به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد : در اين نشست سيد محسن فلاح در خصوص عمكرد فرمانداري در سال 93 و برنامه هاي فرمانداري در سال 94 مطالبي را بيان داشتند . وي اعلام داشت براساس شاخصهاي استانداري كه در 22 بند مشخص گرديده و بر اساس سنجش به عمل آمده فرمانداري ميبد با كسب 989 امتياز از 100 امتياز موجود در رتبه اول استان و بعد از آن هم شهرستان يزد رتبه دوم را تصاحب كردند ، وي ادامه داد ميبد براي اولين بار است كه ميبد رتبه اول را كسب نموده .

فلاح گفت همچنين بخشداري مركزي ميبد با كسب 1000 امتياز رتبه اول بخشداريها و بخشداري بفروئيه نيز با كسب امتياز 970 رتبه سوم را كسب نمود كه قابل تحسين است .

وي تعامل و همكاري پرسنل فرمانداري و همچنين امنيت خاطر در انجام امور محوله و همچنين نظارت و پيگيري مسائل و مشكلات را از جمله دلايل اين موفقيت دانست .

فلاح گفت : چند شاخص عمده در در سال گذشته مورد توجه قرار گرفته بود از جمله جذب اعتبارات و هزينه نمودن بموقع آن و هماهنگي لازم با ادرات شهرستان .

فلاح در خصوص اهم فعاليتهاي سال گذشته بيان داشت : در حوزه هاي مختلف از جمله ميراث فرهنگي ، مراكز آموزش عالي ، شهر سازي و مبلمان شهري ، ترافيك ، پشتيباني صنعت ، محور راه و شهرسازي و مرمت جادهها ، برگزاري مراسمهاي ملي مذهبي فعاليت خوبي داشتيم و از نظم و انظباط خاصي نيز برخوردار بود .

جلوگيري از ذبح دام در اماكن عمومي از جمله شاخصهاي كارهاي اجتماعي بود .

همايش فرهيختگان ، راه اندازي خانه فرهيختگان ، تهيه يك واحد مسكوني جهت دفتر خبري شهرستان ، همايش اساتيد دانشگاهها با مسئولين ، جشنواره شعر توحيدي ، طرح مهندسي مهاجرت ،  نمايشگاههاي فصلي ، نمايشگاه دست آوردهاي صنايع دستي ، همايش فرهيختگان ميبدي در تهران و همچنين براي اولين بار اولويتهاي كاري شهرستان با هماهنگي امام جمعه شهرستان ومسئولين در 31 محور كه اين  محورها مورد ارزيابي قرار گرفت از جمله برنامه هاي شهرستان بود .

در سال 1394 نيز برنامه هاي مشخصي از جمله پيگيري موارد باقي مانده از سال 93 و برنامه هاي جديد كه شامل 30 محور مي شود در دستور كار قرار دارد همچنين به روز رساني بانكهاي اطلاعاتي و آماري شهرستان از قبيل جمعيت ، مناطق جغرافيايي ، معادن ، صنعت و نيز بروز رساني wsot خواهد بود .

نظارت بر دستگاههاي اداري شهرستان و بازديد هاي ميداني همراه با پاسخ گويي مسئولين و توجه به طرح تكريم ارباب رجوع و برطرف كردن نواقص كاري دستگاههاي اداري ، پيگيري و جذب اعتبارات متمركز كشوري و استاني و معرفي نمودن دستگاههاي برتر در پايان سال به مردم  و همچنين جذاب نمودن شهرستان در محورهاي گردشگري ، ميراث فرهنگي ، مبلمان شهري و پشتيباني بيشتر از صنايع پاك و همچنين توسعه صنايع تبديلي و كاهش آلايندگي ، ترويج محيط زيست و منابع طبيعي ، پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي و ترويج فرهنگ ترافيك و زندگي سالم ، آموزش مباحث خانوادگي ، بهداشت و درمان ، تقويت هياتهاي ورزشي و برگزاري برنامه شاد و نشاط آور و سالم در جهت روحيه بخشي و افزاتيش شادابي جامعه  از جمله ديگر برنامه هاي فرمانداري در سال آينده خواهد بود .

معاون فرماندار در خصوص مسائل و مشكلات بخش ندوشن نيز گفت : علي رغمي كه در زمان الحاق نوشن به ميبد ما بودجه اي براي بخش ندوشن دريافت نكرده ايم ليكن يك سوم بودجه عمراني شهرستان در ندوشن هزينه شده كه ضمنا يادآورم مي شوم كه امسال تنها 30 درصد  بودجه عمراني  دريافت نموده ايم .

وي از رسانه ها خواست با توجه به اينكه  هر مديري برنامه مشخصي دارد و در پايان هرسال بايد پاسخگوي مردم و افكار عمومي باشد برنامه ادارات را دنبال نمايند و بر اجرايي شدن برنامه ها تاكيد داشته باشند و مانيز بر اساس اجرايي شدن برنامه ها افراد موفق را در پايان هر سال مشخص و تشويق خواهيم كرد .