نماینده وزیر و مدیرکل هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با حضور در دانشگاه میبد با هیأت رئیسه دانشگاه های میبد و اردکان دیدار و گفتگو کرد.
 حجت الاسلام  والمسلمین دکترسید ابراهیم حسینی، نماینده وزیر و مدیرکل دفترهماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان و انتظامی اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هیأت رئیسه دانشگاه های میبد و اردکان دیدار و گفتگو کرد.
حجت الاسلام حسینی در این نشست، در باب اهمیت و حاکمیت «قانون» گفت: اگر قرار باشد قانون فقط روی کاغذ باشد، هیچ توسعه ای صورت نمی گیرد و هیچ برنامه ای پیش نخواهد رفت؛ بدون قانون نمی‌توان دانشگاه را اداره کرد. مرز بدویت و جامعه مدنی، «قانون» است، لذا یکی از ویژگی‌های قانون، الزام‌آوری و اجبار است.
وی هم چنین گفت: در حقوق آمریکا منشوری به نام «منشور حقوق و مسئولیت‌های شهروندی» مصوب شده است که بند اول آن،‌ لزوم حمایت و دفاع از قانون اساسی است و در بند دیگر، به تعهد هر شهروند و احترام به قانون تأکید شده است. در همه جای دنیا باید این حقوق و مسئولیت‌ها رعایت شود.
نماینده وزیر علوم با اشاره به موضوع نظارت بر امور، یکی از مهم ترین مشکلات کشور ما را «احساس رها شدگی» دانست و گفت: اگر ما بر کارها نظارت نداشته باشیم، همه ضوابط به هم می ریزد و ناهنجاری و تخلف صورت می گیرد و اوضاع، غیر قابل کنترل می شود.
وی گفت: همه باید بدانند دانشگاه حساب و کتاب دارد و هیأت‌های رسیدگی به تخلفات باید از شرف و آبروی دانشگاه صیانت کنند.
دکتر سید ابراهیم حسینی با بیان این که اگر میخواهیم کشوری مقتدر داشته باشیم باید دانشگاهی قوی داشته باشیم و برای این امر، دانشگاه باید در جایگاه خودش قرار بگیرد، تأکید کرد: دانشگاه محل تولید علم است و مبنای قدرت هم همین است. هر کس به ایران قوی و مستقل علاقه دارد باید به دانشگاه قوی، با نشاط و فعال بیندیشد.
این مقام مسئول گفت: اگر می خواهیم دانشگاه در جایگاه خودش قرار بگیرد، استادان باید تکریم شوند و به آن ها احترام گذاشت؛ در عین حال استادان باید بدانند وظایفی دارند.
مدیر کل دفتر هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی وزارت علوم گفت: دانشگاه تربیت آینده سازان جامعه را به عهده دارد. اگر فرزندان ما دانشمندترین دانشمندان هم بشوند، ولی از لحاظ اخلاقی ضعیف باشند، جامعه دچار فروپاشی خواهد شد.
در پایان جلسه، اعضای حاضر در نشست، دغدغه‌های خود را در مورد مسائل قانونی و مباحث مبتلابه مطرح کردند و حجت الاسلام دکتر حسینی به سؤالات پاسخ دادند.