به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان  ميبد : ( به نقل از نارين نيوز)  حضرت آیت الله اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان میبد، ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه و یاد و خاطره شهید مظلوم بهشتی و ۷۲ تن از یارانش تصریح کرد: شهید بهشتی یکی از سرمایه های انقلاب اسلامی بود و خدمات بی بدیلی در خبرگان و تدوین قانون اساسی کشور انجام داد.

وی ضمن تبریک هفته قوه قضاییه و با بیان اینکه شهید بهشتی پایه گذار این قوه در جمهوری اسلامی است اظهار داشت: امر قضا و دادگستری پایه سلامت یک جامعه است و سلامت و عدالت در یک جامعه به دادگستری و قوه قضاییه سالم و پویا وابسته است.

آیت الله اعرافی افزود: دستگاه قضا باید ملجاء و مأوای مردم و محرومان و مورد اعتماد جامعه باشد.

امام جمعه میبد کار قضا را از سخت ترین کارها و دشوارترین شغل ها برشمرد و تصریح کرد: انتظاری که از قضات و مسئولان قوه قضاییه می رود این است که این نهاد از لحاظ علمی، فقهی و حقوقی یک نهاد بالنده و سرآمد باشد.

رییس جامعه المصطفی العالمیه خاطر نشان کرد: نظام قضایی وقتی کارآمد است که بنیه های علمی و فقهی آن سرآمد باشد چرا که در فقه اسلامی می گویند قاضی کامل باید مجتهد باشد، لذا دستگاه قضایی باید زمینه های علمی، فقهی و قضایی خویش را کمال بخشد.

امام جمعه میبد توجه خاص دستگاه قضایی به محرومان و مستمندان را یادآور شد و تاکید کرد: گاهی ممکن است افرادی به دلیل آگاهی نداشتن به قانون و جهل قانونی مظلوم واقع شوند که باید به این موضوع توجه داشت.

آیت الله اعرافی مبارزه با مفاسد به خصوص مفاسد اقتصادی را مهم برشمرد و افزود: پرونده های سنگین اقتصادی و اختلاس ها اعتماد مردم را از بین می برد و این زیبنده جمهوری اسلامی نیست و باید دستگاه اجرایی، مقننه و قضایی مصمم و قاطع با این موضوع برخورد کنند و هراسی به دل راه ندهند.

امام جمعه میبد همکاری و هماهنگی بین دادگستری، نیروی انتظامی، بسیج و مردم را در برخورد با مفاسد موثر دانست و گفت: باید با هماهنگی بین مردم و دستگاه های قضایی و انتظامی جلوی مفاسد گرفته شود که اگر این هماهنگی نباشد موج تباهی و مفاسد پیش می آید.

آیت الله اعرافی در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه میبد با اشاره به تحرکات گروه داعش گفت: حوادثی که در کشور عراق با پشتیبانی قدرت های استکباری و مزدوران آنها در منطقه رقم خورده به جهت آن است که آنها تحمل برگزاری انتخابات آزاد در این کشور را ندارند.

وی افزود: اقلیتی نادان با معرکه گردانی مستکبران وارد صحنه شدند تا معادلات قدرت در عراق را به هم بزنند.

رییس جامعه المصطفی اظهار داشت: دولت های استکباری می خواهند بیداری اسلامی سرکوب شود، حاشیه امنی برای رژیم اسراییل ایجاد گردد و چهره خشنی از اسلام و مسلمانان نشان داده شود و متاسفانه گروه های تکفیری در این مسیر افتاده اند.

وی اعضای این گروه را باقیمانده صدامیان دانست و گفت: پایه های اعتقادی جریانات تکفیری سست است و بازیچه دست استکبار هستند.

آیت الله اعرافی در ادامه فتوای مرجع بزرگ شیعه در عراق را برای در هم پیچیدن طومار این گروه تروریستی کافی دانست و تصریح کرد: شیعیان در برابر حرکت های آنها ساکت نمی نشینند و شیعه ای که پا به پای برادرهای سنی خود در فلسطین ایستاده و در برابر قدرت های استکباری و اربابان اروپایی آنها قد علم کرده است در دفاع از مقدسات و عتبات عالیات کوتاه نخواهد آمد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، همچنین ضمن تبریک روز تبلیغ دینی و سالگرد تاسیس سازمان تبلیغات اسلامی، رساندن پیام دین به جامعه و نسل جوان را وظیفه مهمی دانست که حوزه های علمیه، دولت و نهادهای فرهنگی و خود اعضای جامعه در قبال آن مسئولیت دارند و باید به آن توجه کنند.