با حضور فرماندار ميبد :


بهرام عبدالحسینی مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در این مراسم با اشاره به شکل گیری دبیرخانه کنگره شعر توحیدی بعنوان اولین دبیرخانه در سطح کشور در میبد تصریح کرد: این ایده را شاعر برجسته و کشوری میبدی حجت الاسلام اخلاقی ارائه نمودند که ما هم از آن استقبال کردیم. در میبد ظرفیت های خوبی از لحاظ شعر و شاعری وجود دارد که می تواند نقطه عطفی در این زمینه باشد .
اخلاقي رئيس انجمن شعر و ادب شهرستان ميبد و از شاعران برجسته كشوري نيز در رابطه با برگزاري كنگره شعر توحيدي و ارائه اين پيشنهاد بيان داشت : اينجانب احساس نمودم در اغلب زمينه ها بويژه حماسي و آئيني شعر بسيار داريم و كمتر به شعر توحيدي پرداخته ايم كه اين مهم ايجاب مي كرد كنگره اي در اين ارتباط برگزار شود تا شاعران كشوري اشعار خود را ارائه نمايند .
امام جمعه ميبد در اين ارتباط بيان داشت : در زماني كه ما مورد هجمه هاي بي منطق و نارواي تكفيري ها قرار داريم اين كنگره مي تواند جاب خوبي براي آنان باشد . وي ياد آور شد در اين خصوص كارهاي عظيمي را مي توان صورت داد و اين حركت مسير جديدي را براي جمع آوري اشعار توحيدي فراهم مي كند .
ايشان قول مساعد دادند كه در اين ارتباط جامعه المصطفي نيز وارد عمل شود و در برگزاري كمك نمايد .
رجائي فرماندار ميبد نيز ضمن تمجيد از طرح مذكور بيان داشت : در ارتباط با برگزاري كنگره فرمانداري در جهت كمك به هر چه بهتر برگزار شدن آن آمادگي كامل را دارد .
این کنگره قرار است هر دو سال یک بار در این مکان برگزار شود. فراخوان جشنواره 15 مهر ارسال و در سال جاري شهرستان ميبد در تاريخ 16 اسفند ميزبان شاعران كشوري خواهد بود .