رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد گفت: امسال در هفته کتاب و کتابخوانی همراه با برنامه های تجلیل از نویسندگان ، سه مراسم رونمایی و جشن امضای سه کتاب در شهرستان برگزار می‌شود.
 به گزارش خبرگزاری صداوسیما میبد ‌؛ هادی زارع در نشست با خبرنگاران و اصحاب رسانه میبد افزود: کتابهای دستانم را بگیر اثر ریحانه زارعشاهی، احساس ارزشمندی نوشته حامد زارعشاهی و ما 20 نفر داستان ساختیم مرتبط به گروه نویسندگی میبد نوشته زهره باغستانی رونمایی می شود.
وی تجلیل از فعالان حوزه کتاب و برگزاری کارگاه هوش مصنوعی ویژه نویسندگان با تدریس سید جواد امامی از نویسندگان و هنرمندان شهرستان را به عنوان برنامه های هفته کتاب برشمرد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد اضافه کرد: برنامه‌هایی نیز در کافه کتاب کتابفروشی حسابی با همکاری مدیریت این مجموعه فرهنگی برگزار می‌شود.
مدیر کتابفروشی حسابی با بیان اینکه در هفته کتاب و کتابخوانی اجرای طرح فروش اقساطی کتاب بدون پرداخت چک و کارمزد داریم. گفت: این طرح فروش کتاب که تاکنون دراین منطقه اچرا نشده،  ویژه پنج گروه و شامل همه اقشار مردم است. گروه اول همه مستمری بگیران شامل بازنشستگان و یا افرادی که حقوق آنها از طریق بانک رفاه پرداخت می شود، است.
محمد رضا حسابی  افزود:  این افراد  تا 36 ماه می‌توانند با اعتبار سنجی از طریق سامانه ستاد تامین اجتماعی بدون محدویت  و به صورت قسطی بدون چک و کارمزد کتاب خریداری کنند.
وی با بیان اینکه چهار گروه دیگر طی 10 ماه می‌توانند به صورت قسطی کتاب بخرند، گروه دوم را شامل اصناف و بازاریان و دارندگان پروانه کسب معتبر از اتاق اصناف میبد ، گروه سوم را پرسنل کارخانجات کاشی که از کارخانه معرفی نامه داشته باشند و نام و شماره تلفن آنها مورد تایید کارخانه باشد و گروه چهارم کارمندان و نظامیان و بسیج و سپاه و گروه پنجم را شامل فرهنگیان دارای معرفی نامه از آموزش و پرورش ذکر کرد.
مدیر کتابفروشی حسابی همچنین از اجرای طرحهای کتابخوانی به صورت ویژه در کافه کتاب و بازدید دانش‌آموزان از کتابفروشی با هماهنگی های انجام شده با آموزش و پرورش و سازمان حمل و نقل شهرداری نام برد.
وی اظهار کرد: در زمان حضور دانش آموزان در کتابفروشی یک نفر کارشناس کتاب توضیحاتی در مورد کتاب واصطلاحات کتاب و روند چاپ و نکات فنی ارائه می دهد و با برگزاری مسابقه به دانش آموزان جوایزی اهدا می شود.
حسابی به اجرای طرح تخفیف 20 درصد برای خرید نقدی کتاب و همچنین برگزاری طرح قصه گویی درکافه کتاب و رونمایی از کتاب نویسندگان بومی و جشن امضای کتاب نیز اشاره کرد و برگزاری برنامه‌های کتابخوانی و قصه گویی در طول سال در مجموعه کافه کتاب را یادآور شد.
وی با بیان اینکه آذین بندی و اطلاع رسانی هفته کتابخوانی و برگزاری روز کتاب گردی را از برنامه‌های دیگر هفته کتاب و کتابخوانی است، برای برگزاری نمایشگاه کتاب در مدارس و کارخانجات اعلام آمادگی کرد.