حوزه دهیاری‌های شهرستان در وزارت کشور صورت گرفت قرار شد 110 میلیون تومان اعتبار برای عمران و آبادانی دهیاری‌های شهرستان اختصاص یابد که امیدواریم با این اعتبار روند رو به رشدی را در مناطق روستایی شاهد باشیم.
آدرس کوتاه :