به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميبد :  طي مراسمي در محل فرمانداري ميبد و با حضور شرافت مدير كل صنايع دستي و گردشگري استان ، فلاح معاون فرماندار و اديبان سرپرست اداره  ميراث فرهنگي ، گردشگري و صنايع دستي شهرستان ميبد مراسم توديع مهندس نيكزاد و معارفه مهندس ساشا رياحي مقدم برگزار شد .

در اين مراسم شرافت با بيان ويژگيهاي شهرستان ميبد  گفت : شهرستان ميبد جايگاه ويژه اي  هم به لحاظ مردم خوب و هم به لحاظ بافت با ارزش باستاني و تاريخي دارد كه مي بايست تلاش شود كه ارزشهاي آن حفظ شود .

وي از تغييرات در جهت بهبود وضعيت بافت شهر ميبد سخن گفت و افزود :  تغييرات تا آنجايي كه به ارزشهاي آثار خدشه اي وارد نكند وشناخت اين ارزشها هم نياز به پژوهش و توليد دانش دارد .

 وي از بي توجهي در دوره هاي گذشته به ميراث فرهنگي استان گلايه نمود و از جمله اهداف خود را بازگرداندن ميراث فرهنگي به دوره 8 سال پيش عنوان داشت .

شرافت در خصوص پايگاه پژوهشي شهرستان ميبد گفت : بايد پايگاه پژوهشي ميبد به نحوي فعاليت نمايد كه وجود و عدم وجود آن احساس شود كه در طي چند سال گذشته عملا كارايي خود را از دست داده بود كه البته اين مختص به شهرستان ميبد نبود .

 وي در خصوص  اجرايي نشدن طرح تفضيلي شهرستان ميبد گفت : متاسفانه در طرح تفضيلي شهرستان ميبد شهرداري با مشاورش دچار اختلاف است كه پايگاه پژوهشي بايد در اين زمينه همكاري لازم داشته باشد.   ايشان در مورد  طرح احياء بافت فرسوده در شهرستان ميبد نيز خاطر نشان كرد اين طرح به هيچ عنوان براي شهرستان ميبد مفيد نخواهد بود .

ايشان در پايان  از زحمات مهندس نيكزاد تقدير نمود  و براي مهندس رياحي مقدم آرزوي توفيق كرد .

فلاح معاون فرماندار نيز در اين مراسم گفت : ما اين تغييرات را به فال نيك مي گيريم و اميدواريم جريان و روند تازه در پايگاه پژوهشي شهرستان ميبد شكل بگيريد . ايشان از نگاهي كه  مردم به مسئولان داند گفت : مردم انتظار زيادي با توجه به تغيير و تحول در حوزه مديريتي شهرستان دارند و اين امر بايد محقق شود .

فلاح ادمه داد : ما در فرمانداري خواسته هايي را در اين حوزه داريم ، تعامل با فرمانداري و پاسخ گويي به مردم و مسئولان ، حضور موثر در مركز پايگاه پژوهشي ، تعامل و رابطه تنگاتنگ با ميراث فرهنگي شهرستان و استان . وي افزود قول مساعد مي دهيم در خصوص پيشبرد اهداف پايگاه پژوهشي شهرستان ميبد همه گونه همكاري داشته باشيم .

در پايان مراسم با اهداء لوح يادمان و كلام الله مجيد از زحمات مهندس نيكزاد قدرداني به عمل آمد .